Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ölmek üzere bir kedi buldum, YARDIM LAZIM

felfecir

Öne çıkan mesajlar

iyi akşamlar,

eve dönerken yağmurda ıslanmış yavru bir kedi buldum
ayakta duramıyor. eve getirdim pek haraket edemiyor.
nefes alıyor

ne yapmam gerek

acil yardım lazım lütfen.

şaka değil, fön makinasıyla yavaş yavaş kurutmanın yararı mı olur zararı mı?

kalorifer yanında duruyor şu an. giysi falan koydum altına
Sosyal ağlarda paylaş

veterinere ulaşma şansın yoksa,

fön makinasıyla kurutma, kaloriferin yanında kurusun kendisi ufak bir havlu vb varsa sarıp kurula kendin biraz, ıslak kalmasın, ama şok şeklinde sıcak yemesin hayvan birden, yavaş yavaş.

ne kadar ufak bir kediden bahsediyoruz bilmiyorum o yüzden;

soğuk olmayan süt veya ufak bir parça tavuk eti vb koy önüne zorlanmadan yiyebileceği kadar yumuşak ve ufak olmalı , yiyebiliyorsa durumu çok kötü değil demektir.

yok çok küçükse damlalıkla sütü senin içirmen gerekebilir.

birde, gözleri tam açık mı yoksa göz içindeki göz kapakları yarı kapalı mı? kapalıysa eğer hastadır.
Sosyal ağlarda paylaş

fön makinasını direk tutmadım, uzaktan yavaş yavaş tutmaya çalıştım, kurudu ama vücut ısısı düşük gibi bilmiyorum.

çok bebek değil 30 cm den birazcık daha fazladır.

zaten işaret gibi fön makinası bozuldu, sıcak su torbası koydum tshirte sarıp (su çok sıcak değil, ılık)

göz kapakları komple açıktı ve göz bebekleri büyüktü, şimdi kapandı göz kapakları, içindeki göz kapaklarını bilmiyorum tabi ama göz kapaını hafifçe elimle kaldırınca göz bebeği gözüküyor net.

damlalıkla süt içirmeye çalıştım ama bi tepki vermedi, tekrar deniyeyim. bir de boğmaktan korkuyorum tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

numberten said:

Ben de üsküdar'dayım.Dükkanın yanında 2 anne 4 yavru kediye bakıyoruz. Eğer bu gece bir yere götüremezsen,bakamazsan yarın bana getir. Her sabah kedilere yemek dağıtan kedi aşığı bir kadın var ona veririz.

geceyi atlatırsa süper olur vallahi ama bilmiyorum.

belki üşümekten değildir?
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada bacağını haraket ettirince geri çekebiliyordu. demin patisini falan da haraket ettirdi. yemek vermeyi denicem

ek: damlalıkla damlatmamın nedeni, yemeğe tepki vermiyor.

ek2: elimle azıcık havaya kaldırdım tepkisini ölçmek için, zar zor miyavlayabiliyor. patilerini falan haraket ettiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

birazdan çekip koyarım. galiba kendine geliyor şu an, yani bayağı haraketlenmeye başladı. bakıyor, ne bileyim korkuyor, yer değiştirmeye çalışıyor korkunca.

yarvru kedi çok fena bişey arkadaş, direk hayvan sevgisini coşturuyor, yardım edecem diye elin ayağına dolaşıyor

evet demin bana pıhhh ladı
Sosyal ağlarda paylaş

süt ve su vermeyi dene. çok soğuk olmasın amam. yemek falan da verebilirsin çok açsa yer büyük ihtimalle. yemezse zorlama ama.

eğer bakmayı planlıyorsan yıkaman gerekebilir. ılık suyla hafifçe yıkayabilirsin. ben şampuanla yıkamıştım mesela ama sudan korkuyolar baya. ufak kazalar olabiliro yüzden. yıkadıktan sonra da havluya sarıp biraz uzak mesafeden saç kurutma makinesiyle kurutmuştum.

bu arada yemek su olayından sonra tuvaletini yapmak isteyecektir büyük ihtimalle. bi yerleri kazmaya çalışırsa tuvalte yada küvete falan götürebilirsin yada bi kutunun içine gazete parçalayıp koyabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...