Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yavru köpek maması hakkında bir soru

syd

Öne çıkan mesajlar

10 aylık bir yavru aldım
170 cm tam boy 60 cm yükseklik 25 kilo ama inanılmaz zayıf,
veteriner bebek daha bu çok büyücek diyo merak ediyorum dinazor mu ola ki bu?

inanılmaz aç, günde 600 gr mama yiyor ama hala 1 deri 1 kemik acaba bu normal mi?
cinsi bazıları kurt bazıları çoban etc diyor
GSD işte bildiğiniz
sorayım dedim çünkü şüphe uyandırıcı bir iştah-zayıflık durumu söz konusu
Sosyal ağlarda paylaş

sorun ne verdigimden cok kopegin aslinda ne verirsen saldirarak yemesi
hayatimda o kadar istahli bir kopek daha gormedim ve hala cok zayif bi sorun var mi dedigimde 2 veteriner de yok dedi

acaba benzeri bi durumu olan baskasi var mi diye sorayim dedim
kanimca biraksa tek oturusta 4 5 kilo mama yicek gibi duruyor :s

harcamalari goze alarak aldim kopegi zaten ishalde lapa yogurtlu mama veriyorum onun disinda odul biskuvisi bile yok dietinde
Sosyal ağlarda paylaş

iyi bir veterinerden mama tavsiyesi almalısın.
hill's in puppy için etli ve pirinçli maması vardı fakat son zamanlarda bulunamıyor.

ev yemeği verme.
1-12 aylık süre içinde kemiklerinin gelişmesi için içinde ihtiyacı olan tüm vitamin ve minerallerin bulunduğu bir mama önerebilir sana veteriner.
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

iyi bir veterinerden mama tavsiyesi almalısın.
hill's in puppy için etli ve pirinçli maması vardı fakat son zamanlarda bulunamıyor.

ev yemeği verme.
1-12 aylık süre içinde kemiklerinin gelişmesi için içinde ihtiyacı olan tüm vitamin ve minerallerin bulunduğu bir mama önerebilir sana veteriner.
hills e bulasma
avrupa stoklari bitti su anda amekrikadan getiriyorlar diye biliyorum
bunun anlami da GDO ftw!!

aldigim ciftlik -Von Alp- 2 kopegimiz kanserden oldu ustune Hill`i biraktik dedi.
ne kadar dogru bilemeyecegim
Sosyal ağlarda paylaş

haha 3. veteriner GSD`nin 2.5 yasina kadar kulagina dokunulmaz cunku kikirdak gelisimi 2.5 yasinda biter dedi

bir digeri tavuk mama ver yoksa kikirdak gelismez
ama onu da abartmadan ver yoksa agirligi cok artip kalca cikikligi olur dedi

bu adamlar bol keseden salliyor gibi geliyor
ustteki cumlelere direk yalan demiyorum ama resmen celisen seyler soluyor veterinerler.

kopegi aldigim yerdeki ciftligin veterineri ise
kuzu mama ver dedi
ayni zamanda kulaklari falan da artik oturdu dedi

acaba ozellikle GSD hakkinda guvenilir bilgi alabilecegim site var mi? her 10 veterinerden 2 si birbiriyle celisiyor >)

edit @ Zegna veterinerin yalancisi olarak
tavuk olmadiginda kikirdak gelisimi biraz tehlikeye girer ama yarisma ya da guzellik snein icin on plandaysa somon diyor.
Balik tuylere guzel gidiyormus.
Bi de bana hergun yarim havucu rendele 1 kasik zeytin yagiyla karistir kopege yedir dedi. 3 yasinda ulasacagi renk paternine 4 ayda ulasirmis :s
Sosyal ağlarda paylaş

syd havucta gizli seker vardır ve kopeklere cok yaramaz. gerek yok boyle seylere. her gun de verilmez.

istiyorsan haftada 1 ver tuylerin kızıl olan bolumlerını biraz daha belirginlestirebilir, dobermannlarda pas rengi olan bolumlere etkisi oluyor mesela biraz.

gsd nini 2 tane buyuk dernegi var TR de, bunların forumları da var.

istedigin tum bilgilere ordan ulasablirsin, tavuk kuzu konusuna gelince bence pek alakası yok, tavukta glucosamine ( kıkırdakları guclendirir) biraz daha fazladır ama somonun SINDIRILEBİIR protein oranı daha yuksek sanırım ve evet tuylere inanılmaz iyi geliyor.

tavuk daha alerjiktir, kuzu ve somondan daha fazla enerji verir. Benim GSD em olsa kısları tavuklu, yazlarıda somon yada kuzulu mama veririm.

vetlerin her dedigine inanma ve tecrubeli biri olarak soyleyebilirimki, PREMIUM tarz bir mama kullanırsan tavuklu kuzulu yada somonlu farketmez.

kalca cıkıgı konusuna gelince, eger pedigreesinde HD si sorunlu hayvan varsa olabilir, kilo, merdiven yuksekten atlatma tetikleyebilir gelisim surecinde, ama en onemlisi genetiktir.

GSD ay/kilo tablosu vardı bı yerlerde oralara bakar ayarlarsın kopeginin kilosunu dostum.

2.5 yasına kadar kulak gelisimini ilk defa duydum, normalde 9 ayda filan oturur kulaklar cogu kopekte eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

peki ben birşey soracağım.

ben normalde hill's in kuzulusunu veriyordum köpeğime 9 aylık golden. ama bulamıyorum artık bi ara royal canin verdikten sonra tekrar hill's e dönüp somonlusunu aldım ama resmen yemiyor.bugün sokak köpeklerine verdim hepsi yedi deli gibi.

aç kalmasın diye elimle falan yedirdim birkaçgün ama bir yerde bunu alışkanlık haline getireceği ve normal yemiyeceğini okuduktan sonra tekrarlamadım bunu. acaba sıcaktan mı yemiyor yoksa beğenmedi mi ya da deri enfeksiyonu geçiriyor antibiyotik kullanıyor onla mı alakalı acaba?

belki bilen biri vardır ya da bir veteriner hekim falan görürse cevaplarsa sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...