Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dünyanın en iyi gitaristi kim???

xarion

Öne çıkan mesajlar

said:
horacegoesskiing, 28 Temmuz 2004 21:00 tarihinde demiş ki:
hah. ne güzel söyledin. entertainer. şebek arıyosam michael angelo izlerim kardeşim. eheh.

ağzımdan aldın ya. adam her şekil tersten çalıyo falan, bi üst bi alt noluyoruz dedirtiyo. bi videosunda 29 perdeli gitar çaldığını gördüm, böyle perdeler olmuş milim kadar, adam orda gam çalıyo bıdı bıdı.[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Black_B, 27 Temmuz 2004 22:04 tarihinde demiş ki:
sanat ve güzellik kavramı herbirinize göre farklı ve herbiriniz haklısınız steve vai mükemmel satrianide mükemmel o malmsteen de mükemmel!!
herbirinin kendi açısından güzelliği var ben hayatımda malmsteen kadar hızlı notabasan insan görmedim ama satriani veya santana kadar tatlı melodileri yapanı da çok az gördüm..
şahsen malmsteen in bi çok şarkısını dinlerken küfür ederim senin gibi gitar çalanın biiiiip biçiminde adam iyi çalıyo ama müziği hoş değil çünkü onun için iyi gitar çalmak hızdan ibaret
satriani nin bi çok parçasında zevkten 4 köşe olurum onun için hız değil melodiklik önemli..
çok pis sentez yaparım :)

sen nerden tanıyosun malmsteen'i onun akrabası mısın?.onun için iyi gitar çalmak hızdan ibaret'tir diyosun.suanda neler yaptığını biliyor musun? bu yorumları yapan arkadaşlar gitara başlayıp kendini geliştiremeyenlerdir!
sonrada dünyaca ünlü insanları eleştiriyortsunuz.
kendinizi eleştirin ilk önce. böyle sorular sormayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Ulan gitaristmi görmdiniz olum siz???
Marty Freidman ve ya Kirk Hammet diyince akan sular durur... bide Malmstain Stive Vai Satriani fln vardır ama bunlar Prograsifçi tiplerdir.. Yani çalmayı iyi bildiğini ispatlayan vıcvıcı sololar atar dururlar... tabiki dünyanın en teknik solo gitaristleri prograsifçilerdir ama en iyi solo gitarist olabilmek için teknikle ruhu en iyi şekilde birleştirmek gerekir. işte bunu en iyi yapanlarda en başta yazdığım gibi Marty Freidman ve Kirk Hammet'tır. Türkiyenin en iyi gitaristi kimdir diye sorarsanız size rahmetli Yavuz Çetin derim ve konuyu burada bitiririm..[signature][hline]Fight Fire With Fire Ending is near
Fight Fire With Fire Brusting With Fear
WE ALL SHALL DIE
Sosyal ağlarda paylaş

kirk hammet ?
çocukken bende iyi gitarist zannediyodum onu :)
kirk hammet sadece kalabalık yapıyor metallida daki hemen hemen bütün ritimler ve master of puppets gibi şahane sololar Hettfield a ait :) kirk hammet=wah pedalı.Kirk hangi tekniği kullanıyor benim bildiğim tek sweep yaptığı şarkı CD oda 3 telden dandik bişey.Geç sen bu işleri :)
hammet melodiklik olarak satriani ye yaklaşamaz[signature][hline]Sphere, 24 Temmuz 2004 14:24 tarihinde demiş ki:
Herkesin yazdigini herkes bilebilir ama geriye kalan herkes bilemez.
Sosyal ağlarda paylaş

