Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

orta ölçekli bir şirket için web site

blazkowicz

Öne çıkan mesajlar

tabi ki kriter. işini iyi yapan bir tasarımcı isen seo'ya da dikkat edeceksin, cross-browser olayına da dikkat edeceksin, validation'a da dikkat edeceksin.

sallapati yapıyorsan işini zaten kendi bileceğin iş. ama hedeflerin büyükse portfolyonda herşeyin 4/4'lük olmasını istersin. sana kalmış yine de sonuçta, istediğin gibi yapmakta özgürsün elbette.

tasarım için bana öm'den ulaşabilir ayrıca başlığı açan arkadaş, hala bulamadıysa yaptıracak birini.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

tabi ki kriter. işini iyi yapan bir tasarımcı isen seo'ya da dikkat edeceksin, cross-browser olayına da dikkat edeceksin, validation'a da dikkat edeceksin.

tabi ki bunlara dikkat edeceksin. ben seo kriter olmamalı demedim. text based browserda da anlamlı gözükmesi kriter olmamalı dedim.

di said:

Ben diyorum ki olmasi gibi yaparsan text-based browser'da duzgun gorunur, sen diyorsun ki katilmadim dedigine. E katilma tabi de oluru bu bu isin.

işte niye kısıtlıyorsun adamı, belki hem seo'su başarılı hem cross browser destekli gayet başarılı bi site yapıcak ama text based browserda güzel gözükmeyecek.

diyorsun seo'suyla js'den bağımsız olmasıyla vs başarılı bi site olursa zaten text based browserda güzel gözükecektir. bu her zaman tutmayan bir varsayım olabilir. bundan bahsediyorum. ha belki yanılıyorum, belki dediğim imkansız ve dediğin aslında bir varsayım değil gerçek. ben sadece aksinin doğru olabilme ihtimali üzerine söyledim söylediklerimi.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

e nedir yani ilk sitenin ederi? 5000 tl mi? yani haftada 40 saat calisan yazilimcinin 2 ayini mi alir boyle bir site SEO'suyla vs? (aylik maasi 2500 tl varsaydim)

bence efektif calisan bir yazilimcinin 1 haftalik isidir bu, o da saati 20 liradan olsa 800 lira eder. hadi duz hesap 1000 lira olsun.

abi, eger tek kisi yaparsa tabii ucuza yaptirilabiinir, vergi yok bisi yok. ama 16 yasinda cocuklarin verdigi fiyat teklifleri ustunden piyasa ortalamasi alinmaz.

Birde sirf yazilimci isi degil ki bu. Tasarimi biri yapacak, html i biri yapacak, varsa sitenin kdounu biri yapacak. Sirf tasarim+html bi para yani ciddi. 5 bin fazla eed de, 5 sayfalik bi sitenin psd+html i ben yaptirsam kendime minimum pkaistanli hindistanli ile bin dolara cikar. Daha yeni 10 sayfa psd -> html oldu tanidik indirimi bin dolar. Sirf html isi yani.. gerisini sen hesap et.

500 dolarada yapan vardir bu siteyi, mahalle tasarimcisi, yada "benim yegen" ama isin ederi odur yani.

Benim sirketim olsa min min 5 bin alirim oyle bi siteye. vergisi+htmlcisi+tasarimcisi+proje yoneticisinin zamani min odur.
Sosyal ağlarda paylaş

Vidar said:

toggie said:

tabi ki bunlara dikkat edeceksin. ben seo kriter olmamalı demedim. text based browserda da anlamlı gözükmesi kriter olmamalı dedim.

di said:

Ben diyorum ki olmasi gibi yaparsan text-based browser'da duzgun gorunur, sen diyorsun ki katilmadim dedigine. E katilma tabi de oluru bu bu isin.

işte niye kısıtlıyorsun adamı, belki hem seo'su başarılı hem cross browser destekli gayet başarılı bi site yapıcak ama text based browserda güzel gözükmeyecek.

diyorsun seo'suyla js'den bağımsız olmasıyla vs başarılı bi site olursa zaten text based browserda güzel gözükecektir. bu her zaman tutmayan bir varsayım olabilir. bundan bahsediyorum. ha belki yanılıyorum, belki dediğim imkansız ve dediğin aslında bir varsayım değil gerçek. ben sadece aksinin doğru olabilme ihtimali üzerine söyledim söylediklerimi.

anlamadıgın sey su; sitenin text based anlasılabilir olması demek google'ın senin siteni sevmesi, dolayısı ile seo'nun basarılı olması demek. title'ların taglerine konması, button olarak kullandıgın imageların alt ve title degerlerinin html yazılırken girilmesi gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

Vidar said:

toggie said:

di said:

anlamadıgın sey su; sitenin text based anlasılabilir olması demek google'ın senin siteni sevmesi, dolayısı ile seo'nun basarılı olması demek. title'ların taglerine konması, button olarak kullandıgın imageların alt ve title degerlerinin html yazılırken girilmesi gibi.

onu anladım gayet, onu demek istediğinizi yani, ben de ikisini birebir özdeşleştirmek yanlış(bana göre) demek istiyorum.(neyse vakıf değilim susayım)
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

sirket olarak yapinca olay komple degisiyor da, bahsettigimiz site komple statik ve tasarim da tek bir sayfa yahu.

abi cok teknik yanindan bakiyosun, bu isler asiri sticky isler, su ikinci verilen sitenin cikmasi 1 aydan az almaz. yaparsin surayi unuttuk, su sayfayi unuttuk derler, musteridir kucukse yaparsin, buyukse ekstra para istersin anlasmaya gore ama tr de o is ler de yok genelde.

Au'da site yaptirirsin, ekstra her cikan ise saatine minimum 100 dolar, ortalama 150-200 dolar charge ederler, ekstra bir sayfa cikti 15 saatlik is 3 bin dolardir, indirim yapar 2 bin mesela yine min.

Tr'de bu sistem yok genelde daha, o yuzden is yapisir ustune. 1 ayda cikar o is git gellerle..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...