Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

copry said:

capul said:

Yaranın üstüne fren hidroliği bas.

bunu askerde yapan bir hastam vardı. ağrı olunca basıyorlarmış. bütün dişlerinin minesi eridi :(

çoğuna kanal ve üzerine porselen kaplma yapıp ancak adam edebildim ağzını.

Bu kadar popüler olmasının bir sebebi var diye düşünüyorum ben artık..

İlk duyduğumda yok artık demiştim ama şimdi karanfil bastım demeleri gibi bişey benim için..şaşırmıyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Beygir said:

Sigara falanda içmiyorum fırçalıyorum genede dişlerim sapsarı bide diş etim iltihaplanıyor neden acaba

genetik muhtemelen. göründün mü hiç doktora ne dedi?
yanlış fırçalıyor da olabilirsin. macun olarak da 'diş eti hastalıkları için ' olan macunları tercih et.
sarılığı da yapısal olabilir gelişim aşamasında çok antibiyotik kullanılması, sudaki yüksek flor oranı vb. bir sürü etken var.
Sosyal ağlarda paylaş

capul said:

copry said:

capul said:

Yaranın üstüne fren hidroliği bas.

bunu askerde yapan bir hastam vardı. ağrı olunca basıyorlarmış. bütün dişlerinin minesi eridi :(

çoğuna kanal ve üzerine porselen kaplma yapıp ancak adam edebildim ağzını.

Bu kadar popüler olmasının bir sebebi var diye düşünüyorum ben artık..

İlk duyduğumda yok artık demiştim ama şimdi karanfil bastım demeleri gibi bişey benim için..şaşırmıyorum..

hastam ' baya baya ağrıyı kesiyordu, ama dişlerimi böyle eriteceğini bilsem çekerdim o ağrıyı' demişti =))
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

Beygir said:

Sigara falanda içmiyorum fırçalıyorum genede dişlerim sapsarı bide diş etim iltihaplanıyor neden acaba

genetik muhtemelen. göründün mü hiç doktora ne dedi?
yanlış fırçalıyor da olabilirsin. macun olarak da 'diş eti hastalıkları için ' olan macunları tercih et.
sarılığı da yapısal olabilir gelişim aşamasında çok antibiyotik kullanılması, sudaki yüksek flor oranı vb. bir sürü etken var.

nasıl doğru fırçalanır?
Sosyal ağlarda paylaş

alt çene ve üst çeneti ayrı ayrı fırçala dişlerin açık şekilde. önce üstten başla belli bir sistematik oturt.

üst çenede aşağıdan yukarıya tek yönlü hareket ettir fırçayı , yan diş etinden dişe doğru süpürür şekilde. hiçbir zaman dişten diş etine gitmesin fırça ( yemek artıklarını diş etinin içine itersin) her dişi 6 kez süpür. sonra iç taraflarını. sonra azı dişlerinin çiğneme yüzeylerini ileri geri ' bildiğin gibi' fırçala.

alt çene de bu sefer aşağıdan yukarıya yani yine diş etinden dişe doğru fırçala ( mantık aynı.))
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

hangi diş macunu en iyisi?

the ultimate question

ipananın en son çıkardığı macunlar süper ' ipana guy var bir tane tonla getirdi bana ama beğendim baya =))'

sensodyne ' in de başarısı tartışılmaz ama ben çok köpürmediği için sevmiyorum . ağzında aft olanlar için ideal ama köpüren macunlar daha çok afta neden oluyor .
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...