Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Türkan Saylan ölsün! (tekrar!)"

Cystein

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:

Sonuna kadar dinsiz biri olarak şunu sormak isterim;
Türkan Saylan da biraz sivriydi sanki. Yaptığı iyiliklere bir lafım yok ama mesela çocuklarımız namaz kılmasın bale yapsın diyeceğine, çocuklarımız namaz kılsın ama modern dünyadan da kopmasın bale yapsın piyano çalsın, folklör oynasın vs. dese daha iyi olmaz mıydı?

hakketten abi, namaz kılmayın bale yapın ne demek, bale çok mu önemli sanki. bir insan bale yapınca seviyesi mi artıyor nedir? hepsini geçtim, küçücük çocukları kuran kursuna göndermek yerine anaokula gönderin dese kimse birşey demez ama bale ne lan?

penguen bir kapağı vardı, vakit gazetesi vardı böyle "türkan saylan ergenekondan yırtmak için öldü" diye. aklıma bu geldi grubu görünce.
Sosyal ağlarda paylaş

drencrom said:

bu müslümanlar israil-2 olma derdindeler anladım. ama biliyorsunuz ki her ne kadar ibraniler eski ahit peşinde koşsa da, adamlar okullarda çocuklara evrim teorisini falan öğretiyorlar. sabahtan akşama fetulah videosu izletip stv/ülke tv dışında kanalları yasak etmek gibi bir amelelik peşinde değiller ondan fail olur gibi is-2 olma planları.

Sosyal ağlarda paylaş

Behlul said:

SeaGle said:

hm

namaz, islam dininin bir ibadeti. İbadet, dine inananlar için önemli. Baleden de.

4 5 yaşındaki çocuklarda bir inanır ki sağlıklı sorma

önemli olan 4-5 yaşındaki çocuğun inanması değil, anasının babasının çocuğun inanacağına/inanıyor olduğuna inanması.

araya mesaj girer diye quote yapmıştım...
Sosyal ağlarda paylaş

beyler anlamama yardımcı olun.

- Müslimler dinlerini yayarken bizlerden anlayış bekliyor.
- Biz adamlara karışmayacağız.
- Ama yeterli nüfusa ulaşınca baş kaldırıp şeriat diye anırmaya başlayacaklarını gayet net biliyoruz.
- Ama onları aklın yoluna getirmek için yaptığımız her şey, eğitim amaçlı dine alternatifler getirmek (evrim/ateizm/agnostisizm), mantık kullanmayı öğretip, soru sormayı öğretmek, bu insanlara saygısızlık olarak geçmekte.
- Mağduru oynuyorlar, insanların temiz duygularını sömürmekle alakalı bişi bu.
- Ayrıca israil dedik az önce boşuna demedik, onlar en azından 6 milyon adam verdi savaşta, geberene kadar mağduru oynamakta serbestler. Şimdi tepişenlerin zararı ne lan şu son 73 senede ? İnsan hayatına az değer veriyorum sanılmasın ama bu kadar dram tamamen provokasyon.
- Hukuğun içine sızıp suçlu olduğunu bildiğin adamı kayırmak
- KPSS
- Polis sınavında ilk okul terk adamlara cevapları vermek.
- herpderp
- 3 yaşında çocuğu zorla din. seçme şansı yok.

Bizde mal gibi oturup takiye nin vardığı noktaları uzaktan izleyecez ? Lan burda evet diyenlere öküz dedik diye post editlemeye kasıyor modlar. adam orda burda özgür düşünceye alabildiğine bindiriyor ve faşistçe yapıyor bunları. Sözde dine inanıp yaptığı için karışan yok. cahile dokunma diyoruz vs.

not: garbıç lan burası istersem pic thread e yazarım bunları.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi evet demenin hukuğun içine sıçmak olduğunu savunanlara da ayrıca hastayım.

başka yönlerden eleştirin anayasa taslağını da türkiye'yi gerçekten yargıçlar yönetiyor.

21 yıllığına üye atamalar falan.. uzun uzun anlatmayayım.

akp bugün var yarın yok ama yargı üyelerinin seçiminde halk iradesinin daha fazla yer tutmasını demokrasiye aykırı görmek priceless.
Sosyal ağlarda paylaş

bu nasıl bir mantık abicim.

laik demokrasiden şeriata dönen bir ülke gösterir misiniz bana?

iran laik demokrasi değildi bu arada heyecanlı bünyelere duyurulur.

edit: devlet otoritesinin zayıf olduğu yerlerde islami terör ile olanlar ve devlet otoritesi bulunmayan, belli örgütler tarafından yönetilen ülkeler de hariç.
Sosyal ağlarda paylaş

Yozlaşmanın bu kadarı... bunlara müslüman demeye dilim varmıyor cidden...

İster misyoner ister papa olsun .... ..... , Türkan Saylan gibi aydın bir insan benim gözümde bu fanatik çirkef gürühün hepsinden daha değerlidir..

drencrom said:

demokrasiyi özel isim sanmak kadar priceless değil

bu threadde güleceğim aklıma gelmezdi :)
Sosyal ağlarda paylaş

dinsiz cahiller de hiç çekilmiyor ya.adam düzgün bişe yazmış cevap veremeyip saçma sapan saldıran arkadaş,türkiyenin geleceği sen misin peki? veya senin gibiler.çocuklar namaz kılsın x yapmasın diyenle çocuklar namaz kılmasın x yapsın diyen kafa arasında ne fark var? bi insan hem inançlı hem eğitiml,kültürlü olamaz mı?zekayla da alakası yok patide bisürü dinsiz aptal adam var demekki tam tersinin olması da mümkün.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...