Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

335. Celp Dönemi

Tenekeadam

Öne çıkan mesajlar

Gladmir said:

Ya arkadaş, Tekirdağ daki Jandarmaların dağıtımı ne zaman olacak, gelmedi bir türlü bu adamlar usta birliklere. Kurye yetiştirecem hala bekliyoruz ki kısa dönem gelsin.

Pazartesi dağıtım alıyormusunuz Jandarmalar? Yada şöyle sorayım Çarşambadan önce ustaya teslim olacakmısınız, bir gün bile yeter hızlandırılmış kurs :)

Ne eğitimi vericeksin :) Ancak adliyedeymiş gibi numara yapıp dışarda gezme taktikleri veririr jandarma dış postaları:)
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Vatani görevmiş, borçmuş.. Peh.

Ben bu kadar saçma şey görmedim hayatımda. Her an, her dakika geçirdiğiniz ve hayatınızdan çalınan dakikalara acıyorsunuz. Hele ki sivil hayatınızda oldukça üretken biriyseniz.

Bu Albay'larda emekli olduklarında ne yapacaklar çok merak ediyorum. Utanmasalar tuvalate giderken bile askere tut diyecekler.

Neyse aranızda EDOK 'da askerliğini yapan varsa, ben de oralardayım, Sos. Tes. lerdeyim. 335 KD lere Paticik derlerse bulurlar beni zaten bir şekilde :)
Sosyal ağlarda paylaş

evet 45 günlük askeriz artık. kışlam değişti malatyada altay kışlasından inönüye geçtim ve daha ilk haftada rdm lik oldum. iyi olmadı bu kışla değişimi ama alıştım biraz şimdi bir de görev yerimi değiştirmeye kastıyorum. inşallah değişecek bu hafta içerisinde. bu askerlik süreleri değişecek haberleri de can sıkmaya devam ediyor ayrıca.
Sosyal ağlarda paylaş

Birşey sorucam bilenlere. Ben ağustosta mezun oldum okuldan. Kasım celbinde askere gitmek istiyorum. Ama nüfusa kayıtlı olduğum yere göre baktığımda mayıs 2010 celbinde gitmem gerekiyormuş. Doğal olarak tecilliydi. Şimdi ben ille 2011 yılında kendi celbimi mi bekleyeceğim? Yoksa bugüne kadar yeterince tecil ettirmişsin gel bakıyım diyip alabilirler mi kasımda?
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

Birşey sorucam bilenlere. Ben ağustosta mezun oldum okuldan. Kasım celbinde askere gitmek istiyorum. Ama nüfusa kayıtlı olduğum yere göre baktığımda mayıs 2010 celbinde gitmem gerekiyormuş. Doğal olarak tecilliydi. Şimdi ben ille 2011 yılında kendi celbimi mi bekleyeceğim? Yoksa bugüne kadar yeterince tecil ettirmişsin gel bakıyım diyip alabilirler mi kasımda?

Bu dedigin er celbi için gecerli, subenin genel celp döneminin ne oldugu onemli degil, sen yd. Sb. Aday adayısın..

Diploma aslı, onlu arkalı 4 fotokopisi, nufus cuzdanı ve 4 fotokopisi ve 4 fotograf al aralık 2010 celbine yetisirsin..

Bide yoklama kaçagı durumuna dussen bile yasal 2 yıl sevk tehir (tecil) hakkın oldugundan kimse seni yaka paça askere alamaz, ama para cezası yersin..

Bu arada 31 ekime kadar yoklamanı olman lazım..

Ben kim miyim, tekirdag askerlik subesi personel tegmen..
Sosyal ağlarda paylaş

Teğmenim banada bi yardımcı olsanız bi zahmet.
82liyim, bildigim kadarıyla hiç tecil hakkım yok 1 sene ara verdim hep okudum. Bu ağustos ta mezun oldum, şubeye gideyim diyorum bu hafta bi zahmet, kasımda alırlarmı acaba?
Ha bide ben mezun olur olmaz şubeye gitmedim ağustosta gitmedim diye kaçak oldummu acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

mamothus said:

Perfectionist said:

Bu dedigin er celbi için gecerli, subenin genel celp döneminin ne oldugu onemli degil, sen yd. Sb. Aday adayısın..

Diploma aslı, onlu arkalı 4 fotokopisi, nufus cuzdanı ve 4 fotokopisi ve 4 fotograf al aralık 2010 celbine yetisirsin..

Bide yoklama kaçagı durumuna dussen bile yasal 2 yıl sevk tehir (tecil) hakkın oldugundan kimse seni yaka paça askere alamaz, ama para cezası yersin..

Anladım. iyi o zaman. Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. Buarada benim nüfus kütüğüm Edirne Merkez. Dolayısıyla sınav için Tekirdağ'a gelicem sanırım doğru mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

mamothus said:

Perfectionist said:

Anladım. iyi o zaman. Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. Buarada benim nüfus kütüğüm Edirne Merkez. Dolayısıyla sınav için Tekirdağ'a gelicem sanırım doğru mu?

O sevki alacağın şubeye göre değişir, sevki edirneden alırsan çorluda sınava girersin, istanbuldan alırsan istanbulda..
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
valla 85 kaldı sahiden ama günler geçmiyor. ben saymayı bıraktım bir ara sonra baktım günde 6 saat nöbet var canım sıkılıyor, her gün kuleye bir çentik atıyorum 73 çentik oldu şimdiden. ha bir de çelik yelekle nöbet tutmayan gelip nöbet tuttum ben askerde demesin. ağrısı hala sırtımda omuzlarda 4 saat çelikten sonra.

bir de son bir söz daha: askerliğiniz eğer 2. ordu karargah inönü kışlası malatyaya çıkma ihtimali varsa ya da görev yeriniz orası olarak değiştirilmesi durumu varsa daha sonradan; kaçın uzak durun. dışardan çok rahat süper kışla 5/5 derler ama hiç de öyle değil. dışı seni içi beni yakar bir yer. uzak durun uzak torpil morpil yaptırın kaçın =)
Sosyal ağlarda paylaş

tam yarıladıktan sonra 15 güne kadar çok hızlı geçmişti bizim, emasya bölüğü olunca 1 mayıs vs diye diye 2 hafta etmiştik.

Ama sonrası gg

1 mayıs efsaneydi full cephane, gaz maskeleri, gaz kelepçe allah ne verdiyse beşiktaşta boğaz manzaralı bir birlikte asfaltta oturup beklemiştik, orda askerlik yapan ne güzel asker, oranın komutanı ne güzel komutandır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...