Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

335. Celp Dönemi

Tenekeadam

Öne çıkan mesajlar

Kojiroh said:

Of lan nası bi işkenceymiş.
Sabah 9 gibi gittim şubeye, çıkış belgesi, nüfus cüzdanı ve fotokopileriyle bikaç senelik fotoğraflar vardı yanımda.
Nüfus cüzdanını beğenmediler damgası silinmiş hafiften, nüfus idaresine git dediler. Kütüğüm orda olduğu için Kadıköy nüfus idaresine gittim, ordaki kadın burdan olmaz Üsküdar'da ikamet ediyosun git muhtarlığa ordan talep formu al sonra da git Üsküdar nüfus idaresinden nüfus cüzdanı al dedi.
Geldim muhtarlığa, fotoğrafları beğenmedi fotokopi olmaz yeni çektir dedi, gittim fotoğrafçıya, adam dedi 1 saat sonra alırsın. Şimdi geldim eve bakınıyorum öyle. Sıcaktan malak gibi oldum sdfgjkdf
Nüfus cüzdanını alıp askerlik şubesine gittikten sonra bi de hastaneye göndercekler muayene için. Önceden gitsem olmaz mı acaba?

of içim acıdı resmen şu mesajı okurken
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Goarth said:

jandarma arkadaşlar bugün yemin etmedi mi ?

Yeminleri çoktan geçmiş olması lazım, Jandarma 10 gün acemilikten sonra yemin edip geride kalan günleride ıvır zıvır asayişlik dersleri ile geçiriyor. Eylul 7 de usta birliklerine teslim olacaklar ;) Ranzaları dolapları hazır bekliyoruz gençleri :) Şafak demiş cart curt (en tuttuğum şafak cümlesi) atarsa 16 :D

1 Ekim' de meclise sunulacak tasarı 2011 den once yürülüğe girerse gençler 9 ay askerlik yapacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
şimdi yemin töreninden geldim evci çıktım malatyada bir otele. çok zorlu olmayan ama güneşin ve bazı komutanların fena can sıktığı 1 aylık bir acemilikten sonra usta olduk bakalım gerisi nasıl gelicek. o tek tip askerlik muhabbeti de can sıkıo baya kışlada kısa dnmler arasında şu an ama kimisi 2011 den önce çıkması çok zor zaten diyor. kimi de biz kısa dnme hak kazandık bi kere bize işlemez dio. kimi de uzamazsa aq diyor =) her kafadan ayrı bir ses. ama sonuçta bir gün askerlik bile fena birşey. çıkmazsa yasa ve 337 kd olursa, kesin gidin derim ama gitmeyenlere. ilerde ne olacağı belli olmaz çünkü. iyi kötü 1-2 sene içinde değişecek çünkü askerlik muhabbeti belli.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeminimizi bağıra çağıra ettik, asker olduk.

Suark, sağol hocam işe yaradı senin tavsiyeler. Ama çok kişi olduğumuzdan kelli bizi Türker Yüzbaşı'ya değil Gürkan Üsteğmenin altına verdiler. O da bomba bir adamdı zaten. Bir şekilde geçti işte acemilik.

EDOK a düştüm, 7. Cadde'nin orada. Bol bol selam veririm artik millete.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya arkadaş, Tekirdağ daki Jandarmaların dağıtımı ne zaman olacak, gelmedi bir türlü bu adamlar usta birliklere. Kurye yetiştirecem hala bekliyoruz ki kısa dönem gelsin.

Pazartesi dağıtım alıyormusunuz Jandarmalar? Yada şöyle sorayım Çarşambadan önce ustaya teslim olacakmısınız, bir gün bile yeter hızlandırılmış kurs :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...