Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Quadriga Guild Başlığı - Haomarush

sQu

Öne çıkan mesajlar

sQu'yu geçmiştende tanıyorum. Eğer çok ciddi anlamlı raid yapmayı düşünüyorsanız ve yaptığınız progressin world wide olması temenniniz ise QUADRIGA bu tarz bir oluşumdur.

Türk guildlerinin fail olmasının sebeplerinden en büyüğü kurallar ve sistemden yoksun olmasıdır. Zaten kendilerini hemen belli etmiş tipik Türk Guildlerinde olması gereken arkadaşlar . :)
Sosyal ağlarda paylaş

DALtanyan said:

Zaten kendilerini hemen belli etmiş tipik Türk Guildlerinde olması gereken arkadaşlar . :)

Hayır abicim o adamların yabancı guildlerde oynayıp eşşek gibi sürünerek adam yerine konmadan robot gibi oynamaya zorlanmaları gerekiyorki "social" olabilsinler.

Toplumda yaşamayı da böylece, bir oyun vasıtası ile olsa da, öğrenmiş olur ve aklı selim bireyler olurlar.

Bu adamların arkadaş çevresinde, samimiyet çerçevesinde kurulmuş guildlerde olmamaları gerek, aksi takdirde o guildlerin içine eden tipler oluyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Walla 11/12 hc kesen bi guildin gm i olmasam dicem ki EVET HACI BU OLMADAN 11 boss hc kesilmiyo.. ama alakasız gayet geniş geniş takıla takıla kesiyoruz.. lk kesmeye friend de getiriyoruz bize lazım olmayınca itemi ona da veriyorz, sıkılınca alt da boostluyoruz para kazanmak icin icc10 da satıyoruz.. gayet de eglenceli.. su kurallar oyunu oyunluktan cıkarır, is yapar.. oyun,pixel bu keyif almaya bakmak lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Sen yabancılarla oynuyorum demiyor musun?

kategori dışı oluyorsun sen bence kendi topic'in varsa oraya gitmelisin.

Okumuyor musunuz arkadaşım yahu?

Adam HC icc 11/12 yapıyoruz süperiz, bizi de bu kurallar böyle yaptı demiyor ki. Zaten Cataclysm ile ilgili bir topic bu, adam bu bilgileri oyunu oynamaya ne kadar hevesli insanları bünyesinde topladıgını anlatmaya çalışıyor.

Azıcık pozitif düşünün yahu. Biri çıkmış oradan şu şu guildin ismini kullanma diye saçmalamış, başkaları çıkmış "siz iyi bok mu yiyosunuz yani" gibisinden laflar etmiş. Öbürü kurallar adamı korkutur oyun mu bu sizinkisi demiş. Şu forumda bi arakdaş vardı yardım için topic açmış, orda da var bi tane böylesi, yardım etmiyor, birde üstüne, bu senin yaptıkların bi bok mu yani diyor.

Ya arkadaş bi gidin allah aşkına ya.
Sosyal ağlarda paylaş

ilhan neye atarlandın bilmiyorum ama.. squ nun mesajlarına bak 2. haftadan beri 11/12 hc kesiyorz ki bold la yazılmıs. bu kurallar bi raidin olmazsa olmazıdır falan filan.. yazmıs ben ona yazdım cevaben.. zaten yabancı vs turk geyiginin de hastasıyım.. sanki yabancı olunca drama olmuyo gibi.. kankacılıgında alası oluyo dramanın da alası oluyo..
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben guilde yapılan başvuruları inceledim. GS den ziyade adamın raid içerisindeki hareketlerinizi analiz edebilecekleri kayıtlara dikkat ediyorlar. Birde arkadaş çevrenizle girmek istiyorsanız üzerinizde otorite kurulması zorlaşacağı için direk başvurunuzu kabul etmezler ki etmemişlerde zaten. Oyunu aktif olarak oynasaydım bu guildde bulunmak isterdim fakat başvuru yapmaya bile korktum ahah.

