Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gothic 4 - Arcania

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

Bug yine azbuçuk var ya, ama oyun acayip basitleştirilmiş gibi geldi bana, yani yeni bir oyun gibi olmuş gothic havasında değil pek. Grafik optimizasyonu için patch falan yayınlayacaklardı, o çıktı mı bilmiyorum ama şart yani öyle birşey. Onun haricinde oyun fena değil oynuyorum birkaç saattir.
Sosyal ağlarda paylaş

ben kısa ve öz olan gothic 4 maceramı paylaşayım.

kurup girdim oyuna,cinematici filan izledim iyi güzel vs.neyse yürümeye başladım,kontrolleri filan deniyorum yürürken de bi yandan,atakmış blockmuş filan. daha beş-on adım atmıştım ki dodge denerken karakter yerin içine girip haritanın altına,boşluğa düştü. kapatıp sildim oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Oha o kadar yuvarlanarak gittim daha aşağı düşmedim ben. Ama o karakterlerin bişeyin içine girmesi veya dışına çıkması durumunu çok yaşadım. Özellikle diyalogların sonunda NPClerin kıyafetlerini sol tarafta bırakıp (sakallarıyla beraber) sağ tarafta çıplak bi şekilde durması gibi fantastik sahnelere denk geldim. Sonuç olarak yine biraz dayandım ilk görev serisini bitirdim. Cleaved Maiden tarafındaki görevlere başlayayım dedim. Bir iki yaptım anlamadığım bir hayvan tarafından feci dayak yemekten zor kurtuldum (kaç lvl çıktıysa artık. bir daha görmedim zaten kendisini yanlışlıkla çıktı sanırım)Mekanda bir köprü var ve geçiş izni verilmiyor. Aşağıda ise diz boyu diyebileceğimiz bir su var. Suya atlar geçerim dedim. Karakter öldü. Atlayarak girdiğimden değil, suyun içinde biraz adım attım ve karakter bildiğin öldü. Bende sildim. Böyle ayarsız iş yapılmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

VashTheStampede said:
Karakter öldü. Atlayarak girdiğimden değil, suyun içinde biraz adım attım ve karakter bildiğin öldü. Bende sildim. Böyle ayarsız iş yapılmaz.

Ahah kötü DMin bilgisyar oyunu versiyonu kötü oyun tasarımcısı. beteşta mı yaptı yoksa bunu :p
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun aşırı kolay gerigeri gidip ok atarken yaratıklar yetişemiyo en zor seviyede bile aşırı kolay elma yiyerek saldıranları outheal edebiliyorsunuz.Birtek düşmanların power atackları düzgün hasar veriyo onuda 50 snde attıkları için...... oynamayın oyunu ciddi söylüyorum 8 yaşında kardeşiniz varsa verin o oynasın o derece boşu boşuna indirip kurdum amaan...
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Ahah kötü DMin bilgisyar oyunu versiyonu kötü oyun tasarımcısı. beteşta mı yaptı yoksa bunu :p

Yok valla Bethesda en azından oyunu güzel yapıp bir milyon hata koyuyordu içine. Bu her açıdan kötü. Bir tek ortamları hoşuma gitti fırtına çıktığında falan güzel sesler görüntüler oldu.

"Şu sandığı açıp bakmak istiyorum" dediğimde "tuzak varmış patladı öldün" falan der en azından DM :D Burda bildiğin suda yürürken öldüm ayaklarımı geçmiyordu. Piranha falan dese eyvallah ama instant attı :D
Sosyal ağlarda paylaş

Rhox said:

Oyun aşırı kolay gerigeri gidip ok atarken yaratıklar yetişemiyo en zor seviyede bile aşırı kolay elma yiyerek saldıranları outheal edebiliyorsunuz.Birtek düşmanların power atackları düzgün hasar veriyo onuda 50 snde attıkları için...... oynamayın oyunu ciddi söylüyorum 8 yaşında kardeşiniz varsa verin o oynasın o derece boşu boşuna indirip kurdum amaan...

ohoo gothic 2 oynarm baştan o zaman daha iyi, tek bir orc'un tecavüz etmesi gibi çok zevkli şeyler vardı gothic2'de.
Sosyal ağlarda paylaş

FromTheHell said:

öyle bi anlatmışsınız ki, korsanını bile indiresim gelmedi.

