Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Koşma - Koşarak yağ eritme

Mirage

Öne çıkan mesajlar

Selamlar,

2 Mayıs'ta okul bitiyor. Ben de okul + öss yüzünden bırakmış olduğum spor salonuna tekrar yazılmayı düşünüyorum.

Epey forum okumuştum bu konular hakkında. Sonunda karar verdim, 3 gün salona gidip 2 gün de koşarsam birşeye benzerim anca.

Kafadan 20 kilo fazlam var. Boyum 1.78, kilom 88. Göbek 2 metre falan euh.

Şimdi merak ettiğim nasıl koşmam gerektiği. Ne kadar süre koşcam, ne tempoyla koşcam, ne stilde koşcam. Yardımcı olursanız sevinirim.

18 yıldır taşıdığım şu göbeği atmanın zamanı geldi artık sanırım.

Teşekkürler.

[Bu mesaj Mirage tarafından 27 April 2003 13:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen sorduğumda yavaş tempoyla 5 dakika demişti. Bizim spor salonunun müdürü herşeyi zamana bırakın diyor.

Aslında doğru diyor, sonuçta sağlık uzmanı da... Ona kalsa ayda 1 kilo vermem gerekiyor. Bu da en az 1 yıllık çalışma demek.[hline]BonePART, 23 Şubat 2003 23:20 tarihinde demiş ki:
emlamı yad aincirli biskrem rullaz
Sosyal ağlarda paylaş

Hap almadan 5 ayda öyle abartı kas yapılmaz zaten de. Benim amacım kas yapmak değil şu anda. Yağlarımı eritmek.

Vücudum iğrenç durumda olmasa acele etmem. Şu yağlar erisin, sonra acelem olmaz zaten.. gerisi zamanla gelir. Eh okul bitiyor kendimi hatunlara adamam lazım ekük. Bu halle olmuyor ama. ;)
Sosyal ağlarda paylaş

İlla koşmak değil,mesela başlarda hızlı tempolu bir yürüyüşle de yapabilirsin ama 20 dakikadan az olmayacak.Çünkü vücut 20 dakikaya kadar günlük aldığın kaloriden yakar,20 dakikadan sonra yağları enerji için kullanmaya başlar.Nabzın 100 ün altına düşmeyecek tabi bu arada...Bunu yavaş yavaş geliştirirsen mesela 10 dakika koşup 3 dakika dinlenerek saatlerce spor yapabilecek duruma gelirsin...O göbeğin çabuk erimesi de göbeğin ne kadar zamandır orada durduğuna bağlı biraz da...Ağırlık çalışarak veya mekik çekerek göbek eritemezsin ayrıca...[hline]Yaşam boyunca aradığımız şey belki de budur,yalnızca bu,olabildiğince büyük bir üzüntü,ölmeden önce kendimiz olabilmek için...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
stirner, 27 April 2003 13:22 tarihinde demiş ki:
O göbeğin çabuk erimesi de göbeğin ne kadar zamandır orada durduğuna bağlı biraz da...Ağırlık çalışarak veya mekik çekerek göbek eritemezsin ayrıca...

Göbek aslında hep vardı ama küçüktü. Son 7 - 8 ay içinde sınav stresiyle 10 kilo aldım. Şu an durumum feci.

Ağırlıkla erimediğini de yazın öğrendim zaten. 2 - 3 ay spor salonuna gittim, hiç bir erime olmadı. Biraz gelişme olmuştu gerçi. Hepsi gitti ama.[hline]BonePART, 23 Şubat 2003 23:20 tarihinde demiş ki:
emlamı yad aincirli biskrem rullaz
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bıshop, 27 April 2003 13:23 tarihinde demiş ki:
koşarak kilo verilmez kendini hırpalamana ne gerek varki[hline]M.K

Kandırmışlar seni Bishop. Kilo verme en iyi kardiyo egzersizleri ile olur. Koşma, yüzme, bisiklet gibi yorulmayı sağlayan egzersizlerle yani...
Sosyal ağlarda paylaş

jankis;

Omuz genisletmek cok zor bi olay yasin 18-19 i gecmisse daha da zor kemikler coktan sekillenmis oluyor, ve bunla birlikte uygulayacagin programda sıkılaşıyor.

omuzlari en hizli serbest stil uzun mesafeli yuzerek,sinav cekerek,dedigin gibi yay cekerek vede dumbell yardimiyla "pullover" hareketlerini yaparak genisletebilirsin.Bulursam bi gif animasyonuyla nasil yapacagini gosteririm.

