Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Studyoda Kaydettigimiz küçük bir video(izleyiniz) :)

Mortis

Öne çıkan mesajlar

"Distopia" adlı grubumla soundcheck stüdyosına gittik, Çaldik ettik, sonra bi ara verelim dedik. Grup elemanlari bi dinlensin falna filan. Fakat ben, baterist, ve vocal durur muyuz hiç? Stüdyoya getirdigimiz kamera ile yapmis oldugumuz BlackMetal/Hardcore sentezini çektik... :)

Basta Darkthrone- Hans Siste Vinteri hizli bir sekilde çaliyoruz sonra birden ritm hardcore a kayio ve atlayip zipliyoruz. Hardcore kismi tamamen dogaçlama. O anda salladik hepimiz. Zaten vocalist de bisey sölemio , garip garip sesler çikartip havlio :).... Arada tabi, Ece arkadasimiz ( grubun violacisi) kameranin önüne geçio tabi o sirada kameraya çeken erkek arki da ECEE die baario :) böle geyik şeyler de var arada :)

kisa ama geyik bi video. Görüntü kalitesini baya düsürdük ki dosyanin boyutu küçülsün...

PS: gitarimin tonunu merak ediodunuz bu videodan anlasilio biraz da olsa nasil oldugu...

indirin bakam :)
http://www.signvm.org/m0rtis/studyo.wmv[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

ehehe , görüntü kalitesini düşürmek zorundaydık çünkü
20 mb falna oluo öbür türlü..

Bu arada vocal iyi ya, Orda çok saçmaladı baya

mesela bugün de stüdyoya gittik , Moonspell falna coverlardık baya güzel sesi var. Yani brutal sölüo ama güzel çıkıo..

ben de zaten videoyu izlerken "olm naapmışsın ya " dedim içimden vocali dinlerken :) havlio işte dediğim gibi

fakat güzeldir, yoksa neden vocalistimiz olsun :) adamın işi bu ehue[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada sakın grubu böle gidip stüdyoya geyik yapio falna gibi düşünmeyin, bu olay sadece 5 dakka falna sürüo, zaten viola çalan arkadaşımız baya disiplinlidir.. O yüzden çok ciddiyizdir stüdyoda :) Diğer çaldığımız şarkılar bi de çok uzun yani 5 dakka falna video onlar iice abartı boyutu oluo onları bi şekilde editleyip koyarım yine :)[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

çok seviyorum bu tür pati videolarını da cidden anlaşılmıyor bir şey.

hele ses epey kötü, bi vızıltılar falan duyuyodum.

bu arada taa gavur diyarlardan tanıdık bir yerleri görmek ilaç gibi geldi. ulan geçen sene orda nası eğlenmiştik falan diye düşündüm de.. içim gitti euh.

eceee kısmı ayrı güzel. ;)

keşke imkan olsa 20mb koysan. zor ama tabi..[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"
Sosyal ağlarda paylaş

brutal vokal dinlerim ama kendi yaptığım müzikte düşünmüyorum hiç.kalın coşkulu bi düz vokal tercihimdir[signature][hline]The next time you're having a bad day imagine this;
You're a Siamese Twin.
Your Brother,attached at your shoulder,is gay
You're not.
He has a date coming over tonight.
You have only one **s
Sosyal ağlarda paylaş

evet yani ne yazık ki böle kayıt.

yani kayıt aleti bile değil ki dijital vidoe kamera ile öle çekioruz, stüdyoların çoğunda zaten böle ses çıkar. Ancak mixere bağlıcan öle hücum kayıt yapacan..

Mesela bugün kü videoları izledim. Full Moon Madness ve Alma Mater covelardık, Dinliyorum benim afmi arkada, gitar duyuluo ama çok az, paso viola ile klavye duyuluo, Aslında byaa güzel oldu böle ayrı bi tat kattı, Onu da bi şekilde koyarım en kısa zamanda...[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mirage, 14 Ağustos 2004 00:49 tarihinde demiş ki:
e o diğer şarkıları mp3 yapıp koysan, hiç yoktan iyidir. viola ne bu arada, cahilim :p
keman türevi bir şey isminden şettirdiğim kadarıyla..

eheh keman= violin zaten biliosun
viola da kemanın biraz daha büyüğü ve 3 oktav kalını.
bir de şöle bişey var galiba keman sol ile başlıyor, viola do ile başlio. Zaten şu muhhabet bol oluo aramızda
- Abi kemanın sesi çok çıkmış
- Ece: Keman diğil o Viola!

Yani elektro gitar çalan adama sen bass gitar çaliosun demek gibi bişey herhalde :)[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

ya o kadıköydeki stüdyoların çoğu öyle ufacık küçücük. 3-4 enstrüman oldu mu her şey birbirine giriyor.

bas çalan adam arkasında duran amfiden basın sesini duyamıyo, o onun sesini açıyor, başkası öbür amfinin sesini açıyo falan.. bi de distortion girdi mi tam kargaşa oluyor.

o yüzden bi stüdyoya gidince ilk 5-10 dakka bir şey çalmaya başlamadan ciddi ciddi bu ses ayarlarını yapmak gerekiyor (bass ve gitarın birbirlerine ayarı, distortion-clean geçişi sırasındaki ses farkı vs). yoksa daha beter oluyo ortalık.[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
theKingpin, 14 Ağustos 2004 00:59 tarihinde demiş ki:
çok kötü bu ne böle :)
bu arada iyi çalıyor gitar kimse tebrik edenzi

eheh saol kingpin :) orda salladım gitarı baya :)

ya aslında şu an dier videoları izliom ses fena değil . yani kısmışım distortionı , sadece clean in sesi açık.

zor tabi ama biz kendimizi duyuoz birbirimiz duyuoz,
sonuçta Rockthenations da bile adam solo atio duyulmuo, kolay şey diil ses düzeni. Ayrıca öle oturup 5-10 dakka ses düzeni yaparak olmuo çünkü sen kısıon o kısıo bateri çok gelio bu sefer falan..

bu arada bass yok grupta bassız falna çalioz onun verdiği eziklik var hala :)[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!

