Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[Mafia] Cyborg Pirate Ninja Jesus

Cassiline

Öne çıkan mesajlar

Dostlar! Azmotopia köyünün güzide sakinleri!

bu kayıplardan sonra malesef ki morallriniz bozuldu ama dert etmeyin henüz hiçbir şey bitmedi.. ben bir meslekdaşımı kaybettim ve hiç beklenmedik bir şekilde kaybettim acım büyüktür

dün akşam şüphelendiğim bir sakinimizi takip ettim ve onun townie olduğunu öğrendim, bu kişiyi her iki mafya grubundan korumak için ifşa etmiyorum ama "şemsiye" dediğimde kendisini hatırlayacakdır o

sevgili azmotopia sakini.. senden şüphe ettiğim için beni affet
Sosyal ağlarda paylaş

Krusty said:

tovninin kim olduğunu söylemenin yanlış tarafı yok bence. sonuçta mafya bile tovni öldürmek istemez şuan mafya varken.

ben yine de riske atmak istemiyorum en nihayetinde townieler gündüz linç yapabildiği için bir yerden sonra her townie değer kazanacak

o değilde şansa bak geceleri 4 kişi öldürüldü hiç biri de mafya değil..

şüphelendiklerimin sayısında bir değişim olmadı
Sosyal ağlarda paylaş

başlıca şüphelendiğim 4 adam vardı..

babacum
QoS
zaugna
shadow

hepsi de baştaki PM tartışmasından dolayı listeme girdi.. birisi dedektif çıktı (kusura bakma başta şüphelendiğim için).. birisi mafya.. birisi de deli polis..

shadow'dan niye şüphelendiğimi unuttum şimdi de vardı başlarda bir mesajı hehe..

görüldüğü üzere hiçbiri düz townie değil.. zaugna'nın ölmesi iyi olmuş bir bakıma.. adamın öğrendiği bilgiler hep yanlış olacağı için istemeden de olsa bizi farklı bir yola sürükleyebilirdi.. yine de neden acaba babacum dedektif olduğunu iddia ettiğinde üzerine çok gitmedi.. muhtemelen kendini ortaya çıkarmak istemedi ki doğru olan budur..

neyse şimdi önümüze bakabiliriz.. oyun biraz daha şekillendi..

tekrar bir düşünüp linç oyumu kullanacağım..
Sosyal ağlarda paylaş

zeugna deli polisse ki "deli" olduğunu bilmiyor olması lazım.

1) Niye çıkıp ben de polisim demedi veya Babacum'un üstüne yürümedi.
2) Bu kadar muhabbetin ardından ilk gece araştırdığı kişi mafyalardan biri olmak durumunda. Çünkü aldığı cevap "townie" olmuş olması lazım ki hedef belirtmedi.
3) Ben onun yerinde olsam ilk gece Babacum'u araştırırdım ve onun için "anti-town" cevabını alınca ortaya çıkmaya çalışırdım. Bunu yapmamış olması da ilgi çekici.
Sanırım yeterli dikkati veya zamanı veremedi.

Ha bütün bunların olmaması bizim açımızdan süper oldu o ayrı bi konu :)
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

Krusty said:

tovninin kim olduğunu söylemenin yanlış tarafı yok bence. sonuçta mafya bile tovni öldürmek istemez şuan mafya varken.

ben yine de riske atmak istemiyorum en nihayetinde townieler gündüz linç yapabildiği için bir yerden sonra her townie değer kazanacak

ayrica soyle bi olay var

eger babacum buldugu townieyi "bu kesin townie" diye aciklarsa mafyalarin eline koz vermis olur

mafyalar su anda buyuk bir ihtimalle hem doktoru ariyor, hemde diger mafyanin uyelerini

eger kimin duz townie oldugunu cikartirlarsa geri kalan listeye rastgele saldirip balina doktoru oldurebilirler
Sosyal ağlarda paylaş

Benim kimliğimi açıklamamam gerçekten büyük bir şansmış townieler için.