Zaten bu hareketleri yaptiktan sonra goguste yag fln kalmaz :D sinav tum chest i calistiriyor cunku,bunlari duzgun yaparsan sirtinda sekillenir ayrica.[hline]KHaRoN
The clash of honor calls to stand when others fall
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben 72 kiloydum bi ara yıll 2002 Yaz tatili su an 61 kiloyum 2003 vede okullar acıldıgında 61 kiloydum vede yavas yavas gidiom yuakrıya ühüüüü pardon assaya 58 kg yim ne yapcam hic bişe yiyemıom canım istemıo dün aksam acayip actım 1.5 adana bile yiyemedim noluyo bana hastalıgamı yakalandım nee ?! !? !? !? !?[hline]God's mercy and grace
Trabzon was back
Baris cok iyi biseydir tipki cicekler gibi yok etmeyin onlari koruyalim cimeni
Koparinggg
Sosyal ağlarda paylaş

Sinavida duzgun cekmek onemli tabii usulune uygun cekmeyince hem bosuna yorulmus oluyorsun hemde hareketten bayiyorsun.Gunde 5 defadan 3 set halinde 1 hafta cekersen alisirsin sonra zaten gelistigini hissedince birakamazsin :) Bulursam onunda gif ini yollarim :D favorite lerde bi yerde olcakti ama cok karisik HD :)

Bide garip bi oneri olcak ama asla omuzlarini bosa salma daima geriye dogru dik tutmaya calis, yazdigim hareketlerle birlikte bunu yaparsan bi zaman sonra hem genisler hemde dik omuzlara sahip olursun.

bu arada konudan baya bi saptik, mirage kusura bakmasin :)[hline]KHaRoN
Sosyal ağlarda paylaş

said:
KHaRoN, 27 April 2003 14:13 tarihinde demiş ki:
Uzun mesafeli yuruyuslerin yaninda mudurun dedigi gibi 5 dakka orta tempolu kosuyla + mekik cekerek hem yag eritirsin hemde karninda olusacak olan deri sarkmalari vs. yi bi nebze onlemis olursun hemde karnin sekillenmis olur.[hline]KHaRoN

ehe allah razı olsun biran önce basliyim sunlara ben :)

peki bulmusken soralım bari :) baska ne tür hareket önerirsin yani sınav mekik gibi bi alet fln kullanmadan yapılacak? amac eritmek eheh

bi de kalca yagları nasıl erir bilen var mı
Sosyal ağlarda paylaş

Ne demek efenim lafi mi olur? :D

raider;
Nereni eritmek istiyorsun onlari yazarsan ona gore bi oneride bulunabilirim.

kalca eritmek icin yan yatip makas hareketi yapabilirsin aletsiz fln kolay biseydir. hemde iyi baldir yapar :D
Bisiklet de iyi gelir kalcalara kafa adam bulursan ve duzgun parkur-dag-bayir varsa zevkli olur oyle gezmesi.

Daha once verdigim omuz egzersizlerinin fln oldugu adreste nereyi calistirmak istiyorsan ora hakkinda detayli bilgi alabilirsin. Dikkat edilmesi gereken husus zorluk seviyeleridir. Bazilari aletsiz vs olmasina karsin gercekten zor hareketler, bilincsizce yapildiginda sakatliklara sebeb olabilirsiniz.

Sinav cekecek arkadaslarada bi oner; eger sinava alisik degilseniz isinmadan asla baslamayin, hem cabuk yorulursunuz hemde sakatlik cikabilir. En iyisi gunde yeni baslicaklar icin gunde 5 erden 3-4 set halinde 1 hafta cekmek kendinizi iyi hissdiyorsaniz yavas yavas arttirin bi zmn sonra degil 5 50 tane bile kesmez. tabi bunlari yaparken bol bol protein ve karbonhidratli besinler alin yoksa amele kasi olur ciliz, ama guclu :D
o kadar calisiyorsunuz biraz da goruntu olsun dimi :D ehehe[hline]KHaRoN
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...