Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rock'n Coke

nakata

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
organizasyon cok cok iyiydi diyecekken, son anda dev ekranlar, amfiler coktu, 50cent ve grubu birakti kacti sahneyi. firtina yuzunden cadirlar uctu, arbedeler yasandi, o firtinada 2 saat vasita bekledi herkes. basimiza araliksiz demogoji yapan bir de organizator verdiler, yardim edecegine sorguya cekiyordu adam. bunlar eksiler. gerisi her aniyla beni eglendiren bir festival oldu.[signature][hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.

[Bu mesaj Dojorel tarafından 23 Ağustos 2004 11:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Organizasyon oldukça iyiydi. Tek sorun kampçılar için ( 2 günden fazla kalınca insnar o güneşin altında bi yeter diyor ) çok az sayıda tente olmasıydı. sabahın 830 undan sonra içi 40 dereceyi bulan çadırlardan sıcaaaak diye bağırarak fırlayınca, insan o gölün yanında püfür püfür rüzgar esen sabah saatlerinde, bi mindere oturup uyumak istiyo ama yok yani..

birde tuvaletlerde lavabo sorunu vardı 1. günden sonra lavaboların altı direk çamur deryası oldu. ona bi tesisat kuramamışlar.

Ama gelen grupların performansı olsun, ortam olsun herşey süperdi.[signature][hline]kronik yorgun
Sosyal ağlarda paylaş

ya çok kalabalık, insanlar rezalet yaşadık falan diyorlar.
Neyse şöyle tek günlük bi festival tarzi bişi olsa süper olur.[signature][hline]Boş bir kağıt bir kalem bir de silgi..
Kağıt ömür demek,kalemle silgi ise benim hayatımı sen yazarsın sen silersin demek..
Sen neyi yazarsan güzel, sen neyi silersen güzel.
İstediğin gibi yaşat,istediğin gibi öldür

it's teargas in my eyes // Gizli bahçem

Sosyal ağlarda paylaş

Ben size yaşadıklarımı ve neler gördüklerimi biraz bahsetmek istiyorum açıkcası...
20 Ağustos Cuma
Festivale cuma günü gittik ve akşam saat 23:30 gibi oradaydık ve otobüsten iner inmez kamp alanına gittik ve gerçekten epey düzenliydi ve bizde arkadaşlarla cadırlarımızı kurduk ve hemen alternatif sahnedeki "Mercan Dede"ye gittik biraz eğlendikten sonra saat gece 02:30 gibi müzik yayını bitti ve kapıları kapatıcaz dediler ve herkez cadırlara gitti.Tabii kimse uyumadı anca saat gece 05:30 gibi sesler kesildi ve uyudu insanlar...
21 Ağustos Cumartesi
Sabah olduğunda saat 07:30-09:00 arasında insanlar kalkmaya başladı çünkü güneş çok kötü yakıyordu.Herkez kalktı ve saat 09:00da kapıları açtılar ve herkes kahvaltı vs derken saat 11:00 gibi oldu ve millet tamamen gölgelere yattı ve fazla kalabalık deildi saat 12:30 gibi kampcılar dısındaki insanlarda geldi ortam şenlendi kalabalık güzeldi ilginç tipler,sadece kızlar için gelmiş,ortam nasıl diye bakmaya gelmiş,maksat muhabbet olsun ne var ne yok diye bakmaya gelen,gerçekten dinlemeye gelen derken herkes dolaşıyordu.

