Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

torrentleechte seedleyememek !?

stingbull

Öne çıkan mesajlar

seedleyim de ratiodan ban yemeyim diyorum. ama bi şekilde seedleyemiyorum sanki bütün herkes indirmiş te indiren kalmamış gibi tüm torrentler. 400kişi seeder var 3 kişi peer bu ne ya. 6gb tan sonra uyarı geliyomuş rationuzu düzeltin diye e ben şimdi 6gbı geçersem bişeyi seedlemek için bu sefer yine seedleyemezsem (anlamadım neden hala) ban yerim.
Ne yapabilirim bu konuda, sürekli leecherı olan bi torrent mi bulmam lazım?
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tip ortamlari pic etmekten baska bir ise yaramiyor bu yazilimlar. Ustune bir de yakalanip atiliyorsunuz. Yapmayin etmeyin. Adam gibi 3-5 yer var, pic etmeyin.

Bir kac diziyi takip edip ciktigi gibi indirip seed ederseniz gayet guzel ratio tutturursunuz.

Hic duzelmeyecek gibiyse tek seferlik kiyiverin paraya, 25 euro verin, sonrasinda yukarda dedigim taktigi yapin iste.
Sosyal ağlarda paylaş

çok kullanılmayan böyle ortalarda bir torrent kullanacaksın

gidip upload u 5 mb yapmayacaksın

ben en son 1400 yaptım ama tehlikeli o

200 300 yeter güvenlik için, gidipte sistemde ortalama 200 le download yapan biri 500 le upload ediyorsa döverler

Piç etme konusu tamamen doğru, kesinlikle yapmamak lazım, çok değerli böyle yerler+olarak piç ediliyor, ama upload yapamıyorsun başlarda, ya vip alacaksın, ya da böyle şeylere başvuracaksın. Kolay upload yapamama olayını birazda vip satmaya bağlı olduğuna inanıyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok, kimsenin upload'ini kismiyorlar ellemiyorlar ondan eminim cunku cok denedim.

Sadece soyle bir durum var, mesela bir pack konuyor. 20 seeder, 200 leecher gorunuyor ama aslinda o leecher'larin neredeyse tamami pack icinden sadece bir kac dosya cekmis kisiler. Tamamini cekmedikleri icin leecher olarak kaliyorlar sistemde ve sen de buna kanip upload yapamadigini zannediyorsun.

O yuzden pack falan gorunce atlamayin sazan gibi =)

Diger yandan yeni dusen populer oyun/dizi seed ederken indirdigimin 20 kati kadar gonderdigimi biliyorum sunucu ustunden.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben geçenlerde biraz trackerpro kullandım, galiba elim kaymış 250 gb uploadım oldu.
Site mesaj yolladı çok sevmişler uploadlarımı size herşey feda gibisinden bir automatik mesaj ile.
1 haftadır ban yemedim. Hala sorunsuz gidiyor. Gerçi bunda bağlantı hızımın 32 mbit olmasının da nedeni olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

ne piskopat bi torrent tracker bu ya demonoidlerde piratebay lerde bakarım seed olsun da çekebileyim, şimdi bunda bakıyorum da peer olsun seedleyebileyim ki ban yemeyim. hey allahım olaya bak.. artık nasıl bi ban yememe korkusu mu diyim, süpersonic insanlık sorumluluğu mu diyim en çok uploadu ben yapacam takıntısı mı diyim ne diyim 3 kişiyi 500 kişi seedliyo :D Her torrentte bi de. Seedleyemedim bi türlü bildiğin
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm private trackerlarda peer bulmak genelde zordur, eğer dosya gerçekten populer değilse. Şöyle bir not düşeyim:

Populer dosya releaseden sonra 24 saat süresince falan genelde populer kalır. Hatta bazı dosyalar için 24 bile çok. Hele torrentleechde çok fena bu durum. Ama siz torrentleeche yatın kalkın dua edin, ratio kasmak çok kolay diğer private trackerlara kıyasla.

Şu an 6-7 farklı private tracker kullanıyorum, aralarından en az uğraştığım torrentleech, çünkü zaten populer dosyayı çıktığı anda koyduğunda gayet güzel 2.0+ ratioya çıkıyor bir gün sonunda. Çıktığı anda indirmek için de auto downloader kullanıyorum. Şöyle link veriyim isterseniz. Bu biraz daha kullanımı zor birşey, ama çok da zor değil, ve filtrelerde nerdeyse herşeyi ayarlayabilirsunuz. Daha kolay kullanımlı bişey arıyorsanız, Chatzilla için Auto Downloader sccripti var, çoook basit kullanımı, googlelayıp bulursunuz.

