Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

uydunet sorunu

xlaidehlevar

Öne çıkan mesajlar

TTnetin 25 günlük internet servisi sağlayamamasından dolayı dün itibari ile uydunete geçtim. arkadaşlar geldiler modeme taktılar ben evde yokken. akşam eve geldim hız testi yaptım. 10mbit olması gereken hız değerim sürekli 1-3mbit arası değişiyor. modem sinyal seviyelerinde bir sorun gözükmüyor. Neyse arıza kaydı oluşturdum ss istediler yolladım. Sabah kalktım bi deniyim dedim 10mbit alabildim. Sevindim aptal gibi ama akşam tekrar eve geldiğim de yine aynı sorun. Şimdi tekrar mail attım bu sefer farklı ss istediler gönderdim de, bu böyle devam edicek mi? istanbulun göbeğindeyim sürekli 10mbit çok mu zor?
Sosyal ağlarda paylaş

onu zaten dün kaldırmıştım pocket loss oluyor diye. Ciddi ciddi 10mbit alamıcak mıyım şimdi yoksa düzelir mi? docsis 2.0 la alakası var mıdır bide?

bide az önce test yaptım. Lütfen bana uydunetin gün içersinde yoğunluktan dolayı yavaşladığını söylemeyin. Gerçekten lanet ediyorum şu an internet hizmeti almak neden bu kadar zor

Sosyal ağlarda paylaş

oturdugun yere gore havuz problemi cekiyor olman olasi, ote yandan diger konuyu okuyacak olursan bu hafta genel olarak bi yavaslik soz konusu tum isp lerde goruldugu gibi.

1 seferlik bir tecrubeyle boyle rage e girmeye gerek yok yani, eger devam ederse sorunu turksatla cozmeye calismaya devam ediceksin yapacak bisey yok. ilk baglanti sonrasinda ayar problemleri olabiliyor zaman zaman ,bununlada alakali olabilir ama 0 ping ile neredeyse kayipsiz 10mbit internet alan insan 1 kere problem yasadi diye boyle rage e giriyorsa quiknet topicindeki arkadaslar linc edebilir her an seni asdf
Sosyal ağlarda paylaş

ilk gun / ilk hafta sinyal problemleri yasanmasi normal, cozumu icin de turksat gercekten ozverili ve profesyonelce yaklasarak hizlica mudehale ediyor genelde.

havuz problemlerine ypailabilecek fazla birsey yok, abone yogunlugu yuksek bi bolgeden hizmet aliniyorsa bunun yasanmasi kacinilmaz ama su anda boyle bi problemden de bahsetmek icin erken daha ilk gun diyorsun.

ki yogun saatlerde sadece kablo degil, tum isp ler ayni gateway lerden gectikleri icin benzer problemlerden muzdarip, cok spesifik uydunet e yonelik bir problem oldugunu zannetmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

abi uydunet kullanıyodum akşam saatlerine yaklaşınca hız bi anda düşüyodu. müşteri hizmetlerini arayınca bi sorun göremiyoruz ama adam yolluyoruz diyolardı. adam yollasalar bile bişey değişmiyodu. adamlar her seferinde söylememe rağmen her seferinde aynı şeyleri yaptılar. sinyal değerleri normal olunca bağlantı normal olarak kabul edip gidiyolardı. sonra sinirlendim merkezi aradım müşteri no mu verdim böyle böyle tam 2 aydır hergün arıyorum herkes aynı şeyi yapıp gidiyo dedim. şikayette buluncam falan dedim. 2 gün sonra eve bi adam geldi modemi kurcaladı gitti geldi bi 5-6 saat evde dışarda uğraştı en son üstteki havuz olayını anlattı yakında altyapıyı geliştirecez dedi. ben de ggleştirin bence de dedim üyeliği kapattım. fakin uydunet
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de uydunet'ten uzak durun arkadaşlar. En azından TTNET kullanırken 3-5 reset atar , farklı bir IP bloğuna denk gelir ve sorunsuz kullanırdım neti. Ama uydunette böyle bir şansında yok. 2 tane IP bloğu var , ikiside berbat. TTNET rakibine sağlam portları verir mi sizce ? (TTNET'in yurtdışı çıkışlarını kullanıyor.)
Sosyal ağlarda paylaş

janis said:

Bence de uydunet'ten uzak durun arkadaşlar. En azından TTNET kullanırken 3-5 reset atar , farklı bir IP bloğuna denk gelir ve sorunsuz kullanırdım neti. Ama uydunette böyle bir şansında yok. 2 tane IP bloğu var , ikiside berbat. TTNET rakibine sağlam portları verir mi sizce ? (TTNET'in yurtdışı çıkışlarını kullanıyor.)

IP blogunun kotu olmasi gibi bir sey teknik acidan mumkun degil yalniz. TTNet'teki IP degismesi olayinin da TTNET'in hizmet kalitesi acisindan bir seyleri degistirmesi cok mumkun degil.
Sosyal ağlarda paylaş

ya beyler bende uydunet kullanıyorum hız testinde hic bi sorun yok 5 mbit gösteriyor baglantından gayet memnunum. lag yok yok packet loss yok browser harika. download hızım 550 600 kb olması gerekırken 80 ı gecmıyor.
rapid üyesiyim rapid bile 50 60 civarlarında seyiriyor.
sanki pc de net limiter gibi bi program acık
niye olabilir acaba fikri olan varmı
Sosyal ağlarda paylaş

diğer topice de yazmıştım ama buraya da yazayım:

Coldwind said:

uydunet'i aradım, 10 dk çaldırmanın sonucu telefonu açtılar nihayetinde.

yurtdışı ping/packet loss olayı türk telekom'un port sayısını azaltmasından kaynaklıymış, dolayısıyla akşam saatlerinde portlarin yetersizliği yüzünden son 3 haftadır yüksek ping ve packet loss oluyormuş.

tabii ki ne zaman düzelir sorusunun yanıtını bilemediler. bayramdan önce düzeltirlerse şükredelim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...