Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

fotoğraflarım

yav

Öne çıkan mesajlar

kermit said:

gun icerisinde binlerce vapur
binlerce kedi
binlerce agac
binlerce vosvos goruyoruz

sümüklü çocuk
martı
uyuz köpek
hüzünlü bakan yaşlı amca

bunlar unutulmuş.

arkada martı uçarken, dedenin verdiği simiti kemiren sümüklü çocuk ve uyuz köpeği gibi bişiyi çekebilirsen hatta emekli olabilirsin bak
Sosyal ağlarda paylaş

farklı bi bakış açısıyla bak istiyoruz zaten

yoksa aç flickr'ı istanbul yaz. sıralat

bunların hepsini herkes çekiyor.

sümüklü çocukla dede kız kulesinin tepesine çıkmadıkça çekmeye değmez bak vallahi.

o beyaz sakallı dede geçimini foto çekimlerinen kazanıyor. her çekim 3lira.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sana emekli olma sartlarini soyliyim.
Istiklal caddesi boydan boya cekilecek
Nostaljik tramvay cekilecek(arkasindan asilip beles giden birisi olmak sartiyla)
Nevizadede karsilikli raki icen 2 tane amca bulunup cekilecek.
Galata kulesi ve koprusu cekilecek
Eski cumbali evlerin oldugu bi sokak boydan boya cekilecek
Vapur iskelesinden yeni kalkmis bi vapurun arkasindan ucusan martilar cekilecek
Haydarpasada bekleyen ve uyuya kalan insanlar cekilecek
Bogazkoprusu ve ortakoy camii cekilecek
Simit satan, yada ufleyince baloncuk cikaran zimbirtiyi satan adam tam uflerken cekilecek
Kiz kulesi alttan cekilecek
Ayasofya ve sultanahmet civarinda bir foto gezisi
Kapalicarsiyi iceren bi foto
Eminonu yenicamii onunde guvercinlere yem atan kadin cekilecek
Vapurdan disariyi izleyen vatandas cekilecek
Sahilde banklara oturup birbirine sarilmis cift cekilecek
Sariyer yada tarabya tarafindaki balikci tekneleri cekilecek
Bu balikci teknelerinde aglari tamir etmeye calisan amca cekilecek
Istanbulun kenar mahallelerinde top pesinde kosturan cocuklar cekilecek
Ataturk yada sabiha havaalaninda ucak bekleyrn ve ucak saatlerinin oldugu ekran cekilecek
Metroda sevgilisinin omzuna yaslanmis uyuyan cift cekilecek
Bastonuyla hastane bahcesinde hava almaya cikan yasli amca cekilcek.
Martilara simit atan insanlar cekilcek
Sahilde park halinde bekleyen marti cekilcek
Bi kilise bulunup cekilcek
1 mayista taksim meydaninda heykele tirmanan insanlar cekilecek
Sultanahmette namaz kilan 7 yasindaki cocuk ve yanindaki babasi cekilecek

Bu belgeleri eksiksiz tamamlayip 6 adet vesikalik ve ikametgah ile gel emekli maasini baglariz.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

farklı bi bakış açısıyla bak istiyoruz zaten

yoksa aç flickr'ı istanbul yaz. sıralat
iyi de çekmediğim şeyler üzerinden diyosunuz bunu
kardeşim bunu herkes çekiyor dediğiniz bir fotoğrafım mı var şurda, çıkarın gösterin yani?

kermit'in bu son müthiş postunun tüm fotoğraf forumları ve sitelerinin girişine yapıştırılması lazım ama yeri benim fotoğraf konum değil.
Sosyal ağlarda paylaş

son attığım foto son mesajda kalmış kaynamasın arada, bu sayfa da böyle alakasız yazılarla iyice çikin oldu zaten.

yav said:

galata köprüsüyle ilgili ufak bir seri yapacağım (istanbul'a bir yerden başlayayım dedim artık) bu da fragman niyetine bir fotoğraf olsum

üstüne tıklayınca kocaman açılıyormuş

--
dur eleştrisini de yapayım kendi kendime

dar alan derinliği kullanımı yüzünden izleyiciye fazladan yapılan müdehale var adeta amerikan filmlerinde olduğu gibi, bu içeriği boşaltan gereksiz bir artistlik, bu bir.
ikincisi de böyle kadraj bulmuşken sağ taraftan geçen daha iyi bir olay beklenip o şekilde bir fotoğraf sunmak lazımmış bu da iki.

hadi eyv.:D
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Beyler,
kermitten işittiğim laflardan sonra kendimi sorguladım ve sonunda tüm fotoğraf ekipmanımı satmaya karar verdim.
Aldığım parayla iphone edinip geriye kalan paraları da çeşitli faydalı kuruluşlara bağışladım.

bundan sonra iphone ile çektiğim kendinden tumblrlı kareleri paylaşacağım burada.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Yağmurda çamurda fotoaktivizm uğruna meydanlarda sokaklarda =)

1

Emek

2

Emek

http://www.muhalifgazete.com/28310-Emek-Sinemasi-ve-sivil-direnis.htm

- - -

24 Aralık 2011 akşamı yine Emek Sineması'na sahip çıkma adına bir eylem vardı. Geleneksel medyaya da yansıdı sanırım haberiniz vardır bundan.
Ben de gidip kendi tarzım doğrultusunda eylemi fotoğraflamaya çalıştım. Aynı günün akşamı sembolik olarak bu 2 fotoğrafı seçip sosyal medya'da yayınladım. Bu arada Emek Sineması önünde tanıştığım bir muhabir ile anlaşmam sonucu yukarıda linkini verdiğim sitede 2.fotoğraf yayınlandı. Umarım bu tip işlerin devamını getirebilirim. Çünkü garip bir haz alıyorum fotoaktivizm'den. Hani 1 düşünce için 1000'ler sokaklarda meydanlarda yer alıyor ya... Bir fotoğrafçı ise bu 1000'i 10.000, 100.000 yapabilecek güce sahip bir anlamda epey değerli bir insanmış gibi geliyor bana bir iletişim organı olarak. Bakalım daha yol daha uzun tabii...

Fotoğrafların devamını en kısa zamanda yükleyeceğim. Bu arada üstlerine tıkladığınızda daha büyük bir halde ve sade bir arkaplanda izleyebiliyorsunuz.

İlki canon 85/1.8 ikincisi ise voigtlander 20mm ile (@5Dc) ve flaş'lı ama düşük enstantene'li =) Bu arada sadece prime lens (20 ve 85mm) kullanarak eylem çekmeye çalışmak da ayrı bir zevk aldığım mücadele, ilginçlik :D (sonuç olarak sensörüm leş gibi oldu ama olsun =))

Sosyal ağlarda paylaş

Emek Sineması'nın yıktırılmaması için verilen mücadele bir anlamda simgeleşti.

İstiklal Caddesi'ni dolduran kalabalık mikro anlamda Emek Sineması için bir araya gelmişse de daha genel anlamda Beyoğlu Belediyesi sınırları içerisinde yerleşen karakteristik yaşam alanına dair yapılan müdehaleleri ve biraz daha makro bir biçimde düşündüğümüzde ise Türkiye üzerinde estirilen faşist havayı eleştiriyordu.
fotoseri: Emek'i Yıktırmıyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...