Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul..

Wishmaster

Öne çıkan mesajlar

İstanbul'un taşı toprağı altın dediler de inanmadım,
İlle de kendim bakıcam diye direttim,yıprandım,
Başta kendim olmak üzere,peşimdekileri de hayal kırıklığına uğrattım,
Boşver,onlar inanmasın,Kız Kulesi,yedi tepe şahit buna İstanbulum.

Aşığım sana İstanbul'um aşık!
Çölde bir yudum suya muhtaç gibi sana muhtacım,
Atsınlar beni ölümün ortasına,
Hah demeden huzurunda ölür kalırım!

Heyt be seviyorum bu şehri!!
(I'm not alone)[signature][hline]Çaydanlık Ve Bardak...Ne kadar kibirli dursa da bardağın önünde eğilir çaydanlık.Öyleyse bu büyüklenme niye?Bu kibir,bu gurur niçin?Mütevazi ol,hatta bir adım bile geçme gurur kapısından.Bardağı insan bunun için öper daima alnından...
Sosyal ağlarda paylaş

Bilmem bi aşk şiirim vardı onu çok beğeniyom 1 kıta ama güzel.Bunu öylesine yazdım[signature][hline]Çaydanlık Ve Bardak...Ne kadar kibirli dursa da bardağın önünde eğilir çaydanlık.Öyleyse bu büyüklenme niye?Bu kibir,bu gurur niçin?Mütevazi ol,hatta bir adım bile geçme gurur kapısından.Bardağı insan bunun için öper daima alnından...
Sosyal ağlarda paylaş

Sanki biraz çabuk yazılmış gibi.Birde uzun cümleleri ikiye bösyedin iyi olurdu gibime geliyor

Aşığım sana
İstanbul'um aşık!
Çölde bir yudum suya muhtaç gibi,
sana muhtacım, ah bilemezsin(ben ekledim :))
Atsınlar beni ölümün ortasına,

----------------------------------------------------------
İstanbul'un taşı toprağı altın dediler de inanmadım,
İlle de kendim bakıcam diye direttim,yıprandım,
Başta kendim olmak üzere,peşimdekileri de hayal kırıklığına uğrattım,
Boşver,onlar inanmasın,Kız Kulesi,yedi tepe şahit buna İstanbulum.
------------------->birde3.4 cümleler bildiğimiz düz cümle olmuş yani pek şiirselliği yoktum.Ama yazmaya devam ettikçe düzelcek zaten biliyon.Öbür şiiride yollasana görelim :)[signature][hline]Halfmumi,08 Haziran 2004 04:13 tarihinde demiş ki
açıkcası evlenince karım olursa o yöntemi uygulayacam
A.K.A Xanros

[Bu mesaj Lykastos tarafından 19 Ağustos 2004 22:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Öbür şiir aşık olduğum zamanlarda yazdığım bi şiirdi.

Yollar vardır asla sonu olmayan,
Amaçlar vardır asla ulaşılamayan,
Duygular vardır asla açıklanamayan,
Bir kız sevdim kelimelerle anlatılamayan,
Benim sevgim mezara kadar olanlardan...[signature][hline]Çaydanlık Ve Bardak...Ne kadar kibirli dursa da bardağın önünde eğilir çaydanlık.Öyleyse bu büyüklenme niye?Bu kibir,bu gurur niçin?Mütevazi ol,hatta bir adım bile geçme gurur kapısından.Bardağı insan bunun için öper daima alnından...
Sosyal ağlarda paylaş

Ronaldinho şiirler üzerine biraz uğraşman gerekiyor... Yani daha çok toysun herhalde... Ilk şiirler için idare eder eğer şiir ve yazı yazmak konusunda azimliysen sana bol bol okumanı tavsiye edeceğim ifade ve kelime zenginliği açısından. Bu arada şiirde bakıcam edicem gibi türkçenin deforme hallerini kullanmazsan daha hoş olur. Uyak yapmak günümüzde serbest nazımla birlikte çok zorunlu olmasa bile yine de şiire estetik katar.. Aklında bulunsun. Kolay gelsin.[signature][hline]Aklımı kaybettim hükümsüzdür.
DeviantArt Gallery
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle merhaba.
bir değerlendirmede bulunayım.

birinci dörtlük

bakıcam yerine bakacağım gibi daha düzenli kelime kullanabilirdin.
peşimdekiler lafını görünce alacaklılarınız mı var? gibi bir soru oluştu kafamda nedense.
madem sen ve peşindekiler de kabullenmiş hayal kırıklığını
neden istanbul şahit diyorsun? yani sen yapıp onlar inanmasaydı , tamam şahit olabilirdi ama şahit olması burada bir şeyi kanıtlamıyor , görüldüğü üzere.

ikinci dörtlük

"Çölde bir yudum suya muhtaç gibi sana muhtacım" bu cümlede biraz anlam bozukluğu var.
muhtaç olduğum gibi denebilirdi.
ölüm nasıl bir şeydir ki ortası olabilir? ölümü başka bir şeye benzetip ortasını gösterebilirdin.
"Hah demeden huzurunda ölür kalırım! "
burada ünlem yanlış kelimeden sonra getirilmiş
hah zaten ünlem görevinde kullanılır.
birde ölür kalırım diyorsun nerede kalıyorsun.

diğer çalışmalarını bilmediğim için karşılaştırma yapamayacağım
daha iyi olabilir
iyi geceler.[signature][hline]valandil ownz j0o!
-emokid*-
7/24 melancholic
Sosyal ağlarda paylaş

Sağolun zaten şairselliğim iyi değildir pek ama güzel okurum :D[signature][hline]Çaydanlık Ve Bardak...Ne kadar kibirli dursa da bardağın önünde eğilir çaydanlık.Öyleyse bu büyüklenme niye?Bu kibir,bu gurur niçin?Mütevazi ol,hatta bir adım bile geçme gurur kapısından.Bardağı insan bunun için öper daima alnından...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...