Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kayıt için stüdyo

RedallHoor

Öne çıkan mesajlar

Nasıl kayıt yapmak istediğini yazarsan bende bikaç yer önerebilirm. Kanallımı, atakmı vs...[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

ben bikaç yerde hücum kayıt ve kanal kayıt terimleri gördüm biri açıklayabilir mi bunları[signature][hline]Gitar Azmanı
------------
Pascal, 25 Mayıs 2004 01:30'da demiş ki:
Ya ciddi ciddi biriylee kavga etmek istiyorum. Olmadı kırmızı ışıkta bekleyip camı açık taksi şöförlerine tokat atacam...
Sosyal ağlarda paylaş

forte var kadıköyde
gizli bir yede yani dışarıdan stüdyo varmmı yok mu anlaşılmıyor
comma kayıtlarını orada yaptırıyordu

yer şimdi şöyleki hani kadıköyde altı yolun en tepes,nde havuz var ya haha işte oradan kağptırıyorsunuz aşşağıya tek büfeyi de geçiyorsunuz tee bu akmarın oraya akdar
akmatra inerken solda bir internet cafe kalıyor işte oraya girin sorun gösteririler stüdyoyu
en son o cafein içinden geçiyorduk bömle dehlizimsi sonra ne oldu iblemem[signature][hline]-Karanlıkta koşan çocuk, nasıl görüyorsun önünü?
-Bakmıyorum ki göreyim...

Kapattık dükkanı
Sosyal ağlarda paylaş

Hücüm kayıt: isminden de anlaşıldığı gibi, takiorsun aletleri mixere, ses düzeni yapılıor edilior. Başliosun çalmaya. Live Çaliosun . kaydediosun. Düzgünb çalana kadar sürekli tekrarlion hataını böle editleme şansın yok.

Kanal KAyıt: prof grupların yaptığı kayıt, bilgsayar ortamında, editlenip, hatalar düzeltilir, mesela bi yeri yanlış çaldın. durdurusun orda devam edersi nfaln filan.[signature][hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada yanlis biliyorsam duzeltin ama kanal kayitta soyle oluyor..herkes ayni anda calmiyor. mesela sadece bateri caliyor..sonra gitar kulaklikta bateriyi dinlerken kendi notalarini caliyor..oyle herkes yapiyor bunlar birlestirilior..[signature][hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
butun kız arklarım cok sevmisti cok rahat alıolar ellerine
Emaleth, 24 December 2003 12:33 tarihinde demiş ki:
"bok sıçtım"
Halfmumi, 15 February 2004 21:21 tarihinde demiş ki:
ehem,yumurtada yemiyoruz herhalde?oda civcivden çıkıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gilean, 11 Ağustos 2004 00:19 tarihinde demiş ki:
bu arada yanlis biliyorsam duzeltin ama kanal kayitta soyle oluyor..herkes ayni anda calmiyor. mesela sadece bateri caliyor..sonra gitar kulaklikta bateriyi dinlerken kendi notalarini caliyor..oyle herkes yapiyor bunlar birlestirilior..

Tamamen dogru bılıyorsun. Butun gruplar oyle yapar zaten. Once bateri calar sonra elektro onun ustune klavye varsa klavye onun ustune bas calar .En son da vocal.[signature][hline]Then they summoned me over to join in with them. To the dance of the dead
In to the circle of fire I followed them. In to the middle I was led
Sosyal ağlarda paylaş

heh iyi yanlis ogrenmemisim..yanliz tahmin edeceginiz gibi bu cok ugras ister..yani kusursuz calsaniz iyi edersiniz:)[signature][hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
butun kız arklarım cok sevmisti cok rahat alıolar ellerine
Emaleth, 24 December 2003 12:33 tarihinde demiş ki:
"bok sıçtım"
Halfmumi, 15 February 2004 21:21 tarihinde demiş ki:
ehem,yumurtada yemiyoruz herhalde?oda civcivden çıkıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gilean, 11 Ağustos 2004 00:19 tarihinde demiş ki:
bu arada yanlis biliyorsam duzeltin ama kanal kayitta soyle oluyor..herkes ayni anda calmiyor. mesela sadece bateri caliyor..sonra gitar kulaklikta bateriyi dinlerken kendi notalarini caliyor..oyle herkes yapiyor bunlar birlestirilior..

tamamen doğru değil, dediklerin eğer kayıt stüdyosu tek odalıysa oluyor, tek odalılarda önce davul davuldan sonra bass geliyor, 2 odalıysa davulla bass aynı anda kaydediyorlar ki bu hem performans hem de vakit yani para açısından iyi oluyor, 3 odalıysa gitar da aynı anda kaydedilebiliyor ama 3 odanın 3ünü de kullanan grup görmedim henüz.[signature][hline]When a men lies, he murders some part of the world..
Sosyal ağlarda paylaş

Bende mallık ilk postu tam okumadan aptal bi yanıt vermişim.

On air taksimde bulunabilecek en sağlam demo stüdyosudur (diyorum ben). Bizimde orda kaydetmişliğimiz var o yüzden tavsiye edebiliyorum. Sahibi burak kendide söyler burası amatör yada amatörlükten profesyonelliğe geçiş yapanlar için ideal biryer diye. Burdan daha profesyonel çalışan yerlerde "100 saatten aşağı kiralamam ben" gibi şartlar koşabiliyor o yüzden burak iyidir kıyaktır. Cubase kullanır. Söylemek yanlış olurmu bilmem ama kanallının saati 20$ dır burakta. Birde kendisi kayıtları gece yapmayı tercih ediyor o yüzden akşam 10 gibi falan başlıyor kayıtlara, bilginize.[signature][hline][b]Any man is capable of driving a blade into another man's chest. Anyone who thinks otherwise is a fool and won't live long. Killing is not a bad thing in and of itself; it is the intent behind the action that counts.[b]

[b]Umrae[b]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...