Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gitar klavuzu

Dariel

Öne çıkan mesajlar

predator, eğer elini metal bir kısıma dokunduğunda hafif bir pıtırdı ya da çıtırtı duyuyorsan (ya da çektiğinde) bu prizden ve sende bulunan elektrikten kaynaklıdır büyük ihtimalle.

gitarı ilk aldığımda böyle bir sorunum yoktu. sonra taşındık. bi baktım tellere deydiğim anda "tık tık" şeklinde rahatsız edici sesler geliyordu. sonradan farkettim metal olan nereye deysem bu sesler geliyordu (akord burguları, tremolo vs..). ben de amfinin takılı olduğu prizi değiştirdim (topraklı bir prize taktım uzatma kablosuyla) sorun geçti.

ama sonra bir iki hafta sonra bi baktım aynı sorun daha hafif haliyle başladı. abimi çağırdım gitarın şurasına elle bi bakim dedim, elledi ve bi baktım ses çıkmıyo. dedim sorun bende. gittim aşağı indim elimi toprağa değdirdim yükümü boşalttım ve bir daha aynı şey olmadı.

ayrıca deney olarak gittim bir makas aldım, makas'ın metal kısmın tele dokundurdum eşşek gibi bir ses çıktı, burdan da çıkardım ki elektrik yüküyle gitara fazla dokunmamak gerekiyor :p.

sorunun tamamen farklı sebepten de olabilir ya da kısmen bu nedenle oluyor olabilir ama yazayım dedim.

bu arada sağ elinin köprüye yaslanması ya da herhangi bir yere yaslanıp yaslanmaması konusuna değineyim. söylememize gerek yok herkesin pena tekniği farklı. ama şu ana kadar 2 gitar hocasından ders almıştım ve dikkat etmem gereken şeyleri sordum. ikisinden de aldığım cevap aynıydı, ellerin hiç bir yere yaslanmamalı, daha doğrusu hiç bir yerden destek almamalı. bu tekniğin doğrusunun kapana kadar böyle olmalı ama. işi öğrendikten sonra sana en rahatı neyse onu yapcaksın, çoğu gitarist sağ el bir yere değdirerek daha rahat ediyor. ama öğrenirken o şekilde öğrenmek tekniği yanlış öğrenmeye yol açabiliyor falan filan diye duydum okudum denedim.[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"

[Bu mesaj Mirage tarafından 31 Temmuz 2004 21:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hmm priz değiştirdim önceden sorun düzelmedi. şu bakır olayını falan deniycem bakalım

bi soru daha

gibson ve bazı jacksonlardaki köprü sisteminin olayı nedir ? sanırım sustaini arttırıyor floyd rose köprüye oranla ?

örnekteki gibi : TIK[signature][hline]Uzun bir süreden sonra sakallarını kesen sharky, 13 Temmuz 2004 01:53 tarihinde demiş ki:
Eerrm bu daha cok boyle nasi diyim. Limp Bizkit in solisti gibi oldum yau..
No one knows what it`s like diye baslayasim geliyor her aynaya bakisimda.
Jarlaxle, 15 Temmuz 2004 10:51 tarihinde demiş ki:
Markası Asus sa normaldir.İçinde cd olmasa bile bazen efkarlanıp böğürmeye başlıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...