Türk guildleri konusunda adamlar haklı öyle lakayit guildlerin sonu her zaman adam kayırma, dağılma ve guild bankın hortumlanması. Onun dışında bu kadar sıkı kurallar türk oyuncularının bu özelliklerini ne oranda dizginleyebilir o da tartışmaya açık bir konu tabi ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Screwy'e ,

Benim ICC25 11/12 HC kesiyoruz kısmını söylemem, Rotweiler denen arkadaşın yazdığı üslupsuz dengesiz mesaja yönelikti. Dikkat ettiysen attiğim ilk mesajda herhangi bir progress belirtmemişim. Ama tabi okuma alışkanlığınız olmadığı için sadece kendi attığın mesaja ve ona karşı gelen bir cevap varsa onu okuduğundan dolayı yazılanları kavrayabilmen oldukça zorlaşıyor. Ben kendi guild topicimde böbürlenecek bişey yazmamış, sadece oyuncu aradığımı belirtirken sen gelip "Walla 11/12 hc kesen bi guildin gm i olmasam" diyebilecek kalitede bi insansın ve bence bu tavırlarınla yaptığın eleştirileri kimse sallamaz. Yüz kere atilan mesajları moderatorlere şikayet ettim topic içeriğiyle alakasız olduğu için ama bi tanesi bile kalkıp sallamadı

Şu siteye 7 yıldır üyeyim, sürekli takip ederim ama attığım mesaj sayısı 400 olmadı daha. Her nekadar açılan her topic trollense, kalitesiz ve anlamsız mesajlar/eleştiriler yapılsa da bir okadar anlayışlı, mantıklı ve hoş mesajlar da atılıyor. Nekadar denge sınırları içerisinde yer almayan insan olsa da, bir okadar kaliteli insan da var. Bu forumlara guildimiz ile ilgili bilgi başlığını bukadar geç açmamızın nedeni de budur. Tüm destek veren ve şuraya yazı yazmadan önce guild sayfamızı açıp nedir diye okuyan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Diğer arkadaşlar da bu yazdıklarımdan alıdılarsa lütfen özel mesaj atın, gelin vent adresi veriyim orda bana ne diyecekseniz diyin ama topici kirletmeyin bi rahat kalsın
Sosyal ağlarda paylaş

derFremdeSohn said:

Bi camur atma sevdasidir var hep burda. Begendim acikcasi. Suanda en ihtiyacim olan sey böyle bi guild, ama onlarin bana ihtiyaci varmi tartisilir.

Ben bu konuya atarlanıyorum. herkeste bir üstün gözükme çabası falan. Yok abicim gidin kendi işinize bakın, adam buraya topic açmışsa açmış. Fikir belirtmenin yöntemleri vardır arkadaşım, düzgünce belirtirsin fikrini kimse sana cevap vermez, ama gelirde aşağı görüyor gibi yorumlarda bulunursan tepki çekersin.

Daha önce de dedim, herkes kendisiyle uğraşsın bırakın başka guildlerin topiclerini. Benim tepkim sadece bu olaya değil, bu forumdaki, quote yaptıgım arkadaşın dediği gibi, genel bir çamur atma hikayesinin olması.

Ayrıca şunu da unutmayın, eğer bu topic sahibi guilde gireceğiniz veya başvuru yapacağınız yoksa, bu kuralları eleştirmek yada kötülemek vakit kaybıdır. Girmek istersiniz, eleştirirsiniz, aldığınız cevaba istinaden kızarasınız, anlarım. Ama yok ben şu guilddeyim, ben şunları gördüm peh sen de kimsin gibi tavırlar hoş değil.
Sosyal ağlarda paylaş

nası bir defans a cekilmektir bunu cozemedim..

x yıldır forum uyesiyim y mesajım war argumanı artık bu forumda islemiyor..

2. olarak "11/12 hc kesen bi guildin gm i olmasam" argumanının yanındaki argumanı eklemezsen "hcı biz boyle boyle iyiyiz ben kralım" a getirirsin.. ordaki argumanın toplamı "bu kurallar olmadan da bu kadar boss kesiliyo neden bu kadar kural?" dır.. hea yine anlamamazlıktan geliceksen sorun yok.. rotweiler a cevaptır dedigin rotweiler guild hortumalanır drama olur dagılır demis sen bold la X farmlıyoruz demissin.. cevabın oncesi rotweiler a olabilir ama gerisi X farmlamanız la ilgili

fikir belirtmenin yontemlerinin sadece senin tasvip ettigin yontemi oldugunu bilmiyodum ilhan..