Saat 13:05 gibi "Kargo" sahneye çıktı ve fena olmayan bir performansla (aslında pek sevmem şarkılarındanda sadece 1 tane bildiğim için pek takmadım :)) konserlerini bitirdiler.Hemen ardından benimde çok beklediğim "Kurban" sahneye geldi ve millet o yakıcı güneşte çoştu ve gerçekten adamların canlı performansı süper ötesiydi hele Burak (davulcuları) gerçekten kendinden geçiyordu Kerem (sanırım adı buydu bassistleri)'le çok güzel bir uyum vardı ve benimde aralarında bulunduğum pogocular eşliğinde konser çok zevkliydi.Daha sonra "Athena" sahne aldı ve sevmeme rağmen çok güzel çaldılar ve gönlümü de hafiften çaldılar yani :).Biraz ara verdikten sonra hemen sahneye reggie grubu olan "Sly & Robbie" çıktı ve güzel bir performansla bize güzel anlar yaşattılar.Daha sonra "Erkin Koray" çıktı bunu pek dinleyemedim o sırada cadırda işim vardı ve pekde dinlemediğimden kasmadım kendimi yani bilgim yok.Onun ardından "Ash" sahne aldı ve bize çoook güzel anlar yaşattılar epey güzeldi onlarda ama davulcularının bageti atmamasına epey kızdım.Daha sonra "MFÖ" çıktı ve ben Uludağ Üniv. şenliklerinde dinlediğimde sevmeme rağmen adamlar çok güzel sahne performansı gösterdiler ve hatta Mazhar sahneye ilk İggy Pop gibi çıktı ve sarı saçlar felan hafiften karıya benzemişti felan daha sonra şarkı bitiminde ona karşı bir şaka olduğunu söyledi güzeldi gerçekten.
İggy & The Stooges
Daha sonra çok beklediğim "İggy & The Stooges" çıktı ve bunu tam olarak anlatmak istiyorum.Sahneye çıktılar ve hiperaktif olan İggy sahne boyunca yerinde durmadı zaten ve ilk şarkı bitiminde elektro gitar anfisinde bazı sorunlar vardı ve teknisyenin biri onu düzeltmeye çalışırken manyak iggy koça anfiyi herifin üzerine yıktı ve şarkısına devam etti ve adam bir buçuk saat boyunca yerinde durmadı.Daha sonra grup elemanlarını küfür+övgülerle tanıttı ve oradaki teknisyen ve yardımcılarına küfürler eşliğinde çok güzel bir performans gösterdi hatta bir ara birçok kişiyi sahneye davet etti fakat korumalar sadece 1 kişi aldılar ve o kişide şarkıya eşlik ederek iggy sarıldı ve hatta iggyde ona sarıldı ve bize teşekkür ederek ayrıldı fakat 4-5dk sonra tekrar geldi ve "ee daha bitmedi" diyerek 1 şarkı daha söyledi ve konseri bizi gene çoşturarak ve anfilerin üzerinde sevişme hareketleri ve dengesizlikleriyle çok keyifliydi gerçekten.
İggy konserinden sonra çok yorulduğumdan çadıra gittim ve hemen yattım bu yüzden "Spiritualized" izleyemedim onun hakkındada bilgim yok :(.Bu sırada tabii alternatif sahnede djler gidip gidip geliyordu fakat ben ilgilenmedim açıkcası...[signature][hline]Gilthoniel A Elbereth!
A Elbereth Gilthoniel
o menel palan-diriel
le nallon si di'nguruthos!
A tiro nin,Fanuilos!
Arian Elwing
Sosyal ağlarda paylaş

