Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Iphone 4 - Blackberry

4Ever

Öne çıkan mesajlar

LuNiZ said:

bu arada iphone 3g veya 3gs i 1 seneden uzun sure kullanmis birinin 4 almasini mantikli bulmuorum ben.. yeni alacaklar icin harikadir da, eskisinden neredeyse hic farki yok benim gozumde. kamera disinda :)

Ne farkı mı var?

Kameraları, flash ı, gyroscope u, pili, retina display ekranı, çok daha sağlam olan çelik kasa ve önlü arkalı camı geçtim;

iPhone 3GS in işlemcisi 600mhz , iPhone 4 'ünki 1 ghz. Programlar arası geçiş, stabilite ve hız konusunda ciddi bir fark var yani...

Ancak burda esas değinmek istediğim ve komik olan şey, iPhone 4'ün ne farkı var ki diyip aynı zamanda şunları Blackberry için diyor olman:

LuNiZ said:

kanka 9780 geliyor.. bayilcaksin.. net soyluyorum..
9700 seklinde.. 512 mb ram le gelior.. 5 mpx camera var.. microsd destegi de 32gig di yanlis hatirlamiorsam, ha bide ekrani biraz daha janjanli boyle..

O zaman bende sana diyeyim; 1 yıl ve daha uzun süre BB 9700 kullanmış birinin 9780 almasını mantıklı bulmuyorum ben. Eskisiyle hiç farkı yok, kamerası dışında :)

Kamera demişken buyrun size fark:

Artı olarak iPhone da çektiğin fotoyu beğenmezsen açarsın Photoshop Express App'ini , renkten kontrasta, exposure dan saturation a kadar profesyonel foto kıvamına gelene kadar kusursuzlaştırırsın... Bunu da başka telefonda (hala) yapamıyorsun...
Sosyal ağlarda paylaş

Apple bana para ödüyor misyonerliğim karşılığında. her sene yeni iPhone u hangi parayla alıyorum sanıyorsunuz..

Şaka bir yana, ben beğendiğim bi ürünü başka insanların da almasından hep keyif almışımdır. Consumer advice olayında fazla iyi niyetliyim yani. Ben denerim, kötüyse aldırmam, memnun kalırsam da memnuniyetimi yaymak isterim.

Hayatım boyunca başka hiç bir alet için bu kadar çene yormamıştım ama, o kadar memnunum ve başarılı buluyorum iPhone'u. Zaten tüm dünya da zebil gibi satmasına rağmen, çinde işçiler siparişlere yetişemeyip yoğunluktan intihar etmesine rağmen, iPhone bundan daha çok rağbet görmeli ben buna inanıyorum. O kadar iyi bir cihaz.

Karşı olduğum en büyük şeyde diğer büyük firmalara , başarısız kopyalama girişimlerine para kaptırıp, kapitalistimi kusursuz kılan ''yaratıcı yıkım''a destek olmamanız.

iPhone'un süksesinden sonra Apple'ı büyüklük olarak 8 e katlayacak Nokia, Samsung vs. gibi teknoloji devlerinin taklitlerine ''abi amoğlu led var daha iyi'' ya da ''nokia 5800 iphone u öldürejeeak'' falan diyerekten milyarlarca para harcıyorsunuz. Ve bu adamların daha iyi daha orijinal ürünler çıkarmasına engel oluyorsunuz.

Klavyeli telefonda ikon olan blackberry cilere bile göt korkusundan dokunmatik telefon ürettirmiş bir ürün var karşınızda...

Değişime, inovasyona karşı koyacağınıza gidin sizde kullanın. Mutlu olun. Apple'ın başarısını antipatik bulup direneceğinize sizde parçası olun.

İşte o zaman bu samsunglar, RIM ler falan ciddi düşüşe geçtikleri zaman orijinal fikirler üretecek; gerçek ''iPhone Killer'' ı pazara sunacak koşullara ve fırsata kavuşacaklardır.

Şu an yandan yemiş iPhone varyasyonlarıyla para kazandıkları için inovasyon göremiyoruz sektörde.

Ben iPhone'u apple olduğu için sevmiyorum, yarın samsung Hedephone yapsın mesela. Ekransız olsun telefon, bütün iletişimi telepatiyle yapsın (atıyorum tabi bu daha 50 sene mümkün değil)... o daha başarılıysa ona geçerim.

