Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blackberry Playbook Tablet

Mum_Chamber

Öne çıkan mesajlar

twitter da iki gundur en populer twit bu mum..

baya guzel gorunuyor.. BBdev std den sonra daha bi toparlandilar gibi. guzel bisey cikmis ortaya.

simdi tum BB device lar icin ortak platform SDK yayinlicaklarmis, ilk beta temalar icin geldi.

guzel yani bu SDK lar tum isletim sistemlerinde calistrilabilcekmis.. o super.
Sosyal ağlarda paylaş

geldiginde alacagim cihaz olmus , 2 gundur karsilastirmali previewlar , ivir zivirlarina bakiyorum gps in olmamasi disinda bok aticak noktasini bulamadim.

guzel cozunurluk,dual cortex a9 , masif ram, en hafif olma gibi noktalarda direk sivriliyor. birde RIM in malzeme kalitesi elbette, arkasini BBB deki gibi kaplarlarsa falan epic win.
Sosyal ağlarda paylaş

mobil olan her cihazda ihtiyac duyarım arkadas. tablet de mobil bir cihaz. gps dedigin seyi ben son yuzyılın en buyuk 5 icadı, hadi bilemedin 10 icadı arasına sokarım. kullanmayana da kullandırırım yani. kullanmaya basladıgımdan beri hayatım inanılmaz kolaylastı hic abartmıyorum.

bi de ben üniversitedeyken isi abartıp teknik yonlerine falan inmistim bu isin, projesini falan sunmustum. ondan da biraz onemsiyo olabilirim ama gercekten mukemmel bi sistem, kim ne derse desin.

hayır bi de ihtiyac duymayan duymaz tabi o ayrı da alete gps ozelligi koymak maliyet falan da getirmez ki dogru durust. bi sebebi olması lazım eklememenin ki bence bu kesinlikle yeni versiyonda gelecek. iphone 3g'de video cekememek gibi biseydi yani. goz gore gore adam fikmek haha.
Sosyal ağlarda paylaş

ok.. de benim sorum su.. hani demisin ya hayatim inanilmaz kolaylasti.. ok nedir? hani nerde kolaylasti? faydasini soruyorum tablette olsa anlaminda..

hani ben telefonda araba kullanirken kullaniyorum gps i, tablet i cikarip on cama koymam isime yaramaz yine telefonu kullanirim.

sorumu tekrar edeyim " gps in onemini icadini ivir zivirini sormuyorum, diyorum ki tablet te gps olmasi hayatiniza nasil etki etti, ne oldu bu etki? nerde kullanirsiniz bu ozelligi?"

gercekten merak ettigim icin soruyorum ya, nedir bugun herkes bi agresif..
Sosyal ağlarda paylaş

LuNiZ said:

yanlis anlasilmazsa gercekten merak ettim simdi,

gps gercekten cok kullandiginiz bir ozellikmi?
yani tablet bir cihazda gps isinize cok yararmi?

ben daha ziyade cep telefonunda tercih ederim mesela gps i. tablette ihtiyac duymam sanirim.

gps artık standart haline geldi gibi. foursquare bana bişi ifade etmiyor ama deli gibi kullanılıyor. ben gps'i her türlü mobil alette isterim ama.. ne zaman yol, yön konusunda yardıma ihtiyac duyacağımız belli olmuyor sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

bak buna okim, 4square olsun bu bliin olsun tamamdir.

ha kendimce gerek duymam ama okdir. baska varmi peki kullandiginiz bi ozellik, sosyal durumlar disinda?

hani bide bole sokaga tutuyosun aleti sana ne nerde ekrandaki goruntu uzerinden gosteriyor, o ozellik falan da okdir.

ama onu da telefonda tercih ederim.. tablette farketmez yani.

esas merak ettigim, tablette neden illaki gps?
Sosyal ağlarda paylaş

LuNiZ said:

esas merak ettigim, tablette neden illaki gps?

hadiseyi ben alevlendirdigim icin cevabini da ben vereyim.

ben netbook hadisesine asla sicak bakmadim, akademik ve is icin kullanimda hep ya guclu ultraportable lar yada 15inchlik cihazlar kullandim asagisi ihtiyaclarimi karsilamadigi icin.

telefon icin ise smartphone lar bence cok yavas oldugu icin kullanirken kalp krizi gecirdigim icin kullanmiyorum, hafif ince gomlek cebinde tasinabilecek telefonlar (ki maalesef modasi gecti yerine bisey koymakta zorlaniyorum) kullanmayi tercih ediyorum.

cok fazla seyahat ettigim ve ayni zamanda fotografcilik da yaptigim icin seyahatlerimde smartphone kullanmadigim ve nispeten buyuk ultraportable ve notebook lar isimi gormedigi icin ya guclu bir netbook (sony p serisi simdilik fiyasko) , ya da islevsel bir tablet cok isimi gorucekti geotagging ve social networking icin. benim bu cihazda ihtiyacima cevap olarak tek eksigim gps bu yuzden yani.

onun disinda yol yordam, cross country spor icin vs zaten adam gibi standalone portable gps kullanilir. ki kullaniyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

LuNiZ said:

ok.. de benim sorum su.. hani demisin ya hayatim inanilmaz kolaylasti.. ok nedir? hani nerde kolaylasti? faydasini soruyorum tablette olsa anlaminda..

hani ben telefonda araba kullanirken kullaniyorum gps i, tablet i cikarip on cama koymam isime yaramaz yine telefonu kullanirim.

sorumu tekrar edeyim " gps in onemini icadini ivir zivirini sormuyorum, diyorum ki tablet te gps olmasi hayatiniza nasil etki etti, ne oldu bu etki? nerde kullanirsiniz bu ozelligi?"

gercekten merak ettigim icin soruyorum ya, nedir bugun herkes bi agresif..

yahu ne asabiligi kendi kendine enrage oldun. ben gayet duzgun yazmıstım halbuki, sinirli falan degildim yani.

dedigim gibi mobil cihaz demek yanında tasınabilir cihaz demektir. gps'i de yanında tasıdıgın bir cihazda kullanabilmek istersin eger faydalarından yararlanıyorsan. ipad olsun, smartphone olsun farketmez. yanında tasıdıgın bir alet sonucta ve gps'i olmalı.

faydasını seyehat eden insan bilir. hic bilmedigim yerleri avcumun ici gibi ogrendim gps sayesinde. ayrıca bahsedildigi gibi uygulamaların getirdikleri de artısı.

arabadaki gps bambaska zaten. aletin arabada yaptıgı gorevi pad ile falan yapamazsın oyle.
Sosyal ağlarda paylaş

ok o zaman yine benim tahminimden farkli bisey soylenmemistir.. okdir. o zaman ben tercihime aynen devam ediyim :) hani dedim bole farkli bir kullanimi varsa faydalanalim..

cocuklara oyuncak etmek guzel fikir aslinda.. al koy arabaya film falan takilsinlar.. iyi fikir bak bu.. bunun icin sirf alabilirim.

onun disinda gps ihtiyacimi ben telefondakiyle gideriyorum yaw okdir.. saolunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...