...Anlatmama devam edeyim...
22 Ağustos Pazar
Sabah gene 07:30-09:00 gibi insanlar kalktılar ve gene aynı şeyleri yaparak sağda solda konserlerin başlamasını beklediler.İlk konser "Rebel Moves" idi ve onlarda gerçekten çok güzel bir performans gösterdiler ve bir dahaki senede gelmek istediklerini söylediler onlardanda en çok ilgimi çeken Jamaikalı perküsyoncuları oldu.Daha sonra "Özlem Tekin" çıktı ve biraz salakça hareketler ve konuşmalar eşliğinde eh denebilecek bir performansla bitirdi ve açıkcası ben pek sevmedim hani dinlememde o ayrı ama...Özlem Tekin'den sonra "Wax Poetic" sahne aldı ve açıkcası onlarıda ilk defa dinliyordum ve hoşuma gittiler güzellerdi gerçekten ancak ben onları Türk grubu olarak duymuştum fakat sadece 1 elemanları çarpık bir türkçe ile konuşuyordu solistleri türkçe bilmiyordu sanırım sürekli ingilizce konuştu ama güzellerdi tabii biraz baydım konserin sonuna doğru.Bundan sonraki 3 grupu izlemedim sadece duydum çünkü o sırada sıcak çok fazlaydı ve akbank'ın dinlendir cafe'nin içinde yumuşak binderlerde vantiletör eşliğinde yatıyordum onun için "3 Colours Red","dEUS","Fun Lovin' Criminals" hakkında yorum yapamıyacağım fakat dEUS'un davulcusu gerçekten çok iyidi.Ayrıca 3 Colours Red'inde şarkıları hoşuma gitti hatta albümlerini indirmeyi düşünüyorum :).Daha sonra "The Rasmus" sahne aldı ve gerçekten onlardanda beklemeyeceğim bir performans gösterdiler 2 şarkılarını bilmeme rağmen gerçekten diğer şarkılarıda çok güzeldi ve çok güzel anlar yaşadım ayrıca dikkatimi çeken şey arkadaki büyük perdede sadece onlar kendi grup adlarının olduğu filandiya haritasına doğru bir kuş resmi olan bir logo koymuşlardı.Ama gerçekten çok iyiydiler ve gene davulcuları süperdi diyebilirim ama açıkcası festivaldeki en iyi davulcu Kurban'ın davulcusu Buraktı.Daha sonra "50 Cent" çıktı fakat çıkarken kıl olduğum halde birde "eğer herhangi cep tel. veya fotoğraf makinesiyle fotoğrafımızı çekerseniz o an sahneyi terk ederiz" dediler ve gerçekten daha fazla kıl oldum ve küfürler eşliğinde arkadaşlarla arka tarafta çimlerde pogo yaptık :lol:.
50 Cent konserinde büyük bir fırtına çıktı ve bizde hemen çadırları topladık hatta toplarken 3 gazetenin fotoğrafçılarıda bizi çekiyorlardı ama ortamda kaos vardı millet bağırıyor,çığlık atıyor,kaçışıyor,koşuyor ilginçti yani...Daha sonra eşyalarımızı topladık ve bedava dağıtılan yiyicek ve içicekleri alarak çıkış'a yöneldik.Çıkışa geldiğimizde son bir defa arkama bir baktım ve alternatif sahnenin üst bezleri yırtılmış hemen hemen bütün çadırlar yıkılmış bir durumdaydı ve birazda yağmur atıştırmaya başlamıştı.Hemen otobüslere yöneldik ve ne görelim trafik kitlenmiş ve kadiköy merkezini 2 defa turlayak bir kuyruk tabii bizde oradan bir araba bulduk ve içine atlayıp bir kaza geçirme riski yaşayarak (gerçekten korkunçtu araba 360 derece döndü yolun ortasında allahtan arkamızdaki araba hemen durdu gerçekten iğrençti) evimize döndük, yaklaşık saat gece 03:00-03:30 gibiydi...Tabii bu arada "The Orb"'un konseride iptal edildi.
Organizasyondaki tek eksikli bence en sonra yaşanan trafik sıkışıklığı ve otobüs razaleti idi yoksa ben daha başka bir şey görmedim ama gerçekten çok kalabalıktı hele 22 Ağustos Pazar günü çook çoook fazla kalabalıktı ama açıkcası pek rahatsız olmadım.Tabii daha birçok şey oldu ancak onlarda özel şeyler genel olarak böyle gerçekleşti festival ama gerçekten eğlendim ve bu bana yeterdi.Benim için 2.5 gün gerçekten çok güzeldi.Kaçıranlara bir dahaki sene belki bundan daha güzel olur (eğer tabii adam gibi harbi gruplar getirmeye çalışırlarsa) diyebilirim.
İşte bende size anlataım dedim kısaca olanları artık seneye bakıcaz neler olucak ama herşeyi zaman göstericek...Bide en çok üzüldüğüm şey keşke Barışarock'la aynı gün olmasaydıda Barışarock'ada daha sonra gidebilseydim ama neyse artık...

Not:Belki bazılarınız bilir ben Barışarockta görevli olucaktım fakat bazı nedenlerden dolayı görevden ayrıldım ve arkadaşların ısrarlarıyla ve biraz gazıyla Rock'n Coke gittim.Bunuda alt not olarak söylemek istedim.
Not2:Bide orada "Paticik"'ten sadece oda tam emin değilim albümdeki resimlerinden gördüğüm kadarıyla Bonepart idi.Başkada albümden aklımda kimse kalmamıştı.O yüzden gelenleride görmemişimdir.[signature][hline]Gilthoniel A Elbereth!
A Elbereth Gilthoniel
o menel palan-diriel
le nallon si di'nguruthos!
A tiro nin,Fanuilos!
Arian Elwing

[Bu mesaj kawa tarafından 23 Ağustos 2004 14:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Siamon, 23 Ağustos 2004 15:01 tarihinde demiş ki:
Bisim arklar gitti ben gidemedim 2km otobüs sırası varmış ark öndeki arkını aramasaymış sabah evde olurmuş..