Torrentleech de seed yapmak gerçekten zor değil, hatta bir de extradan demonoid accountunuz varsa (ki sanırım register açıktı çok yakın zamanda) acaip kolay. Demonoid de TL de scene releaseleri orjinal torrent formatında yani küçük rar dosyaları halinde upload eder. Demonoid ratio umursamayan bir tracker olduğu için, populer dizileri demonoidden indirip, içindeki "Downloaded from Demonoid" text dosyasını silip kullanabilirsiniz. Yani bittorrent clientınızın (artık ne kullanıyorsanız, utorrent, vuze etc.) download klasörüne koyup, bunu torrentleechde seedleyebilirsiniz. TL den torrenti koyduğunuzda önce dosyayı kontrol eder, sonra zaten dosyayı indirmiş olduğunuzu görüp seedlemeye başlar. Bazen log dosyasında fark olabliyor ama o da 300 400 kb birşey genelde, sorun olmaz.

Çoğu private torrent trackerda mesela durum daha da vahim. Nerdeyse hiç bir dosyada peer yok, eğer ratio kasmak istiyorsanız kendiniz siteye yeni birşeyler upload etmek zorundasınız. Genelde bu upload konularında da çok sıkı denetim oluyor, isim, log, format vs ayarları çok ön planda. O yüzden torrentleeche yatın kalkın dua edin. What.CD ya da ScienceHD falan gibi bi trackerda gözünüzden yaş gelebilir.

Fake upload işine gelince, TL de kullanabilirsiniz, usturuplu olursanız. Ha tabiki kullanmak iyi birşey değil, ve her zaman banlanma riskiniz var, ve yukarda anlattıklarımla ratio kasması zaten kolay olan bir yerde buna gerek de olmamalı bence. Tabi yeni üyeyken bir anda 60 gb film packleri indirmiyorsanız. Ama şöyle aklınızın ucunda dursun, çok az private torrent trackerda fake upload kullanabilirsiniz, çoğunda bunu tespit etmek için scriptler çalışıyor. BTN in irc de adminin söylediği şu sözü quotelıyım:

said:
I can't believe ppl are trying to use fakeupload shit here. It's pathetic
lol
They think this is TL or somethin

Torrentleech güzel tracker, ve invite bulmak zamanla azalıyor (sadece viplere veriyorlar). Riske atmayın derim, zaten acaip bir efor sarfetmeniz de gerekmiyor ratio kasmak için.

Kolay gelsin :)
Sosyal ağlarda paylaş

pff bende de var bunun üyeliği ama bi halt anlayamadım. uploada tıklıyorum uploader olmak için bazı şartlar istiyor o şartlar da bende yok. o zaman seedleyemiyor muyuz yoksa birbirinden ayrı şeyler mi bunlar. hiçbir şey anlamadım indiremiyorum dosya falan da.
Sosyal ağlarda paylaş

_catastrope_ said:

Tüm private trackerlarda peer bulmak genelde zordur, eğer dosya gerçekten populer değilse. Şöyle bir not düşeyim:

Populer dosya releaseden sonra 24 saat süresince falan genelde populer kalır. Hatta bazı dosyalar için 24 bile çok. Hele torrentleechde çok fena bu durum. Ama siz torrentleeche yatın kalkın dua edin, ratio kasmak çok kolay diğer private trackerlara kıyasla.

Şu an 6-7 farklı private tracker kullanıyorum, aralarından en az uğraştığım torrentleech, çünkü zaten populer dosyayı çıktığı anda koyduğunda gayet güzel 2.0+ ratioya çıkıyor bir gün sonunda. Çıktığı anda indirmek için de auto downloader kullanıyorum. Şöyle link veriyim isterseniz. Bu biraz daha kullanımı zor birşey, ama çok da zor değil, ve filtrelerde nerdeyse herşeyi ayarlayabilirsunuz. Daha kolay kullanımlı bişey arıyorsanız, Chatzilla için Auto Downloader sccripti var, çoook basit kullanımı, googlelayıp bulursunuz.

