Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bu topikte küfür serbest olsun - kedi katliamı

fede

Öne çıkan mesajlar

her gün binlercesi ölüyor, doğrudur. olayı acaba adamın motivasyonu neymişte yapmışa dökmekte güzel, iyidir. abuk bir linç girişimine gidileceğide kesindir, ama sanmıyorumki bu çocuk öküzün önden gidenide bu kadar tepkiden bir haber olup toplum içine karışacak. en kötü 1-2 hafta bir yurt dışı yapar, eh bizimde "duyarlı" toplumumuz olayı unutur bu süre zarfında. herşey olması gerektiği düzene döner yani, fazla tartışmaya gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

bunu haberlerde gormustum, once butun sayfalari okiyim de sonra videoya bakarim dedim..

demeseydim keske ya.. of be.. hani fistan in, aket-atum un soyledikleriyle rewendor un soylediklerinin karisimi akli selim bir yorum yapacaktim.

ancak gercekten insanin kontrolunu kaybetmesi isten bile degil bu tarz bir goruntu sonrasinda. hani medeni olmaya calissan bile, linc e barbarliga sevk ediyor bir sure de olsa insanin beynini bu hareket.

yazik ki, kanunlarimiz karsisinda sadece bir kabahat bu..

suc olmasi icin ne yapilabilinir aslinda bunu konussak biraz..
hukuk konusunda pek bilgim yok, o sebeple birileri aydinlatabilirse super olur diye dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

gerizekalı andavalın yaptığı şey yüzünden işini gücünü (!) bırakıp bi ton insanın toplanması çok saçma tabii, ama bu tarz afişe olan olaylarda o adam ibret olsun diye dışlanacak, dayak yiyecek, ağzı burnu kırılacak, daha da kötüsü her gittiği mekanda rencide olacak küçük düşecek ki, sonraki nesiller daha az beyinsizlik yapsın.

aman yapmış kedi işte her gün binlercesi ölüyo zaten boşver unut gitsin denecek bir şey de değil. çocuğu sokakta görsem ağzına sıçarım mesela, hoş resmini göremedik ama olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

o oyle olmuyo, tepki ve hedefi yanlis. cezasi neyse ceker, cezasi verilmezse cezayi vermeyene tepki gosterirsin, cezasi yoksa, ona tepki gosterirsin, adam gibi ceza konulmasina calisirsin, ama bi hiyari linc etmek, yeni hiyarlari durdurmaz. linci hakli cikardiniz gene, ondan sonra iste tepki vermedigimiz icin geriyiz hede hodo, lan tepki vermesini bilmiyosunuz ki.
Sosyal ağlarda paylaş

2yönlü tepki verilsin abi hem cezasını vermeyen yasaları düzenleyenlere.Hayvan haklarını düzgün bi şekle getirmeyenlere.Hem de bu olana kadar bunları yapanlara.

Bu adama ciddi anlamda bişey olursa hayvan hakları daha önemli bi hal alıcaktır.Böyle iç karışıklıklar yaşanmaması için.
Sosyal ağlarda paylaş

boy boy resmi var o facebook linklerinden birinde. adını okulunu falan bulup çıkarmışlar zaten de asıl sorun toplanıp adamı linç etmek falan değil yani. bu caniliği yapanın 300 lira verip elini kolunu sallayarak rahatça dolaşması çıldırtıyor beni.

ilk önce köpeği saldırtmaya çalışıyor zaten şerefsiz. köpek saldırmayınca kendi girişiyor. sonra haberlerde pitbull terörü, toplatılsın bu köpekler, yasaklansın vs diye boy boy manşetler. e sahibini toplat köpekten önce.
Sosyal ağlarda paylaş

siddet siddeti dogurur, dogrudur.. ama bu adamin yuzune iki cift laf edesi geliyor insanin icinden.

ama meydan dayaginin yeri ve zamanindan mada kanunen yapilabilinecekler, stk larin yapabilecekleri, bizim yapabileceklerimiz konusulmali bence.

neyse, 17 saattir calisiyorum, sonunda bitti isim, sunger gibi bir kafaya sahibim.. ciddi konular bunlar.. surc-i lisan ettiysek affola, iyi geceler. bence yarin konusmamiz gereken bunlardir.. adamin nerede dovulecegi degil..

not: adamin okuluna katiller aramizda diye yazi asmak bile (foto olmadan) bence son derece yerinde bi tepki olur ki, suc duyurusunda bulunulmasi zaten adamin durumunu baya bir degistirecektir diye dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

ciddi biseyden kastin adamin kafasini kesmek mi? ibret mi olsun? taksimde sallansin mi? sonra sandiktan evet cikti diye demokrasi oldu oluyo.

Yapılmasını savunmuyorum.Birinin başına bişey gelinmeden yapılmayan şeyler anca somut bişey olursa yapılcaktır.Bizim millet bundan anlıyo.

Ordaki ciddi bişeyden kastım hastanelik edilip linç girişiminde bulunulması bu arada.

kafa kesmek sallandırmak değil.

Açıkçası şu adamın kafasını kesip başka bi tarafına monte etseler de umrumda olmaz aynı bu postu yazarken ölen binlerce insan gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

bu kişilerin içinde öfke biriktiğini sanmıyorum, tamamiyle ruhsal sorunlar. seri katillere baktığınızda bir çoğu zaten hayvan öldürerek başlamışlar bu kişinin facebookunda birisi "kedinin helvasını ne zaman yiyoruz :)" gibi bir ifade kullanmış çok rahatlar yani. sizin düşündüğünüzün onda birini düşünmüyorlar kedi öldürmek veya insan öldürmek pek farklı değil orada kafaları atsa sokakta yaşayan sahipsiz birini öldürseler ne olacak?

türkiyede yok belki ama amerikada bu tiplerin homeless öldürenleri de mevcut o yüzden asla olayı anlık bir sinir patlaması, gençlik hatası olarak yorumlamayın gayet varlıklı bir aileden geldiği belli oluyor bu yaptıklarının hiç bir mazereti olamaz.

açlık sınırının altında yaşayan milyonlarca insan var ülkede herkes bunun gibi bir patlama yaşasa neler olur düşünebiliyor musunuz?

ayrıca olayın planlı olduğu çok belli yani orada o sakat kedinin kutu içinde yaşadığının bilincinde olarak geliyorlar ilk başta belki köpeğine parçalatacaktı ama sonra tekme atıp yere düşünce kendini küçük hissetti ve orada kafasını ezdi yarı sakat kedinin.

bununla birlikte tepki göstermekten daha doğal bir hareket göremiyorum. ortada bir canlı hiç bir sebep olmamasına rağmen öldürülüyor ve vicdanı olan her insan eminim o görüntüyü izledikten sonra üzülecektir, çünkü savunmasız kendi başına öldürülen bir hayvan var. bu yüzden bu işi hafife almak ve eylemsiz karşılamak insanın kendisinde olan bir problem olabilir bu tür kişilere tepki gösterilmesini eleştirirsek bunun bir aşama sonrası münevver cinayeti olayınıda masum çıkartmak olur. kuralsız ve ahlaksız bir toplumda da bu tür şeyleri eleştirmez olur zamanla insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...