Evet vardi.. 23de iptal olan festivalden sonra eve 4 de varabildik otobuse bındıgımızde saat 02.30 du![signature][hline]Can u burn the fire and freeze the ice?
I can
Sosyal ağlarda paylaş

Rezalet!Fırtına cıkacagı önceden belli olmasına reğmen bir uyarı yapılmadı..fırtına cıkıncada mecburen kalmak zorunda olan bizleri bir oraya bir buraya goturup sonunda bi sanatcı cadırı dedikleri bir cadıra tıktılar..sabah her 30 dakkada bi otobus olacagını soleyip yatırdılar sonrada 6'da kaldırıp bu tek otobus diyip tum gun uyumama sebep verdiler..onun dısında superdi
Sosyal ağlarda paylaş

evet. ben ortama yabanci bir gozlemci modunda en onlerde gorebiliyordm herseyi. menajeri oldugunu tahmin ettigim iri yari, cantali bir adam gelin gelin isareti yapti sahneden. grup anlamadi once, ama adam bagira cagira cagirinca arkalarini donup kulise kactilar. ama hak vermemek mumkun degil, tepelerinde kimbilir kac tnluk elektronik ses- isik aksami duruyor, firtinanin etkisiyle sallaniyor kontrolsuzce. kolonlar falan indirildi organizasyon ekibi tarafindan.[signature][hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.
Sosyal ağlarda paylaş

soyledi. yarim saat kadar kaldi sahnede.

iggy icin gitmistim ben, ama bekledigimden cok daha fazlasini aldim ben. zaten deus ve ash i de dinlerdim, performanslarini da izledigime cok memnun oldum. spiritualized i da begenmedim cok. alternatif sahneye giderdi belki. bilemiyorum, iggyden sonra bisey beklemiyordum zaten cok. mfo superdi. iggy superdi. birde reel movesbayagi umut vaadediyor, eglendim onlarda da. rasmus un bir tek sarkisini, onu da yarim yamalak bildigimden sadece amacsiz sicrama hareketleri yaptim. ama insanlar cok begendi onu da. ozlem tekin'in projesi biraz fiyasko olacak gibi geldi bana. bilemiyorum, zaman gosterir. bircok grup kendilerine eslik edecek seyirci bulamadi, ash ve deus gibi ama ben bagira cagira soylerken cok eglendim :PP
[signature][hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.

[Bu mesaj Dojorel tarafından 23 Ağustos 2004 21:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonus, 23 Ağustos 2004 19:36 tarihinde demiş ki:
Rezalet!Fırtına cıkacagı önceden belli olmasına reğmen bir uyarı yapılmadı..fırtına cıkıncada mecburen kalmak zorunda olan bizleri bir oraya bir buraya goturup sonunda bi sanatcı cadırı dedikleri bir cadıra tıktılar..sabah her 30 dakkada bi otobus olacagını soleyip yatırdılar sonrada 6'da kaldırıp bu tek otobus diyip tum gun uyumama sebep verdiler..onun dısında superdi

aa sende mi o kantina benzeri yerdeydin? biz ilk yarim saat dir dir edip esenler terminaline servis kaldirtmayi basardigimizdan uyumadik orada, ama kurmustum ben matimi bilmemnemi, oksijensiz kalicaz sabaha kadar diye gecirerek..[signature][hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.
Sosyal ağlarda paylaş

50cent 35dakka $arkı söledi sora apar topar o $i$ko elemanın uyarısıyla terketti sahneyi
bize zaten barı erkenden kapattırdı festivalin ba$ organizatoru fırtına dolasıyla.ordan belliydi festivalin bitecegi
ben orda paticikten bitek bonepartı gördüm
konu$tuk zaten
onun dı$ında pek bi$e hatırlamıorum
hayatımda bu kadar yoruldugumu hatırlamıyorum
ellerimi ve ayaklarımı hissetmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...