Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Marshall anfi alıcam tavsiyeye ihtiyacım var(!)

Natural

Öne çıkan mesajlar

iyi bişey almak istiorum arkadaşlar,elimdeki anfiyi(wushburn/orcar shimidt)satıp marshalla geçicem.
hayatım boyunca kullanabiliceğim takır takır ses alabileceğim düşük vatt değil ama bi kabinet kadarda hayvani boyutlara erişmeden,konserlerdede kullanıcam.iyi bişey istiorum sıfır alıcam ikinci el düşünmüorum.ingiltere de tanıdığım var ona sipariş vericem o getircek daha ucuza mal olur die düşünüorum.yardımlarınız bekliorum çünkü kafamda pek bişey yok valve state 2000 leri biliorum bitek ama fazla bilgim yok.

fiyat konusundada 500$-550$ civarı...

önerileriniz önemli[signature][hline]Bu sayfadaki içerik, benim kişisel görüşlerimi belirtmektedir. paticik.com burada yazılı olanlar hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir.
:rock::rock::rock:

[Bu mesaj Natural_Jedi tarafından 02 Ağustos 2004 21:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

İngiltereden alıcaksan iyi birşeyler alabilirsin. Kaç watt düşünüyorsun ?[signature][hline]Uzun bir süreden sonra sakallarını kesen sharky, 13 Temmuz 2004 01:53 tarihinde demiş ki:
Eerrm bu daha cok boyle nasi diyim. Limp Bizkit in solisti gibi oldum yau..
No one knows what it`s like diye baslayasim geliyor her aynaya bakisimda.
Jarlaxle, 15 Temmuz 2004 10:51 tarihinde demiş ki:
Markası Asus sa normaldir.İçinde cd olmasa bile bazen efkarlanıp böğürmeye başlıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi marshall ın wattları daha faklı bildiğim akdarıyla ama kabinetlerin küçükleri 50-60 watt falan varsa tabi[signature][hline]Bu sayfadaki içerik, benim kişisel görüşlerimi belirtmektedir. paticik.com burada yazılı olanlar hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm bi kaç tane hoşuma giden anfiyi yazıyım buraya

Bu favorim :) Bi ara bi tane alıp belime bağlıycam sokaklara açılcam bununla =)))
http://www.music123.com/Marshall-MS2-Mini-Amp-i56857.music?t=4

ehem . AVT50 ses ödülü almış sanırım. patidede kullananlar olucaktı. 50 watt heralde bu fiyata alınabilcek en iyi anfilerden biri , music123.com fiyatı 525$

http://www.music123.com/Marshall-AVT50-i56934.music

Diğer marshall anfiler

Benim almayı düşündüğüm Line 6 Spider II 112 . 75 watt. üzerinde anfi simülatörü var. yani ünlü anfilerin seslerini taklit etme yolundan çıkarak 6 tane modeli var. şahsen clean ve blues tonlarına hasta oldum. crunch tonuda güzel. metal ve insane tonlarıda çok iyi . işin yoksa video demosunu çek dinle her modda örnekler var.
music123.com fiyatı 300$ . ayrıca 400$ a 120 wattlık modeli var. bunun dışında noise gate, tuner , tremolo vb. bir sürü zımbırtı var music123.com dan görebilirsin.

Line 6 Spider II 112[signature][hline]Uzun bir süreden sonra sakallarını kesen sharky, 13 Temmuz 2004 01:53 tarihinde demiş ki:
Markası Asus sa normaldir.İçinde cd olmasa bile bazen efkarlanıp böğürmeye başlıyo.

[Bu mesaj Predator- tarafından 02 Ağustos 2004 23:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bu anfide güzel , avt50 yide incele bi. ikiside iyi , ikisinden birini düşün derim[signature][hline]Uzun bir süreden sonra sakallarını kesen sharky, 13 Temmuz 2004 01:53 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

bununla mg250dfx arasında karasız kaldım bu 100 lük diğeri 250 lik
100 lük lan 50 dolar daha ucuz gözüküo 50 dolar fazla verip 250 lik alsam mı yoksa daha fazla ses vermesi daha iyi olduğunu göstermezmi?

ha bir de ingiltere deki fiyatları sitedekilerle aynıdır sanırım daha pahalı olma gibi bi olasılık yok.aynı anfileri burdan alsam çok feci geçirirler gibime gelio.
[signature][hline]Bu sayfadaki içerik, benim kişisel görüşlerimi belirtmektedir. paticik.com burada yazılı olanlar hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir.

