Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

E-bay da sattığımız şeyin

Sorj

Öne çıkan mesajlar

Ebay de esya sattiginda ilk once sen esyayi gonderiyorsun sonra para yatiyor diye biliyorum(bazen parayi gondermeyenler felan olabiliyor) amcam baya bir seyler satiyo ordan. Hatta su an voltaj cevirici, isitici, yazar kasa vb. bir seyler satiyor ilgilenen varsa... :)[signature][hline]Get Up, Stand Up, stand up for your right Get Up, Stand Up, don't give up the fight
[Bob Marley]
Ben!!!(Ünlemlere de bak)
Cd- kafası karışıkken bir şeyler demeye çalışmış:
Yok asabah sabah kafamız sazten uçmuş o açıdan şey var bi de yani ben saşmalıyorum gene

[Bu mesaj Cd- tarafından 14 Ağustos 2004 07:04 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cd-, 14 Ağustos 2004 07:03 tarihinde demiş ki:
Ebay de esya sattiginda ilk once sen esyayi gonderiyorsun sonra para yatiyor diye biliyorum(bazen parayi gondermeyenler felan olabiliyor) amcam baya bir seyler satiyo ordan. Hatta su an voltaj cevirici, isitici, yazar kasa vb. bir seyler satiyor ilgilenen varsa... :)

lol olur mu öyle sey hic, ilk para yollanir bu is baska türlü olmaz para gelmeden sakin karsiligini yollama, ebayde ilk para isi olur ondan sonra mal yerine ulasir, o yatan paranin icinde zaten posta ücretide olur.[signature][hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Erutan, 14 Ağustos 2004 14:09 tarihinde demiş ki:
peki nasıl satılığa koyacam bi bilgi pls

Bak is acikcasi cok basit, ebay.com a girip sell'e bas ondan sonrasi zaten yazili olarak anlatiliyor sadece okuyarak bile rahatlikla yaparsin ama sana bi tavsiye, saticagin mal ne ise ebay'e gir ve o mali satanlarin ne tür bir satis ekrani yarattigina bak, güzel bi tane begen kendine hatta b.kunu cikartip yazilarini bile c/p edebilirsin...Zaten sell tusuna bastiktan sonra 8-9 sayfa boyunca sana (her sayfada ayri configürasyon var) sirayla secenekler sunucak ve sen seciceksin, zaten son sayfaya gelip herseyi ayarlamadan önce satisin ebaye konmuyor yani uzun uzun inceleme önceki sayfaya dönüp yanlis yaptigin biseyi düzeltme sansin var...Cok kolay oldugu icin anlatilcak cidden bisey yok (ingilizcen var sonucta) sadece sayfadaki aciklamalari oku rahatlikla isin icinden cikarsin[signature][hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

isticek tabi[signature][hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
butun kız arklarım cok sevmisti cok rahat alıolar ellerine
Emaleth, 24 December 2003 12:33 tarihinde demiş ki:
"bok sıçtım"
ReD_DoG, 11 Ağustos 2004 19:50 tarihinde olusan tren kazasindan sonra demiş ki:
demekki trene binersek hep en arkaya oturcaz
benden not:bir ustteki quote dalga icin degildir tam tersine onemli bir uyaridir!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Qui, 14 Ağustos 2004 21:44 tarihinde demiş ki:
Güvenemedim bi türlü şuna, aslında bende satış yapmak istiyorum..

Dolandirilma sansin olmadigi icin korkulucak birsey yok qui, ha dolandirilmazsin degil ama dolandirilsan bile sikayet edip parani geri alabilirsin (biraz zaman alir tabi)...Ebay e kayit icin kendi sitesinden bir form doluruluyor, ve bu forum gercek bilgileri icermek zorunda, cünkü kullanici sifreniz mektupla yollaniyor, ve yanlis adres ve isim durumlarinda posta yerine ulasmaz, telefon numarasida eklemeniz lazim...Satis yaptiginiz zaman karsi tarafin size parayi yollamasina ragmen siz mali ona yollamazsaniz adam size ulasabilmek icin bilgilerinizden telefon numarasini ögrenir, ve telefona cikan sahis siz degilseniz direk sikayet eder sizi...Oldukca güvenli ve bence kusursuza yakin bi internet satis sistemi...[signature][hline]Dont make me more aggressive than devil...
Sosyal ağlarda paylaş

bir de yeni bir güvenlik sistemi çıkmış galiba yanlış bilmiyorsam.

para da mal da ortak bir noktaya yollanıyor. ondan sonra iki tarafa da bu nokta aracılığı ile dağıtılıyor. yani malı yollamamak gibi bir şey söz konusu değil. ama biraz daha pahalı oluyor ve daha uzun sürüyor bu durumda.

yalan da olabilir, öyle duydum sadece.[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...