Kimlerden şüphelendiğimi falan söylemeyeceğim; sadece hali hazırda Babacum varken ortaya çıkıp ölümümü garantilemek istemiyordum. Bu gece aldığım isimle birlikte 2 isim edecekti elimde ve ölme pahasına atlayacaktım ortaya; ancak öldürüldüm ve sanırım iyi ki öldürülmüşüm ahaha; çünkü ifşa edeceğim (ve muhtemelen öldürülecek) isimlerle townielerin kaybetmesini garantilemiş olacaktım.

İlginç rol, ŞEREFSİZ ROL, sevmiyorum seni Cassiline ehahaha.
Sosyal ağlarda paylaş

sabah çabucak bi bakınmıştım neyse dönünce atarım demiştim de gün bitmiş, gece olmuş hatta gece de bitmiş, vay be.

iki günde ölenlerle ilgili düşüncelerimi birlikte yazıyim:

1. gün
KahnX: Townie çıkmasını beklemiyodum. Ama en azından polis çıkmadı, o da bir şeydir.

1. gece
Bittus: Ölümü bize önemli bir ipucu veriyor: Mafya da recruit yeteneği yok. Eğer olsaydı büyük ihtimalle ilk turdan saflarına adam çekmeye çalışırlardı, dahası townie olduğu garanti olan birini öldürmek yerine onu kendi saflarına çekmeye çalışırlardı.

kermit: pek bir fikrim yok. muhtemelen doktorun korumayacağını düşündükleri birini seçtiler kill hakları boşa gitmesin diye. diğer bir ihtimal de söylediklerinde doğru bir noktaya dokunmuş olma ihtimali(gerçi yanlış hatırlamıyosam Bittus a karşıydı çoğu, o yüzden 1. ihtimal daha fazla)
ama yine de geriye dönüp mesajlarını kontrol etmekte fayda var.

2. gün
QueenofSpades: babacum sağlam tahminde bulunmuş. kıymetimi bilin, ipin ucundan kurtardım kendisini:P

(gerçi fazla rahatlamamak lazım, babacum mafya olup ta kendine yer edinmek için takımından çok tepki çekmiş birini hedef almış ta olabilir -ama sanmıyorum, çok düşük bir ihtimal bu- QoS şüpheli listesinin üst sıralarındaydı ama yine de ilk turlardan kurban etmek pek tercih edilesi bir davranış olmasa gerek)

2. gece
egoyagmur: pek bir fikrim yok, en muhtemel ihtimal mafya takımlarından birisinin, egoyagmurun diğer mafyadan olduğunu düşünüp indirmiş olması.
ama bu durumda da yine de geriye dönüp mesajlarını kontrol etmekte fayda var.

ZaugnaKhaldun: bunda da pek bir fikrim yok. yine geriye dönüp mesaj kontrol etmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

@Cassiline: insane cop tam olarak nedir? görevi, yönelimi nedir?

@Babacum: bence townieyi açıkla.

krusty ye katılıyorum. mafyalar karşılarında başka mafya varken townie öldürmeye tenezzül etmezler bence.

gerçi leopar ın söylediği de doğru; townie olduğu kesinleşen her kişi için, pro-rollere sahip kişilerin ve mafyaların bulunma ihtimali artar.
ama bu sırf mafya için değil, bizim için de avantaj. gün içinde townie öldürmemiş oluruz. gece ölümlerinde ise; doktorun bulunma ihtimali 1/x iken mafyanın birbirlerini öldürme ihtimali y/x (y=rakip mafya üyesi sayısı)

tabii en akıllıcası doğrudan ifşa etmeyip eğer o townie gündüz linç edilme tehlikesine düşerse ifşa etmen olurdu. ama tabii riskli birşey; bu durumda hayatta kalacağın garanti olmalı. eğer açıklamadan ölürsen önemli bir bilgi kaybederiz.

@Spyro: biliyorum, böyle söylemem pek birşey ifade etmiycek, zaten oyunda "townieyim ben, valla bak" cümlesi kurulabilecek en saçma cümle. ama townieyim ben, valla bak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...