Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

skype ile nasıl arama yapılır ?

Dworgian

Öne çıkan mesajlar

Eveeeet, dün gece mobile auth programımı memory card a atıp telefonu fabrika ayarlarına aldım. ama ne göreyim. memory card da auth file ları duruyo da olsa telefon görmüodu. bende, jar ve jad dosyaları halen bende mevcut olduğu için programı bi daha kurdum aynı seri no olmalı sanıyorum. ama artık sync yapmıo ve şifreyi kabul etmio.

ben de mail attım ama yine de skype ile de arayayım dedim. burada bir iphone buldum skype yüklü olan. öğlen 13 - 13.30 arası vaktim var aramak için ama skype hiç kullanmadım o yüzden acil yardım lazım. skype ile tool free hangi numara var ve skype dan nasıl yazılması lazım tam olarak. hani 00800 müdür nedir?

sadece nmaryı şöyle yaz deseniz yeter =/

edit: skype da kredi yüklü olması gerektiğini okudum şimdi gugılladığımda. doğru mudur? öf o telefonda kredi yok. wtf abi napıcamben ya =/

gerçi wow acc zaten frozen da işte...
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
ben ingiltereyi hep aksamlari aradim simdiye kadar,
10-15 dk bekledikten sonra ulastim ? saat 7 de 8 de falan.. aksam..

skype iphone dan ararsan wifi istio,
eger nokia s60 v3 ustu bi telefondan ararsan 3g ile arayabilior..
blackberry lerede gelicekti o ozellik ama geldimi bilmiorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
bu skype'ın arama mantığı nedir? Bugün de cevap gelmezse mail'e Skype'dan aramayı düşünüyorum. Bilgisayarda fax modem fln olmasına gerek yok dimi arama için? Bir de direk arıyor muyuz? Ücreti nasıl charge ediyorlar yada ediyorlar mı? Yada ne biliyim beleşe aramak için ayar yapmak gerekli midir?
Sosyal ağlarda paylaş

soyle oluyor..

hiiiiic biseye ihtiyacin yok, bi mikrofon bi hoperlor disinda..

skype i indir.. programi kur.. ses testini ivirini zivirini yap..

numarayi cevir dial pad den..

edit: blizzard in telefon numaralari ucretsiz.. beles yani.. super bekliyosun bole.. harika muzikler falan..

ben ara sira muzik dinlemek icin falan bile dial ederim ehe
Sosyal ağlarda paylaş

abi sole soliim sana..

arkadasimin accountu hakkinda hic bir bilgisi yoktu, battlenet e de gecirmemisti..
battlenet de iki accountu vardi hangi oyun hangisinde ve hangisinin passwordu neydi hatirlamiyordu..

cd keyler ve adres bilgilerini de hatirlamiyordu..

ama telefonla hepsini duzelttik teker teker ;) simdi sc2 ve wow oynuyor ayni accountda :D

yani hersey cozuluyor, bi kimlik fotosu gonderdik, corap sokugu gibi geldi.. :D

ev telefonundan denemedim.. bilemiorum.. ama numara ucretsiz oldugu icin.. belki cuzzi bir rakkam aliniyordur..

sonucta skype, local ingiltere santralinden aradigi icin.. yani sen burdan ingiltereye voip gidiyorsun, ordan sonra normal hatta dusuyorsun o yuzden local aramalar icin hat ucretsiz oldugundan beles oluyor.

ha bide cevirirken +44 diye yazabilirsin, 00 falan koymana gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Skype bildiginiz SIP VoIP. Baska bisey degil. Bir ton operatorle anlasmalari var, dolayisi ile nereden aradiginiza ve nereyi aradiginiza gore kendi kafalarina gore charging uyguluyorlar.

Skype to Skype aramalalar direk SIPtoSIP b2b aramalar oldugu icin problemsiz ve ucretsiz oluyor. Normal bir landline aradiginizda ise en uctaki operatorun alt yapisina gore gerekise SIPtoISUP ve/veya SIPtoH.323 Interworking yapiliyor, netekim siz SIP end pointinde oldugunuz icin SIPtoSIP konusuyor gibi oluyorsunuz iste.
Sosyal ağlarda paylaş

Yuh :) Senin evindeki PSTN telefon ISUP uzerinden konusuyor su anda.

ISUP hala dominant durumda dunyada. Yavas yavas SIP e donuyor. H.323 evrimini tamamlamis fakat gereksiz detaylarla dolmus bir protokol stack olarak kaldi oyle arada. Bazilari kullaniyor hala ama tum dunya SIP e migrate ediyor yavas yavas.

//Edit: SS7 + ISUP demek daha dogru olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...