Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İngilizce bir kaç cümle

Thugsta

Öne çıkan mesajlar

Hem öğrenmiş olmak hemda doğru yazmış olmak için ingilizce bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Şimdi "nice to meet you" kelimesi fiziksel olarak tanıştıktan sonra mı söylenir yoksa siber ortamda da veya telefonda yapılan konuşmalarda da kullanılabilir mi?

Tatile çıktığımızı söyledikten sonra "şu tarihte döneceğim" demek için > "I will be back on 25 July" yada "I will return back on 25 July" demek doğru olurmu yada doğrusunu nasıl yazabiliriz.

Döndüğümde konuşmaya/yazışmaya devam ederiz gibisinden ingilizce nasıl cümle kurabiliriz?

Facebook özel mesajla konuşuyorum kişiyle.
Sosyal ağlarda paylaş

her yerde denir. pleased to meet you da denir. veya söylediği her şeyden sonra (yaşadığı ülke, ismi, mesleği vs) "wow cool" ya da sadece "cool" dersen de aynı görevi görür.

I will return back on july 24 gramer olarak doğrudur ama günlük kullanımda genelde I will be back denir.

O kadar kasma abi edebiyatçıya mı asılıyosun? See you when I am back falan de yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

Thugsta said:

Hem öğrenmiş olmak hemda doğru yazmış olmak için ingilizce bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Şimdi "nice to meet you" kelimesi fiziksel olarak tanıştıktan sonra mı söylenir yoksa siber ortamda da veya telefonda yapılan konuşmalarda da kullanılabilir mi?

Tatile çıktığımızı söyledikten sonra "şu tarihte döneceğim" demek için > "I will be back on 25 July" yada "I will return back on 25 July" demek doğru olurmu yada doğrusunu nasıl yazabiliriz.

Döndüğümde konuşmaya/yazışmaya devam ederiz gibisinden ingilizce nasıl cümle kurabiliriz?

Facebook özel mesajla konuşuyorum kişiyle.

nice to meet you heryerde soylenir tanistigima memnun oldum demektir.

I will be back on 25 July dir dogrusu. return ve back zaten ikside zit yanyana olmaz. come back olurda return back oeh iste.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok ya kız pürüssüz konuşuyor gibi.Bende bozuntuya vermedim 6-7 mesaj hatasız yazıştım kızla.

Kıza asılmıyorum hem aynı bölümü okuyacakmışınız Uni'de konuşmak istedi.

Olay kız görmeden tanıtımı iyi yapabilmek zaten.Gördükten sonra fizik var kurtarırım her türlü :P

Saol Ardeth.Postun başında verdiğin bilgilerde iyiymiş teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...