Proxa kardeş bu işten anlamadığın hemen belli oluo. kardeşim sene 1983 'te Kill'am All albümündeki sololarının 7 tanesiyle ödül alıp baştacı yapılan dünyanın en iyi gitaristi seçilen eleman kimdir bi araştır bakalım.Sen anca diyosun ki SWEEP NERDE? bu adamlar ozamanlar thrash metal yapıodu. thrash metalin içinde sen nası bi sweep beklersin ki??? sen bunu prograsif mi sandın?? sweep stiosan git malmstien dinle gidipte thrash gitarislerine laf atma...[signature][hline]Fight Fire With Fire Ending is near
WE ALL SHALL DIE
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SpiritCrusher, 29 Temmuz 2004 18:38 tarihinde demiş ki:
Ulan gitaristmi görmdiniz olum siz???
Marty Freidman ve ya Kirk Hammet diyince akan sular durur... bide Malmstain Stive Vai Satriani fln vardır ama bunlar Prograsifçi tiplerdir.. Yani çalmayı iyi bildiğini ispatlayan vıcvıcı sololar atar dururlar... tabiki dünyanın en teknik solo gitaristleri prograsifçilerdir ama en iyi solo gitarist olabilmek için teknikle ruhu en iyi şekilde birleştirmek gerekir. işte bunu en iyi yapanlarda en başta yazdığım gibi Marty Freidman ve Kirk Hammet'tır. Türkiyenin en iyi gitaristi kimdir diye sorarsanız size rahmetli Yavuz Çetin derim ve konuyu burada bitiririm..

satriani kirk ede ders verdi .

marty cok iyi adam ama dünyanın en ii gitaristi??. ha belkiş en ii dj yi
Sosyal ağlarda paylaş

oncelikle sen hiç boynuz kulağı gecer diye bişi duydunmu koçum?? he işte burdada ole bi durum var.. ne dedik? Ruh+Teknik..[signature][hline]Fight Fire With Fire Ending is near
WE ALL SHALL DIE
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Norton_Antor, 29 Temmuz 2004 21:37 tarihinde demiş ki:
said:
Proxa, 29 Temmuz 2004 15:25 tarihinde demiş ki:
norton gereksiz adamsın ya :)

sırf beni tanıyorsun diye gereksiz ve boş mesajlar atman gerekmiyor...
hayır efendim tanıyorum diye değil baya gereksiz bi mesaj :)[signature][hline]Sphere, 24 Temmuz 2004 14:24 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SpiritCrusher, 29 Temmuz 2004 18:53 tarihinde demiş ki:
Proxa kardeş bu işten anlamadığın hemen belli oluo. kardeşim sene 1983 'te Kill'am All albümündeki sololarının 7 tanesiyle ödül alıp baştacı yapılan dünyanın en iyi gitaristi seçilen eleman kimdir bi araştır bakalım.Sen anca diyosun ki SWEEP NERDE? bu adamlar ozamanlar thrash metal yapıodu. thrash metalin içinde sen nası bi sweep beklersin ki??? sen bunu prograsif mi sandın?? sweep stiosan git malmstien dinle gidipte thrash gitarislerine laf atma...
işine geldiği gibi anlama.
herif 2 telden solo atıyor sen bana teknik diyosun
kirk hammet ı en iyi gitarist seçen zihniyet zaten castin hömbürleyki en iyi sanatçı seçiyor.
bana adam gidip no remorse daki soloyu en iyi solo seçiyosa o adam mzik dinlememiştir daha önce[signature][hline]Sphere, 24 Temmuz 2004 14:24 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Ben derim ki en iyi diye bişey söylenemez müzisyenler için mesela malmsteen sadece şov yapar pena sektirir gitar atar tutar ama süperde çalar petrucci çıkar sadece solo atar takılır ve iner oda süper çalar eric clapton süper blues gitaristidir tabi blues yapanların hepsi süper gitaristtir jason backer hızlı mart friedman duygulu karl logan gürültülü çalar steve vai rahat satriani klasik müziği anımsatır hepsi kendi çapında süperdir ama en iyisi hiç biri değildir en iyi kendimize en çok hitap ettiğini düşündüğümüzdür o da bizim en iyimizdir[signature][hline]Something Strange In The Neighbourhood Who You Gonna Call???
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...