Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bu topikte küfür serbest olsun - kedi katliamı

fede

Öne çıkan mesajlar

İnternet, bilgiye bu kadar kolay ulaşım iyi birşey mi kötü birşey mi karar veremiyorum. Adamın yaptığı insanlığa sığan birşey değil tamam ama eminim bırakın o günü, saati o an bile neler neler oluyor da haberimiz olmuyor. Bu adam sadece afişe oldu diye şimdi onun üzerine yağacak nefret ile insanlar kendi vicdanlarını avutacaklar. Eminim aslında çoğunun umrunda bile değil. Sadece biri göz önüne çıktığı için başına bunlar gelecek. Kimse ona neden yaptın? diye sormayacak , sadece yapılan hareketin üzerinden giderek adamda zaten belli bir şekilde olan siniri ve bir ruhsal sorunu daha da arttıracaklar.

Bu insanın yaptığı hareketten kendisinin sorunlu ya da hasta olduğu sonucunu çıkarabiliriz. Eğer o insana tepki gösterenler gerçekten gözüktükleri kadar iyi insanlar olsalardı onu toplumdan izole etmek yerine daha yapıcı birşey aranabilirdi. Ama sonuçta onun bu olayı yapmasına neden olanlarda, o da, bu olay da, tepki de kısacası o 1 dakikalık video ve akabinde gelişen herşey de aslında aynı bilincin sonuçları.

Edit: Kimseyi yargılamak istemiyorum ama çok alışılagelmiş bir laf olmasından korkarak şunu demek istiyorum ki; o adama karşı böyle orantısız bir tepki göstermek de aslında onun yaptığından farksız.
Sosyal ağlarda paylaş

aket-atum haklı

şu an olan olay biraz da, böyle çocukken bir grup içinde bi şekilde rezil olan bir çocukla devamlı dalga geçilmeye başlanması, üzerinden eğlenilmesi gibi

şimdi de şiddet ihtiyacı olanlar bu eleman üzeirnden toplumsal açıdan meşru bir şekilde bu ihtiyaçlarını giderecek gibi geldi bana

sosyoloji okucaktım da karın doyurmuyo bu bıdıbıdılar sdfsfd

öte yandan belli bir noktaya kadar bu elemanın tekmelenmesi, dışlanması bence iyidir. ibret olmuş olur.

artık her yerde kameralar var, millet korkuyla da olsa dur lan ben napıyorum sıçarım sonra diye düşünüp böyle mallıklar yapmaz

korkusuz zaten nereye kadar, ahlak denilen olayı sağlamak için başka şeyler gerekiyo o zamanda iş saçmalığa dönüyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...