Ben tüketici olarak iyi mal arıyorum. Kim üretirse de onun yanındayım. Şu an şu fiyat aralığında iPhone dan daha iyi dokunmatik akıllı telefon Y O K. Olduğu zaman görüşürüz...
Sosyal ağlarda paylaş

yazılım olmadan iphone kill olmuyo işte, onu gösterdi apple.

türkler daha androidin a sına dokunmadı. ayfon için fotomaçın bile aplikasyonu var.

sorun burada. nokia hala çıkmış olay hardware diyo, çıldırabilirim yani. (ki 10 yıllık nokia kullanıcısıyım)
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

türkler daha androidin a sına dokunmadı. ayfon için fotomaçın bile aplikasyonu var.

sorun burada. nokia hala çıkmış olay hardware diyo, çıldırabilirim yani. (ki 10 yıllık nokia kullanıcısıyım)

şu appinv iyi bir adım. daha mailını açmak dışında bişi ypmışlığım, kullanmışlığım yok gerçi. ama g.app lerin paralı olanlarının tr'de satılamıyor olması büyük sıkıntı.

nokia kamera yapmaya başlarsa daha iyi olur bu arada. anca "bilmemköç mögöpixöl yaptık!!! cörl zöys veri nays mercek!" falan diye geliyorlar. başka bişi bildikleri de yok zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Bende nokia cıydım. 3310 lar 8310 lar devrinde olay hardware ı ve nokia inovatifti. Değişen kapaklar vs.

Şimdi akıllı telefon devrinde olay yazılım, aynen senin dediğin gibi. Open source yazılım da değil. Windows CE, Symbian vs. bundan zıçmış platformlar hep. Google da göz göre göre aynı hatayı yapıyor...

O yüzden burda tüketici alım gücünü, yani bir nevi oy hakkını başarılıdan yana kullanmalıdır ki rekabet kendini geliştirsin. Geliştiremiyorsa da batsın gitsin...tutuculuğunuz bunun önüne geçmesin...
Sosyal ağlarda paylaş

tamam ama doğrusu rekabet işte. ben düzgün yazılımların ve türk yazılım sektörünün androide el atmasını istiyorum.

yazılımcının hedefi tabii ki para kazanmak. ama androidde de para kazanılabilir gayet iyi bir şekilde. ki herhangi bir sınırlama da yok, istediğini yaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru. Ama Android geç kalmış bir platform...

2011'de toplam iPhone satışı 100.000.000 u geçecek. Bir de üstüne iPad'leri, ipod touch ları ekle app kullanabilen...

Para kazanmak için mobil program yazacak bir developer olsam tercihim zaten hali hazırda 150 küsür milyon müşteri potansiyeli olan platformu seçmek olur.

Android'de bir de şu problem var: Birden fazla donanım üreticisi olduğu için senin HTC desire için yazdığın programın ekran çözünürlüğü samsung galaxy s e uymayabilir. oturup her telefon için programını tweak etmen gerekecek vs.

android telefonlar çoğaldıkça angaryası da çoğalacak yazılım yazmanın...
Sosyal ağlarda paylaş

Daha inovasyon nedir bilmiyorsun. Yazımı da okumamışsın. Kapitalizmi beslemekle alakalı hiç birşey söylemedim ben...

Inovasyon demek yeni teknoloji demek değil. Yapılan yeniliğin ticari başarıda elde etmesi gerekir inovasyon denebilmesi için...

Apple'ın iPhone daki ticari başarısı da hala büyüme trendinde olduğundan boş bir yorum olmuş seninkisi.
Sosyal ağlarda paylaş

iphone da dahil baya smartphone denedim, blackberry den daha hızlı mail exc yapabilen yollayan attachment koyabilen bir telefon gormedim.

bilgisayarınızdaki acık inboxunuzdan once telefona geliyor mail o derece.

9600 un kamera, trackball ve pil sorunu vardı, 9700 de hepsini cozduler.
Sosyal ağlarda paylaş

simdi sacma sapan yorumlar gelmis.

ben iphone u ilk ciktigi donemde amerika da kullandim, sonrasinda turkiyeye 3g geldiginde onu kullandim.

sonucta sen ureticinin urettigi teknolojiye para vermek istiyorsan bu teknolojiyi kullanmak derdindeysen o zaman soyleyecek biseyim yok yap "ethusiast" tavirlarini, zaten heryerde bu insanlar.

kaldiki kimsenin urettigine veya gosterdigi basariya laf soyleyen de yok.

ben teknolojik ozelliklerine para verip kullanim aliskanliklarimi buna gore degistirmek istemem.

ben ihtiyaclarimi karsilayacak teknolojiye para vermek isterim.

teknolojiyi kullanma konusunda da 20-25 yas araliginda universiteden yeni portlemis hayatinda teknolojik gadgetlara alim gucunu kendi becerisiyle 10 yildir kazanabilmis veletlere gore daha deneyimli oldugumu net soyleyebilirim.

benim teknolojik inovasyon veya benzeri acilimlarla icli disli olusum yasam tarzimdan degil isim geregi oluyor. ben o yazilan uygulamalarda reverse engineering yaparak para kazaniyorum.

sonuc itibariyle kendi ihtiyaclarim icin kullandigim cihazlar benim icin daha minimalist olmali bunu tercih ediyorum.

cumlemde ne demisim bi daha oku istersen..
"eskisinden neredeyse hic farki yok benim gozumde. kamera disinda"

bak dikkatli oku.. "benim gozumde" kusura bakmada saydigin teknolojiler veya ureticilerin teknoloji gelistirme basarisi umrumda degil benim genc arkadasim.. ekranin ne kadar parlak gozuktugu de umrumda degil.. turkiye ye gelen ilk telefonlari da kullandim cok da memnundum o zaman..