[Bu mesaj Mortis tarafından 14 Ağustos 2004 01:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
metboy, 14 Ağustos 2004 01:05 tarihinde demiş ki:
brutal vokal sevmiyorum ben ya.

güzel çalmışsın ama, abi sen ritim yeteneğini metallica - creeping death gibi şeyler için harca, bırak bu hardcore/black metal olaylarını ;)

ya creeping death evet geliştiriyo baya:) adi herif seni[signature][hline]The next time you're having a bad day imagine this;
You're a Siamese Twin.
You're not.
You have only one **s
Sosyal ağlarda paylaş

ben de black metal sevmiyorum, hardcore da pek sevmiyorum ama yine idare ediyor, en azından geyik falan olabiliyor hoplayıp zıplayınca çoşturma etkisi falan da var.

böyle yetenekli adamlar gibi böyle bööhhhhhhghhhs diye böğürüp death'ti falan yapınca sinirlerim bozuluyo eheh. hadi craven gibi dinlemeyi sevip de çalmayanlardan olsam yine neyse.. ne dinlemeyi seviyorum ne çalmayı.. sevemedim gitti ya.

bol gürültü bol brutal olunca tam anlaşılmıyo sanırım yetenekler, o yüzden herkes kolayına kaçıyo gibi bir tez bile oluşturmuştum bi ara. bi ara bi tanıdığım vardı vokal yapan, adamın sesini duysanız kaçarsınız.. adam da "benim cleanim kötü ama brutalim çok güzel" falan diyodu. güzel falan da diildi yani, hatta zor durmuştum aynı stüdyoda :p.[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"
Sosyal ağlarda paylaş

yetenek belirtme çaldığını gösterme olayı apayrı bişey.zor şeyler bulma sıkış sololar atma falan."abi adam çalıyo ya" denmesi apayrı bi olay.[signature][hline]The next time you're having a bad day imagine this;
You're a Siamese Twin.
You're not.
You have only one **s
Sosyal ağlarda paylaş

çalmam ben creeping death falan.kendi bestemizi yapalım olum.ha unutmuşum sen sadece çalıyosun beste yapamıyosun hehe.kendi bestelerimden uğraşırız üstüne.harbi gidelim davul bass bulmak gerek[signature][hline]The next time you're having a bad day imagine this;
You're a Siamese Twin.
You're not.
You have only one **s
Sosyal ağlarda paylaş

eheh Hardcore dan ben de nefret ederim, zaten öle bi müzik yapmioz.. Darkthrone a saygımızdan dolayı orda hans siste vinteri çaldık. Black Metal da yapmioz :)
zaten Pure Black Metal nedir ki,

tak tak tak tak die bateri gider, vocal cırlar, gitarlar jın jı njın bastırır .bu yani

grubumuz doom metal grubu, viola , klavye falna şu an şarkı coverlayarak birbirimze alışmaya çalışıorz.

o creeping death i faln zaten ben 5-6 sene önce ezberlemiştim yani bütün metallica şarkılarını ezberlemiştim onları çalmayalı yıllar oluo :) o yüzden gitar geliştirme falna olay diil, ordaki hardcore tamamen taşşak amaçlı sakın bizi hardcore cu sanmayın

ben şimdi vidoe yu izliom da ordan nasıl mp3 yapabilirim ses dosyası haline getircem sırf zaten görüntüler hep karanlık oluo..?[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

windows'un ses özellik ekranı var bi tane. traybar'da sağ altta hoparlör ikonu varsa ona çift tıklayarak açabilirsin, ya da donatılardan (accessories miydi neysi ingilizce kullanmıyorum hatırlamıyorum) multimedya klasöründen erişebilirsin.

wave'di cd-audio'yu du falan bir sürü ses açıp kısma hedesi çıkıyor karşına. onlara dokunmadan özelliklere gidiyorsun, orda 3 tane altalta nokta olması lazım, birincisi seçili durumda normalde, senin ikincisini seçmen lazım (kayıtla ilgili bir şeyler yazması lazım, almanca win kullanıyorum tam çeviremiyorum eheh).

bunu seçince mikrofondu falan bir sürü ses ayarı hedesi geliyor yine. burdan kayıt cihazını seçersin normalde.. mikrofon seçilir default olarak, senin ise başka bir şeyi seçmen lazım ki bir kayıt programıyla kaydettiğin zaman o sırada windows'tan gelen sesi kaydetsin. ehe.. ben almanca windows'u stereomix diye bir şey buldum onu seçtim oldu, sanki eskiden whatuhear ya da öyle bir şey kullanıyordum gibi hatırlıyorum. her neyse, bunun altına tik koyduktan sonra, windows audio recorder programını çalıştırıyoruz (yine donatılar-multimedyada). ve kayıta basıyoruz, sonra da videoyu çalıştırıyoruz. videodaki sesi kaydetmiş oluyoruz.. ama daha bitmedi wav olarak kaydettik, sonra bi de onu mp3 yapıyoruz eheh..

ya da bu kadar yazdıklarımı hiç takmadan ve uğraşmadan wma -> mp3 programı buluyoruz ve yapıyoruz di mi ne güzel. bak bu kadar şey yazdım, neymiş? kayıtları duymak istiyomuşum, yani en kısa zamanda bekliyorum anacım. bye.[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"

[Bu mesaj Mirage tarafından 14 Ağustos 2004 01:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...