Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

THY TYP sınav davet

patrickstar

Öne çıkan mesajlar

kapo said:

Arkadaşlar bende thy teknik'in sınav açmasını bekliyordum ,
fakat artık thyteknik diye bir kurum kalmıyacağını ve farklı isimlerde farklı şirketler kurulup 1400tl maaşla ikramiyesiz,
tazminatsız kısaca sıfır sosyal hakları verip 6 ay eğitim verdikten sonra bizleri işe alıcaklarmış.
Kısacası hepimizin hevesi kursağında kaldı hayırlı olsun. Heleki kursu bitirip beklemekte olan 200 kadar kişi olduğunu
ve bunların hepsine kurstan önceki 2200 maaşı ikramiyesi, tazminatı, uçuş hakkı vericez deyip şimdi ise
ya bunu alın ya da yolunuz açık olsun şeklinde aldıkları cevap sonrası hallerini düşünebiliyor musunuz? Biz yine ucuz kurtulduk.

dediğin maaşı bir de senede 3 ikramiye verecekler her ikramiyede bi maaş. uçuş hakkı verilmesi zor, belki bir indirim söz konusu. Tabi adam bakıyor dünya üniversite mezunu işsiz var, eğitirim bunları güzelcene diyo, adam alırım kadroma diyo. Sen yoksan başkası gelir diyo. Kapitalizm diyoruz biz buna, good morning.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi çoğunuz no-lifersınız, buradan başka arkadaşlarınız yok derecek kadar az. Her aktiviteyi buradan arkadaşlarınızla yapıyosunuz. Genel kültürünüz yok. Ekonomi'yi tanıma kültürünüz yok. Farkli modelleri tanıma kültürünüz yok. Kafanız tek bakış, gorus çeşitliliğine hazır değilsiniz. Iktisatciyim diyeniz de tatava. Ekonomi'nin her modelini gordum diyo, ara sokakta bir avusturya okuluna uğramamıştır mesela. Duyulmuş neo-liberal okullari görmüştür.

http://www.geschichteinchronologie.ch/eu/ch/BIZ-Morgenthau-d/016-Keynes-profil.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

olum kaptan falan değilim sonuçta ,7-8 milyar maaşlarla çalışmıyorum. Öyle muhteşem bir ücretim yok, ben de yollansam yerime birini bi şekilde aklı çalışan adamlardan yetiştirir koyar yani. Malesef kapitalizm diyoruz biz buna, emekçi mantalitesini tarumar hedeler işte bunlar
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

olum kaptan falan değilim sonuçta ,7-8 milyar maaşlarla çalışmıyorum. Öyle muhteşem bir ücretim yok, ben de yollansam yerime birini bi şekilde aklı çalışan adamlardan yetiştirir koyar yani. Malesef kapitalizm diyoruz biz buna, emekçi mantalitesini tarumar hedeler işte bunlar

yazar burda bizden diye akli calismayan adamlarin nasil yerlestirildigini itiraf etmis adsffds
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

abi işveren sensin gibi sen niye yükleniyosun

"sendikalaşalım" diyip topluca işten atılmanı falan beklemiyorum tabi de

thyye o konuda ben de kırgınım falan der insan sdf

O konuda kırgın olursun tabi de yapcak bi şey yok yani, herkes yolunu buluyor. Sen de bu sistem tükenince adamaların üzerine yüklenip hak taleplerine başlıcan, yapacak başka bi çözümün yok
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

balon said:

yazar burda bizden diye akli calismayan adamlarin nasil yerlestirildigini itiraf etmis adsffds

hehehehhehe
Sosyal ağlarda paylaş

İşin kötü tarafı tamamen süpriz yapmaları. Nisan ayından toplantı yaptılar bu maaş çok fazla biraz düşürcez dediler, neyse yapıcak bir şey yok işe başlayalımda dedik. Ne kadar sorusuna cevap vermediler ama 1000tl gibi abartı bir rakamda olmaz dediler. Haziran başına kadar halledip herkesi alıcaz dediler.İkramiyeleride katarsak maaşı 1500tl kadar düşürdüler,haziran bitti daha kimseyi almadılar. Öğretmenlik kazanıp gitmeyen, dışarda 1500tl maaşı bırakıp yaklasık 1 yıldan beri bu thy gircem diye sınavıydı,kursuydu uğraşan adam çok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...