toplu tasima da telefonla konusmanin ayiplandigi donemden geldigimiz yere bak..

sen benim dusuncemi sevmek zorunda degilsinde bayila bayila saygi duyacaksin, uslubuna dikkat ediceksin.

ben BB i sana ovmemisim eger soyle kullanicaksan bu iyi demisim bana 1 ghz in artisligini yapiosun, kullandigim HTC hd2 zaten 1 ghz ve 5 mpx kamerali benim ekrani da oldukca parlak.. ben bu cihazdan bile baydim.. niye iphone aliyim.. manyakmiyim?

iki tane gotu boklu aplikasyon icin..

android deseniz uzerindeki guvenlik aciklarini cozsun once onlar.. android kullanan arkadaslarimin telefonlarinda yapabildiklerimi gorseniz dudaginiz ucuklar, belese telefon gorusmesi yapilabiliniyor herhangi bir wireless i acik android sayesinde..

gelelim RIM konusuna, umrumda degil benim rim, klavyeli ve kullanimi basit telefon benim umrumda (ayrica da evet ben alirsam 9700 alicam 9780 degil, aralarinda matah bi fark yok cunki)

anladinmi simdi guzel kardesim.

BIS ve BES konusunda aydinlatici bilgilere ac olan arkadasim, sana da bilgi vereyim istersen.

BIS in default u derken kastettigim turkcell in verdigi zinbirti anlaminda, eger BIS almazsaniz da gmail yahoo falan kullanabilirsiniz, servicebooklara bakiyor olay, burda yontemi anlatamam ama om ile paylasirim cok istiyorsaniz.

ama kolay yoldan hersey bitsin diyorsaniz BIS acmaniz lazim,
ayni teknolojiyi nokia da kullaniyor aslinda hemde ucretsiz.

sonucta sizin mail sunucunuza baglanip, burdan maillari cekiyor. ve size push ediyor. bunu yapan applicationlar da var.

ben iphone u mesela direct push olayi 3 $ satilirken kullandim sonra 3.0 os le getirdiler bi tarafimiza o 3$ kacti. bu da muthis innovasyon mesela, sonra sms tone degistirmek icin jailbreak yapmak priceless di.

bu kimisine batmaz.. bana batiyor.. sevmedim, baydim biraktim.. isteyen kullansin, ben kullanmam.

BB ninde ole olumcul fan i degilim kesinlikle, dedigim gibi zamaninda nefret ederdim hatta. ama simdilerde alistim seven kullansin.

kisasi bu yetersiz argumanlarla cemkirmeye calismak komik olmus.

son olarak, kameralar arasindaki fark illaki vardir da animated gif yapilirken ki renk kaybiyla bunu ispatlamaya calismak cok komik durmus. bari fotosapta acip bi baksaydin fotolar gercek ozelliklerindemi diye.
Sosyal ağlarda paylaş

ha bide cok onemli degil yani telefon edinmek..
hepi topu bi kac bin tl lik aletler bunlar.. eskiden telefon almak son modasini almak cok daha zordu..

simdi 90 tl aylik odeyebilen herkes bi iphone sahibi olabiliyor rahatlikla.. ayni sey BB icinde gecerli..

o yuzden kapitalizm zaten her turlu besleniyor bence bununla vakit kaybetmemeliyiz.

bide mesela ben iphone kullanicilarina bir macbookpro edinmelerini tavsiye ederim.. bir kac uygulama gelistirmelerini var olan uygulamari cok efektif ve kendi kullanimlarina gore degistirmelerini..

bu ulkede en azindan biraz uretim yapmalarini ve bu heveslerini daha faydali hale getirmelerini tavsiye ederim..

yoksa alip kullanmak matah olan degil.. bide MBP ile birlikte kullanimi cok keyifli oluyor tavsiye de ederim yani ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Aldarion said:

Kamera demişken buyrun size fark:

Artı olarak iPhone da çektiğin fotoyu beğenmezsen açarsın Photoshop Express App'ini , renkten kontrasta, exposure dan saturation a kadar profesyonel foto kıvamına gelene kadar kusursuzlaştırırsın... Bunu da başka telefonda (hala) yapamıyorsun...

AHAHAHAAH!
abi gif max 256 rengi destekliyen bir format. ahaha görünte kıyaslaması yapmak icin kullanabilcğein en kötü format. yapmayın etmeyin. tech wiz olcaksınız bide.
Sosyal ağlarda paylaş

aldarian, 256 renke nasıl indirildiğini biliyomusun imajların?

bütün renkleri grupluyor en yakın renklere sorna o 256 rengi gif kendi icinde kabul edip, bütün imajı o 256 renkle yazıyor. yanı tümüyle sans birinin kaliteli giderinin kalitesiz gözükmesi, ki biri diğerinden daha iyi gözükmüyor o gifte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...