Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Quartet Muartet, yeni albüm...

Solonor

Öne çıkan mesajlar

Gitarda; Sarp Maden (Trio Mrio, Lodos), Davulda; Volkan Öktem (Trio Mrio, Laço Tayfa, Sertab Erener, Levent Yüksel, Önder Focan ) Bas gitarda; Alp Ersönmez( Cahit Berkay, Önder Focan) ve tuşlu çalgılarda; Genco Arı’dan oluşan Quartet Muartet uzun zamandır Türk Jazz Müzik Piyasasında önemli isimlerle çalışmış ve halen de çalışmakta olan deneyimli müzisyenlerden oluşmaktadır.

Kayıt, mix, mastering ve prodüktörlüğünü Serdar Öztop'un yaptığı "Dokuz Parça", genel olarak Jazz - Fusion tarzı içinde tanımlansa da, içerdiği akıcı, dingin sound ve müzisyenlerin enstrüman hakimiyeti ile de geniş bir yelpazeye hitap etmeyi başarıyor.

Öztop Müzik Prodüksiyon etiketi ile yayınlanan Quartet Muartet'in "Dokuz Parça" isimli albümü Türk müzik severlerinin yanı sıra yurt dışın da ilgi görmeye başlamıştır.

Parçalar:
Bobi / Bobi
Dikey / Vertical
Pastoral / Pastoral
Deminki Parça / Previous Tune
Bir İleri Bir Geri / Forth and Back
Dün mü? / Yesterday
Salça / Sauce
İlkbahar / Spring
Büdüt / Büdüt

Bugün aldım, dinledim çok beğendim. Müziğimizi yeliz yeşilmenle falan değil bunlarla tartışmamız gerektiğine inanıyorum. Baştan sona süper bir albüm olmuş. 4 abim de enstrümanlarında ne kadar iyi olduğunu göstermiş, özellikle sarp maden ve volkan öktem. Alın dinleyin, eminim ki beyeneceksiniz.

Yukardaki yazıyı garaj.org dan aldım.[signature][hline]This fire is burnin' and it's out of control
It's not a problem you can stop It's rock n' roll

Sosyal ağlarda paylaş

her şey guzel de, yeliz yeşilmen gibilerini tartışmazsak, bu bahsettigin guzel muzikleri on plana nasıl cıkarabılırız? Sadece bunları gorursek de Yeliz Yeşilmen gibilerinin de oldugu gercegini nasıl göz ardı edebiliriz?
her ikisi de tartışılmalı.

Sarp Madenin stilini cok severim bu arada belirteyim.[signature][hline]..yeah..
Sosyal ağlarda paylaş

ne? biri yeliz yeşilmen mi dedi??
imzaya bakalım lütfen....[signature][hline]RamsesII, 12 Ağustos 2004 23:29 tarihinde demiş ki:
Abi bu yeliz yeşilmeni ne yapacaksanız biliyor musunuz?Böyle bir yeri kaşındığında diliyle kaşıyacak insan onu...Böyle hiç ellettirmeden ona,sadece dilinle kaşıyacaksın
Sosyal ağlarda paylaş

Estel başarılı bir müzik tarzı dersen insanlar yanlış bilgilenir. Bu albümü jazz olduğu için değil, kaliteli jazz olduğu için tavsiye ediyoruz. :)

*!Estel'e döner*
dimi Estel? :)[signature][hline]This fire is burnin' and it's out of control
It's not a problem you can stop It's rock n' roll

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...