buraya acılan bi topic yoruma acılmıstır.. Yorumlamak kimseyi rencide etmedigim ya da forum kurallarına karsı gelmedigim surece hakkımdır.. ayrıca almanyanın para politikaları hakkında yorum yapmam almanyada politikacı olmam ya da olmak istemem anlamına gelmiyo.. Bunu hele zaman kaybı olarak dusunmem zaten komik olur cunku bu durumda almanyanın para politikaları hakkında yorum yapmayı kendim secmisim..

yine ben PEH BEN KRALIM demedim biz alt da alıyoruz friende sokuyoruz yine de aynı miktar da boss kesiyoruz dedim.. yine sonuna ekledim ki bu kadar kural oynu oyunkluktan cıkarır is yapar dedim YORUM OLARAK BUNU GETIRDIM.. hacı ama biz cok mutluyuz desen 2 gun sora gene bu topice baksam yine suan yazdıgım yorumların aynısını yazarım

Sonuc olarak forumun bir paylasım alanı oldugunu unutuyorsun.. topic acılında altına isteyen istedigi yorumu yazar.. yine kurallar cercevesinde olmak uzere.. madem herkes isine baksın istiyosun topici acmazsın yorum almazsın bitti gitti..
Sosyal ağlarda paylaş

Ya arkadaşım, bu bi fikir alma başlığı değil sen nasıl forum kullanıcısısın anlamıyorum. Gelmiş guildim ile ilgili bilgi vermişim, katılmak isteyen ve ilgilenen arkadaşlar için de guildimize yönlendirme yapmışım. Sen bu iki kategoride de değilsin bikere topice nie mesaj atmışsın anlamıyorum. Bir önerin veya tavsiyen varsa onu yap okey, bir eleştirin varsa düzgün bir şekilde belirt (ki bunu public yapmanın amacı laf sokmak yada rencide etmekten başka bişey değildir, pm at öyle eleştir illa yapıcı olacaksan). Sen bunlardan hangisini yaptın ? Hiç birini, tutup kıyaslamalar yaptın bişeyler yaptın kendince ve uzadı konu herzamanki gibi saçma sapan bi 2li diyalog haline döndü. Sen git altlari al, friendlerini al icc25 yap okey yapma diyen var mi ? Yok. Bizim burda amacımız belli kurallar çerçevesinde minimum zaman maximum iş formülü ile en efektif şekilde raid yapmak. Sen haftada 1 kere icc25 yapiyosun belki ama ben 4 charimla birlikte hem 25 hem 10 yapiyorum. Bu kurallar olmadan bunu yapabiliyosan buyur anlat bilelim. Sen bukadar kuralı çok buluyor, bu sadece bir oyun abi napiyorsunuz diyebilirsin. Biz de zaten bu mantalitede oyuncu aramadığımız için işte böyle başlıklar açıp en azından belki 1-2 oyuncu gelir diye umuyoruz. Sen şimdi gene buraya bişeyler yazacaksın uzatacaksın çünkü cevap vermen için pass atıyorum ama hala forum altına birşeyler yazip cevap vermeye calisacaksan ben birşey yazmayacağım ve rica ediyorum lütfen okuyan arkadaşlarda birşey yazmasınlar. Sen belki günde 2 kere açıp laf sokayım diye bakıyosun ama ben bu başlığı hep refresh edip bilgi almak isteyen arkadaş var mı, guildle ilgili soru varmı diye her dakika bakiyorum ve senin mesajlarını gördükce sıkılıyorum, yoruluyorum, demoraliza oluyorum. LÜTFEN RİCA EDİYORUM yapma daha ne diyeyim ya.
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:

ilhan neye atarlandın bilmiyorum ama.. squ nun mesajlarına bak 2. haftadan beri 11/12 hc kesiyorz ki bold la yazılmıs. bu kurallar bi raidin olmazsa olmazıdır falan filan.. yazmıs ben ona yazdım cevaben.. zaten yabancı vs turk geyiginin de hastasıyım.. sanki yabancı olunca drama olmuyo gibi.. kankacılıgında alası oluyo dramanın da alası oluyo..

en kralı olmustu bi kere tbc guildimde aptal bi kız almıstık guilde palaların bitanesi ile yakınlasma olmustu aralarında 3 5 verdi diye kızında bi tarafları kalktı artiz artiz konusmaya basladı gm e karsı nasılsa (isim vermiyim) o pala beni korur diye.. sora kickledi gm salak kızı. palada ardından cıktı falan sonrada ayrılmıslar falan zaten pala sahalara geri döndü kimsede bi kız için sattın demedi adama. olayda o zaten türk ile gevur guildi arasındaki drama farkı :D
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:

Sonuc olarak forumun bir paylasım alanı oldugunu unutuyorsun.. topic acılında altına isteyen istedigi yorumu yazar.. yine kurallar cercevesinde olmak uzere.. madem herkes isine baksın istiyosun topici acmazsın yorum almazsın bitti gitti..