[Bu mesaj Natural_Jedi tarafından 03 Ağustos 2004 00:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Natural_Jedi, 03 Ağustos 2004 00:11 tarihinde demiş ki:

bunu düşünüorum

bu cok iyi ama sen bilirsin yinede ( hyr cok caldım bu anfide ordan biliyorum :) )[signature][hline]_o_ _o_ _o_ _o_ _o_
..|....|.....|.....|....|
./ ./ ../ ./ ./
Tey,Tey,Teyyy..
Soldan Sağa:Paskal,Koraks,Tora Llama ve Erutan,Paticiğin Resmi,Tescilli Halaycıları
MAFYAMIZA KATILIN ULAYN!!! Kurtlar_Vadisi
Sosyal ağlarda paylaş

valla 50$ fark 250 yi düşünebilirsin. tahminim bu anfilerin hiç biri seni hüsrana uğratmaz

fiyat konusu tek korkum. ingilterede sterlin hesabı geçirmezlerse çok iyi :)[signature][hline]Uzun bir süreden sonra sakallarını kesen sharky, 13 Temmuz 2004 01:53 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

yeni anfilerden alma üstünde çok efekt war kullanmıcaksın zaten abi
bende vs100 war biliosun distosunu kullanmorum zaten kesmio çünkü yeniler de de bi fark yoktur
bana sorarsan rack processor ü ya da line 6 + marshall cabinet al
distosunu hiç kullanmıorum çünkü sadece cleandan preampını kullanıorum[signature][hline]Bornozlu Canavar
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada line 6 podlarda süper(anfi simülatörü) [signature][hline]Uzun bir süreden sonra sakallarını kesen sharky, 13 Temmuz 2004 01:53 tarihinde demiş ki:

[Bu mesaj Predator- tarafından 03 Ağustos 2004 11:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bilmiyorum 250 liliğ denemedim ama
mg 50 ve 100 denedim
arkadaşıma daha 2 gün önce mg 50 aldık 100 de baya iyiydi ama pahalıydı söyleyebileceğim bişi var efektleriylede mg 50 süper bi aletti 100 de süper di. Yani alıcaksan mg den şaşma derim[signature][hline]Here I'll stand on the firing line
Here I'll walk through the field where I died
I will fight and let the voice ring true
I am the ghost.Standing next to you
Sosyal ağlarda paylaş

dün tünele gittim arkadaşlar mgler ingiliz üretimi değilmiş sırf hindistanda üretiliomuş o üzden tereddütlüyüm.ingizil üretimi almak istiorum,valve state 2000 lerin sesi fena değil gibiydi dün denedim ama pedalımla falanda denemem lazım.
boss me-30 prossesor kullaniorum aynı zamanda.anfinin distorsion'ını da kullanıcam ama pedalımda var yani.çok kararsızım şu anda kafam acayip karıştı:-)[signature][hline]Bu sayfadaki içerik, benim kişisel görüşlerimi belirtmektedir. paticik.com burada yazılı olanlar hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir.
Sosyal ağlarda paylaş

naturla son kez söylüyorum sana bir daha da söylemicem angel-fire denyosu da dinlesin lafımı rica ediorum:
bakın hiçbiriniz gidip anfiyle çalmıcaksınız direk
hepiniz pedal processorden alıcaksınız distortion ı
ondan dolayı gidip üstünde 242472432 tane efekt olan marshallara deli gibi bi para bayılıcagınıza bekleyin eski bir marshall alın VS100 250 80 ne olursa (100 idealdir).
bu anfilerin speakerları gayet kaliteli Celestion Goldback.
JCM900 alacak bir insan olmadıgına göre aramızda hepimiz processorle çalacaz ihtiyacımız olan şey anfinin preamp ı ve speaker ı yane gidip yeni anfilere bayıldıgınız para belki su an iyi bi pedalınız yokken 7-8aylık bir süre için size iyi bir seçim gibi gelse de pedalınızı edindiğiniz gün anlıcaksınız ki anfiye verdiğiniz oncna para bir nevi götünüze girmiş.

Benim dedim VS serileri için göte girme oalyı aynen geçerli ama bu nevi deil.
ben de anfinin distortion ını kullanmıorum ama kalitesiz oldugu için deil daha çok hardrock / grunch / blues havası verdiği için.
yane gidip GNR , Pink Floyd , Yavuz Çetin çalarken anfinin distortion tonları çok kaliteli ve hassas.yane bugün deil ama ilerde kullanıcam ben anfinin distosunu.kaldı ki 1,5 sene sadece anfiden çaldım ben de..
Ama şu noktayı kaçırmayın distortion tonları diorum ! Yeni marshall ların üstündeki onlarca efekt sizin için gene para israfı olacak çünkü kaliteli efektler deil onlar sadece orta karar efektlerin bir demeti göz boyamak için önünüze sunuluyor.

Dediklerimi dikkate alın , bildiğinizi okumayın..
Ve sakın okadar para bayılıp da hindistan marshall aliim demeyin alsanız da kimseye sölemeyin dalga konusu olur.[signature][hline]Bornozlu Canavar
Sosyal ağlarda paylaş

senin demek istediğini gayet iyi anlıyorum efetklere para verene kadar ucuzunu alırsın efektlerini kendin yaparsın diyosun haklısın
ama arkadaşım illada 0 alcam diyince nedelim zaten yeni mg lerde ingiliz aletler yok
avt 50 nin ingilizi vardı alınabilecek oda pahalıydı harbi
mg 50 yi 400 dolara aldım 0 olarak ucuza bunu aldık.
Dediğinide gaet iyi anlıyorum ama anfi şimdilik güzel ne kadar dayanır bilmem ama kısa sürede zortlucanı sanmıyorum hindistan diye[signature][hline]Here I'll stand on the firing line
Here I'll walk through the field where I died
I will fight and let the voice ring true
I am the ghost.Standing next to you

[Bu mesaj Angelfire tarafından 04 Ağustos 2004 14:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...