Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S2

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

LuNiZ said:

ben denk gelmedim oyle bir soruna..

bugun rootladim makinayi da.. super oldu :D

simdi tek eksigim janjanli bir kilif ve mail geldiginde lock screen in isiginin yanmasi veya yanmiyorsa bile notification seklinde gormek..

custom rom yüklediysen ışığın blmem kaç farklı çeşit ve renkte yanmasını bile sağlarsın.

hele bi de abi, siz coding olayını sağlam yardırmışsınız... vallahi takla bile attırırsınız telefona.
Sosyal ağlarda paylaş

bir kaç noob sorusuyla tekrar karşınızdayım :)
1- theme nerden bulabilirim samsung un mikroplarını kullanıyorum hala sıkıldım :P
2- rootlamak hala tam olarak kafama yatmadı, rootlayınca ne faydasını görecem diye sormuyorum bi ton yazmışsınız =)) ama bu konuda bi kaynak varsa artılar eksiler olarak görebileceğim, onu bi okumak isterim. bi de rootlama tutosu istiyorum :P
Sosyal ağlarda paylaş

theme icin android markete bakabılırısın.hic bakmadım acıkcası ama orda yoksa baska nerde vardır bilmiyorum.
ben rootlama olayından bende pek anlamıyorum.rootsuz kullanıyorum gayette memnunum acıkcası.

Bu arada yazılım guncellemeden sonra camera shutter sesı gelmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben go launcherın temalarını kullanıyorum. Go launcher da baya güzel bi launcher, alternatif arayanlara tavsiye ederim.

Root için kanuni bi link vermişti
http://www.inspiredgeek.com/2011/04/30/how-to-root-samsung-galaxy-sii-s2-using-odin-and-superoneclick-step-by-step-guide/

Bide abi bu kadar çekiniyorsanız rootlamayın bence, siz öyle de mutlu mesut kullanırsınız telefonu :P
Sosyal ağlarda paylaş

Önceki launcher nasıl hala aktif? Bende çalışan programlar arasında görünmüyor. Home switcher diye bi apple default launcher haline getirmiştim ben, istersen onu bi dene.

Go'nun tek bi sıkıntısı var, bazen docktan bişey açarken geç tepki veriyor. Onun dışında performans ve görsellik -kişiselleştirme açısından çok başarılı. Bi de go launcher kullananlara sms app i var onu öneririm, çok daha derli toplu bi hale getiriyor mesaj ekranını. Whatsappdan gelen mesajları da oraya ekleyebilsem tam olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

hayspat said:

vlc nin kaynak kodları yayınlanmış bende derledim. alpha sürümünde, altyazı bile desteklemiyor ama merak edenler için koyayım. videoları diğerlerine göre baya yüksek bir kalitede oynatıyor.
http://dl.dropbox.com/u/9916679/VLC-debug.apk

mVideoPlayer dene bide. Altyazı desteği baya iyi, türkçe karakter sorunu da olmuyor ayarından türkçeyi seçince
Sosyal ağlarda paylaş

Vorbis ve flv için SGS1 h/w decoding destekliyordu. SGS2 ise desteklemiyor. Mediainfo'su şöyle olan bir dosya var oynatmaya çalıştığım.

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : [email protected]
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 15 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 22mn 34s
Bit rate : 1 772 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 720 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.080
Stream size : 277 MiB (90%)
Title : Kimi ni Todoke - 01
Writing library : x264 core 68 r1183M f21daff

Audio
ID : 2
Format : Vorbis
Format settings, Floor : 1
Codec ID : A_VORBIS
Duration : 22mn 34s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 160 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Compression mode : Lossy
Stream size : 25.8 MiB (8%)
Title : 2.0 Vorbis
Writing library : aoTuV b5c (UTC 2008-12-15)
Language : Japanese

Text #1
ID : 3
Format : ASS
Codec ID : S_TEXT/ASS
Codec ID/Info : Advanced Sub Station Alpha
Compression mode : Lossless
Title : ASS
Language : English

Text #2
ID : 4
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Title : SRT
Language : English

altyazı ise farklı fon kullanıyor. her cümlenin başına "{3c&H3C002C&fnPlanet Estylefs24}" ekliyor.
marketteki tüm video playerleri denedim.

denediğim playerler

Stock Player: Görüntü var, ses yok. Altyazı desteğiyse zaten çok kötü. Font komutunu altyazıyla gösteriyor.
Rockplayer: H/w decoding yapamıyor, s/w decoding de video bozulmalara uğruyor ve kalite düşük. Font komutunu altyazıda göstermiyor, o yönden başarılı.
Moboplayer: H/w decoding yapamıyor, s/w decoding de bozulmalar olmuyor ama yine de görüntü kalitesi düşük. Mkv embedded altyazıyı gösteriyor, external altyazıyı göstermiyor.
Vplayer: S/w decoding de en iyisi ama görüntü kalitesi h/w decodinge yaklaşamıyor. Font komutunu altyazıda gösteriyor.
Vlc: S/w decoding kullanıyor. Video kalitesi en yüksek player. Daha alpha olduğu için altyazı desteği falan yok.
Diceplayer: Görüntü için h/w, ses için s/w decoding uyguluyor. Kullandığım en iyi player diyebilirim. yine de font sorunu var.

inat ettim yapıcam bunu diye, oturdum 2 saat vlc yi derlemeye uğraştım. sonuç ise hüsran tabii ki. SGS2 beni bu kadar çok uğraştırırken SGS1 ile bu videoyu izlemem için mvideoplayer kullanmam yeterliydi. İleride yeni güncellemeler ile gelir de, sen zaten SGS1 de bile olan bir özelliği niye SGS2 gibi bir telefona koymuyorsun Samsung?
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Önceki launcher nasıl hala aktif? Bende çalışan programlar arasında görünmüyor. Home switcher diye bi apple default launcher haline getirmiştim ben, istersen onu bi dene.

şöyle oldu, GO yu yükledikten sonra home tuşuna basınca soruyordu "go" mu "ismini hatırlayamadığım başka bişey" mi diye, go yu seçiyorum fln. sonra öbürünü seçtim bide orjinal launcher açıldı, acaba dedim ikisi de aktif mi, ram kullanımına baktım, normalde 350lerde olan şey 500 lerde geziyor. clear memory diyince 200 e fln düşüyordu şimdi 360 a düşüyor. buna göre hala açık olabilir mi o eski launcher ?
Sosyal ağlarda paylaş

Bi ihtimal hangisini açayım dediğinde orjinalini seçtiysen (touchwiz bu arada adı) belki ikisi aynı anda çalışmıştır, yoksa sanmıyorum. Home Switcher kullanabilirsin bu iş için.

Bunu özellikle yurtdışında yaşayanlara soruyorum, telefon için tavsiye ettiğiniz kılıfımtrak bişeyler var mı? Mesela amazonda şöyle kese kılıflar falan var. Özellikle seyehat sırasında çantada şurda burda telefonu kırmadan çizmeden kullanmak için bişey arıyorum.

Bide ekstra pil ve şarj makinası almak istiyorum ama amazondakine iyi gitmiyor demişler. Orjinal pili ve şarj makinası var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...