Ben buna karşıyım herkes her istediğini kurallar içinde yazarsa yine olmaz o zaman yine sorunlar çıkar keza burdaki gibi bırakın yazmayın sizde kalsın ;)
Sosyal ağlarda paylaş

ben birşey sormak istiyorum geçenlerde baktım cidden sağlam bir guilde oynarım düşüncesi ile guildiniz Quadrigayı inceledim yanlız başvurularınızda birşey dikkatimi çekti çok bilinçsizce adam alımı yapıyosunuz örnek verim reklam olmasın bir siteden account satımlarından char satın alınmış legenderysi olan bir dk arkadaş bu arkadaş bu gearla saulfangde 10k dps le oynamıs adamın dps o geara göre inanılmaz low ve siz bu adamı guilde legendery var diyip bir heycanla kabul etmişiniz,yani üzülerek söylüyorumki böyle düşüncelerle nasıl top guild olmayı hedefliyosunuz application forumunuz cok güzel her detayı atlamadan bakıyosunuz sandım ama gel gör ki nebulsanız alıyosunuz gibi geldi diğer guildleri takip ediyorum ki özellikle buaralar Catas,Shine,Denovo böyle applicationları direk decline ediyolar ve hatta özellikle bu aralar çok popüler GND guildi ki adam hallion hc fk aldılar cidden top guild olmaya adaylar lütfen biraz inceleyin adamlar nası bir yönetim politikası izliyo öğrenin yani herkes çıkıyo biz şundan ayrıldık guild kurduk top guild olucaz demekle olunmuyo zaten bu yüzden tr de 500 tane guild var içlerinden toplasan 4 tane guild cıkıyo umarım sizde bir gün bu guildler arasında yer alırsınız....
Sosyal ağlarda paylaş

Barbatos said:

bir siteden account satımlarından char satın alınmış legenderysi olan bir dk arkadaş bu arkadaş bu gearla saulfangde 10k dps le oynamıs adamın dps o geara göre inanılmaz low ve siz bu adamı guilde legendery var diyip bir heycanla kabul etmişiniz

Hiç bir başvuru sonuna kadar incelenmeden onaylanmıyor. Zaten başvurulr değerlendirirken gear seviyesini en son bakılan ve değerlendirilen şey guildimizde. Onun haricinde söylediğin arkadaş char satın almış falan değil, dediğin dps ile de uzaktan yakından alakası yok. WoWprogress den diger guildlere girip/çıkan insanları bi kontrol edip ondan sonra bu tip konularda mesaj atman daha sağlıklı olur. Kısacası adam alımımız çok kaliteli bir şekilde gerçekleşiyor, haksız/yersiz eleştiride bulunmasaydın güzel olurdu.

Barbatos said:
yüzden tr de 500 tane guild var içlerinden toplasan 4 tane guild cıkıyo umarım sizde bir gün bu guildler arasında yer alırsınız....

Sen bence bizim guild sitemizdeki applicationları okumayı bırak, guild sitesine bile girmemişsin. Biz zaten bu guildler arasına girmiş durumdayız.
Sosyal ağlarda paylaş

ders alacağı yerde halen kalite dio aç GND guildine biraz bak öğren guild nasıl kurulur nasıl progress yapılır oyuncu alınırken gear değilde skillin önemli olduğu nası ortaya cıkar boş boş konuşuyosun yemin ediyorum öğüt alacağın yerde bu kafayla iccde 11/12 yaparsın yeni instance gelir misal böle ruby hönk hönk bakarsın heroic bossuna 17 denemede normal modunu kesmişin baktım loguna first kill beyin bedava

http://gnd.guildomatic.com/ bak videoda koymus cocuklar nasıl kesilir diye
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...