Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yardım lazım [tavşan] [asap]

Akean

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar,

hediye olarak bir tavşan alıcam ve bu yarın olucak ve tavşanlarla ve evcil büyütmeyle vs herşeyi yazmanızı istiyorum bildiğiniz..

farkındayım ki çok ve geçti cümledi ama salak salak nette dolanırken patinin ismini tekrar okudum bookmarkstan ve yeni farkettim yardım alabileceğimi .)

büyümeyen türlerde varmış duyduğuma göre ama bilmiyorum birşey..

ben bir yandan araştırıyorum sizde yardımcı olabilirseniz sevinicem =)
Sosyal ağlarda paylaş

hediye alacağın kişi bu hayvana bakabilecek mi? telef olmasın hayvan?
ya da tek yaşamıyorsa diğer insanlar tarafından sorun olmasın?
umarım bunları detaylıca düşünmüşsündür.

ben eskiden bahçeli bir evde otururken tavşan besliyordum.
çok koku yapar.
yeşillik ile aklına gelen herşeyi yerler.
zor bir hayvan ev için bazı bazı.özellikle eviniz bahçeli değilse.
zaten internetten falan bulabilirsin detaylı bilgi.
tavşan
Sosyal ağlarda paylaş

alacağım kişi istiyordu zaten tavşanı..

ev normal apartman dairesi daha önce sorduğumda kafeste satıyoruz vs demişlerdi ama bunun taraftarı değilim ki alacağım kişide değildi o zamanlar tuvalet eğitimi kolaymış sanırım ondan sonrası pek sorun olmaz diye düşünüyorum..

koku meselesi canımı sıkan tek konu gibi birşey..

çok kokuyor mu ^^

yıkansa flm?
Sosyal ağlarda paylaş

hayır tavşanlar yıkanmaz.

ben küçüktüm o zaman ama babamın falan çok şikayet ettiğini hatırlıyorum kokudan.
ilgilenilmesi lazım eğer devamlı yalnız bırakırsanız depresyona girebilirler.
üreme konusunda da kısırlaştırma yapabilirsin ama bence yapma.
yani muhtemelen evde durcak hep?
Sosyal ağlarda paylaş

ya lütfen şu hayvanları araç yapmayın. Yazık günah yaşayamıyorlar evde işte tırsak hayvanlar tuvalette osursan korkuyor strese giriyor hayvan. Tamam sen almazsan başkası alacak onu ama bırakta alan sen olma.
Git küpe müpe al ne gerek var tavşana. 3 ay dayanmıyorlar evde.
Sosyal ağlarda paylaş

bahçe imkanı olmadığı için ev düşünmüştük ve kafes olayını geçersek evde serbest olucak hayvan balkon vs dahil yeterli olmaz mı dersiniz?

tamam doğal ortamında olmayacak ama sonuçta bu hayvan petshop hayvanı doğal ortamından koparıp eve koymakla farklı şeylerden bahsediyoruz sanırım?

bugüne kadar birsürü evcil hayvan sahibi oldum ve gerçekten iyi bakılmayacağına inansam zaten almam dediğiniz gibi..

tabi alternatiflerde var düşünmek için zamanımda var ama sonuçta ben iyi bir gelecek vaat ediyorum tavşancığa..

hediye önerisi konusunuda açıcaktımda açacak yer bulamadım forumda uygun ne bileyim..
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

yoo, kermit doğru söylemiş.
korkunç bi üreme hızına sahip tavşanlar.
linkte avustralya tavşan faciası kısmını oku bi istersen=)

biliyorum bu arada aslındada kermite karşı önyargılarım tabularım var ona laflar hazırladım nedense ^^
Sosyal ağlarda paylaş

sinad said:

Keşke sizi de hediye olarak alıp kutu içinde birine versek besleseler bide

çok hayvansever bi günümdeyim. Al o tavşanı sal bayıra çimene git çanta al kıza ben vericem parasını.

sorun orda zaten beni alıp kutu içinde vermen ayrı bir şey ben bütün ömrümü kutu içinde geçirmeye devam ederken beni alıp bana daha geniş bir alan ve şefkat vermen farklı birşey..

ha madem bu kadar hassassın yarın gidip bir tavşan al bırak mesela çayırlara çok mu zor?

biliyorum duygusalsında yeri burası değil ve inşallah o hayvanın doğduğundan beri 30 cm^2 lik bir kafeste yaşadığını anlarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

hediye hayvan niye alınmasın ya
canlı diye
kedi köpek alıyolar
saçma saçma konuşma bella saçını başını yolarım

bana laf attıysan ben kendi isteğimle aldım bakabilicek durumum var her türlü.bakıyorum da zaten.
ama,
hedıye alırken karşındakinin belki maddi olarak ne kadar bakabileceğini kestirebiliyosun ama manevi? ilgilenemez belki.
abi herkes aynı değil sıkılır eder.
çeşit çeşit insan var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...