Sakın indirme (korsana karşı falan değilim bildiğin oyun kötü)

AMA BELKİ CAPS İLE YAZIYORUM HEM 10-15 patch sonra düzelir oyun yada birileri çıkar mod falan yapar... yazık olmuş 1-2 ay geç çıkıp düzgün çıksaydı keşke (oyunda stealing bile yok bu arada adamın dükkana girip chestleri boşaltıyonuz bakıyo suratınıza)

illa oynıcam böyle oyun diyorsanız Risen oynayın fena değildi ama bugları kan kusturuyo oyunun uyarıyım
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:

Rhox said:

ohoo gothic 2 oynarm baştan o zaman daha iyi, tek bir orc'un tecavüz etmesi gibi çok zevkli şeyler vardı gothic2'de.

ahahaha neresiydi tam hatırlamıyorum ama bi yerde kesmemin mümkün olmayacağı, hatta ben onu öldürene kadar onun beni rahat rahat 500 kez öldürebileceği bir orc vardı. bi kayanın arkasında bug bulmuştum of ne sevinmiştim ama bildiğin yarım saat sürmüştü öldürmem.
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:

Risen'ın bugları mı kan kusturuyor?

Şu anki halinde (full patch) mesela bir bug var monastry de questlerden birinde adamla konuşmadan "o benim için iş yok dedi" derseniz quest buglanıyor ve hiçbir şey yapamıyorsunuz load etmek dışında, benim gibi quick save atanlar için durmadan bu cehennem demek...
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de RISEN'a sardım son günlerde, baya zevkli oyun. Ciddi buglarla karşılaşmadım pek, düşmanlarınız sizden üst leveldaysa silahlarınızı elinize verip yolluyorlar. Ghoul'larla dolu mağaralara girebileceğim günü iple çekiyorum. Gerçi millet büyü falan yapmış öyle imba bi karakter yaratılıyormuş galiba karma falan ama mana ile uğraşmaktan nefret ettiğimden bulaşmadım ben. Neyse RISEN güzel, gothic 4'ün buglı olması da adettendir, seneye oynanır
Sosyal ağlarda paylaş

gothic 1-2 bilmiyorum ama 3 e kıyasla çok lineer, böyle sırayla gidiyosun düşmanlar ona göre güçleniyor.
3 teki gibi 2. "şehirde mağaraya girdim, karşıma dragon çıktı, 2 fireball attı, öldüm" yok.

bug olayıda bu yükseklik sisteminden kaynaklanıyor, zorla kenardan aşağı düşçek şekilde yürümedikçe düşemiyosun mesela, ona göre taşa toprağa zıplayınca sapıtıyo oyun kaymaya başlıyosun aşağı, kısaca zıplamayınca bug olmuyor sık.
Sosyal ağlarda paylaş

kötü anlamında demedim onu, yani oyun başında ogre, dragon gördümü dönüp kaçıyosun gothic 3 te, "sonra göstericem ben size!!11!" yapıp sonra harbiden dönüp gösteriyosun.

bunda ne gelse kesebiliyosun, trainer yok bildigin level up menüsü var seçiyosun hop skiller cumburlop geliyo. 3 magic circle var, birer dmg büyüleri var. öyle başka büyü yapıcaksan DAŞ (rune) alıyosun, 30 saniye (tahmini) cooldown ile istedigin kadar atabiliyosun skill vs de gerkemiyor. (hızlı yürüme ,hızlı combat, earhquake,rage şu ana kadar gördüklerim, bide lvl up versiyonları) bu DAŞ ları kullanmadım bile.

yani popüler bi terim oldu ama, dumbed down denebilir işte, o kenarlardan fln düşmeme olayıda gamepadle oynayan için herhalde, konsola çıktımı bu oyun?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...