Torrentleech de seed yapmak gerçekten zor değil, hatta bir de extradan demonoid accountunuz varsa (ki sanırım register açıktı çok yakın zamanda) acaip kolay. Demonoid de TL de scene releaseleri orjinal torrent formatında yani küçük rar dosyaları halinde upload eder. Demonoid ratio umursamayan bir tracker olduğu için, populer dizileri demonoidden indirip, içindeki "Downloaded from Demonoid" text dosyasını silip kullanabilirsiniz. Yani bittorrent clientınızın (artık ne kullanıyorsanız, utorrent, vuze etc.) download klasörüne koyup, bunu torrentleechde seedleyebilirsiniz. TL den torrenti koyduğunuzda önce dosyayı kontrol eder, sonra zaten dosyayı indirmiş olduğunuzu görüp seedlemeye başlar. Bazen log dosyasında fark olabliyor ama o da 300 400 kb birşey genelde, sorun olmaz.

Çoğu private torrent trackerda mesela durum daha da vahim. Nerdeyse hiç bir dosyada peer yok, eğer ratio kasmak istiyorsanız kendiniz siteye yeni birşeyler upload etmek zorundasınız. Genelde bu upload konularında da çok sıkı denetim oluyor, isim, log, format vs ayarları çok ön planda. O yüzden torrentleeche yatın kalkın dua edin. What.CD ya da ScienceHD falan gibi bi trackerda gözünüzden yaş gelebilir.

Fake upload işine gelince, TL de kullanabilirsiniz, usturuplu olursanız. Ha tabiki kullanmak iyi birşey değil, ve her zaman banlanma riskiniz var, ve yukarda anlattıklarımla ratio kasması zaten kolay olan bir yerde buna gerek de olmamalı bence. Tabi yeni üyeyken bir anda 60 gb film packleri indirmiyorsanız. Ama şöyle aklınızın ucunda dursun, çok az private torrent trackerda fake upload kullanabilirsiniz, çoğunda bunu tespit etmek için scriptler çalışıyor. BTN in irc de adminin söylediği şu sözü quotelıyım:

said:
I can't believe ppl are trying to use fakeupload shit here. It's pathetic
lol
They think this is TL or somethin

Torrentleech güzel tracker, ve invite bulmak zamanla azalıyor (sadece viplere veriyorlar). Riske atmayın derim, zaten acaip bir efor sarfetmeniz de gerekmiyor ratio kasmak için.

Kolay gelsin :)

Hacı aynen dediğin yaptım. Demonoidden de bir accountum var laracroftun en son çıkan oyununu indirmiştim (guardian of the light). Baktım release i aynı, aynen rarlı şekilde upload edilmiş dedim bari seedleyeyim TL de ratio için. Çünkü demonoidden indirmiştim onu. Ne gariptir ki demonoidli tracker olan torrentte hala peer vardı ama Tlden indirdiğim aynı torrenti seedleyemedim bildiğin:S peer yoktu. Ulan daha yeni çıktı oyun indirsenize.. Yine aynı muhabbet bissürü seed var ama peer yok.
Ben de yine aynı taktiği kullanıcam.Mesela episode halindeki diziler çıktığı an çok rabet görüyorlar. demonoidden indiricem bunları sonra TL den indirdiğim torretnle de seedlicem. (Umarım böyle bişey yasak ya da çakallık olarak algılanmıyodur TL de?)
Hazır bulmuşum demonoidden başka güzel bi tracker, kaybetmeyelim demi ama
Sosyal ağlarda paylaş

stingbull said:

Hacı aynen dediğin yaptım. Demonoidden de bir accountum var laracroftun en son çıkan oyununu indirmiştim (guardian of the light). Baktım release i aynı, aynen rarlı şekilde upload edilmiş dedim bari seedleyeyim TL de ratio için. Çünkü demonoidden indirmiştim onu. Ne gariptir ki demonoidli tracker olan torrentte hala peer vardı ama Tlden indirdiğim aynı torrenti seedleyemedim bildiğin:S peer yoktu. Ulan daha yeni çıktı oyun indirsenize.. Yine aynı muhabbet bissürü seed var ama peer yok.
Ben de yine aynı taktiği kullanıcam.Mesela episode halindeki diziler çıktığı an çok rabet görüyorlar. demonoidden indiricem bunları sonra TL den indirdiğim torretnle de seedlicem. (Umarım böyle bişey yasak ya da çakallık olarak algılanmıyodur TL de?)
Hazır bulmuşum demonoidden başka güzel bi tracker, kaybetmeyelim demi ama

Hayır tabiki de çakallık olarak algılanmaz, TL forumlarda onu yapmanın tutorialı bile var hatta :) Herkesin yaptığı çok çok güzel birşey o. Düşünsene bi, başka trackerdan indirip TL deki adamlara paylaşıyorsun dosyayı ki daha aktif olsun dosya, bu da TL yi daha çok önemsediğini gösterir ki adamların da istediği tam olarak bu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...