Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tellerin paslanmasi :(

kturumtay

Öne çıkan mesajlar

Nemsiz bir mekanda saklamaya çalış gitarını... çaldıktan sonra sil, genel olarak temiz tutmaya bak gitarını...
Ancak en nihayetinde engelleyemeyeceğin bir şey bu ne kadar çok çalarsan o kadar çabuk paslanır.[signature][hline]Ciim (8404949) Wrote:
olm asosyal adamın çevresi mi olur,
kendisi en iyi arkadaşı bi de hayali arkadaşı olur
Sosyal ağlarda paylaş

ben almanyadayım. telleri daha 3 gün önce değiştirdim ve temiz bir bezle silmeme rağmen az çok kararmaya başladılar.. sanırım bi 3-4 gün sonra kapkara olurlar ama paslanmadılar eheh farklı şey bunlar. ama günde 5-6 saat çalmamın da etkisi var tabii.

bi de d'addario'nun paslanmaz çelik telleri de var, onları da deneyebilirsin. ama eğer günde 1-2 saat çalıyorsan, neyle silersen sil 1-2 ay içinde tellerin değişmesi gerek bildiğim kadarıyla. ha ben 6 ay değiştirmeden kullandım mı kullandım. ama yeni tel daha iyi tabii.[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"

[Bu mesaj Mirage tarafından 17 Ağustos 2004 18:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

sık çalmama rağmen benim d'addariolar 1 hafta ilk günkü gibi oluyo ondna sonra bozulmaya başlıyo ama 1 ay bile gidiyo d'addariolar[signature][hline]Chemical, 13 Ağustos 2004 22:00 tarihinde demiş ki:
Ben çok terbiyesiz, yaramaz ve şımarık bir çocuğum. Şimdiye kadar yaptıklarımdan dolayı bütün patilerden özür diler, büyüklerimin ellerimden öperim
Sosyal ağlarda paylaş

e-gitarda bu kararma alt 3 telde oluyo zaten. üst teller bişilerle sarılı olduğu için onlar uzun süre sağlam kalır (en azından renk olarak). yani bas gitarda paslanma falan olmaması normal bu durumda.[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"

[Bu mesaj Mirage tarafından 17 Ağustos 2004 18:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

abi her çaldıktan sonra silecen bezle gitarı. temizliyicelerle klavyeyi temizlemek telleri zarar verebilir bazen, o yüzden klavyeyi temizletçeksen tel değiştirirken temizlet. ama yazın nem oranı yüksek olduğundan tellerinin öyle paslanması normaldir. ellerin büyük ihtimalle çok terliyor, o yüzden her çaldıktan sonra sil, teller nemli veya ıslak kalmasın.[signature][hline];;suitfly | icq | msn: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

evet telelri ince ve kuru bi bezle sileceksin
bu kadar
çok kötüyse durum beze kolonya sık ama çok sık yapmamaya açlış
kolonya kiri çok çabuk söküyo hemen sileceksin kurumadan
ama dediğim gibi fingerboarda çok zrr lı[signature][hline]Bornozlu Canavar

Chemical, 13 Ağustos 2004 22:00 tarihinde demiş ki
Ben çok terbiyesiz, yaramaz ve şımarık bir çocuğum. Şimdiye kadar yaptıklarımdan dolayı bütün patilerden özür diler, büyüklerimin ellerimden öperim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...