Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shaman genel

BabacumMostors

Öne çıkan mesajlar

LL prio düşük evet, zaten shock and awe kullanıyorum en iyi dps priosu da ayarlı. dediğim gibi, çok iyiyim, 50 ms tepki sürem var ve 4 saat boyunca son focus oynarım diyorsanız macroya ihtiyacınız yok. adam gibi fightı izlerim ve mükemmel oynayan adamdan 2% az dps yaparım diyorsanız macro gayet güzel iş görüyor. (rakam veremiyorum tam shamanım alt olduğu için, en son icc25 pugda normalden uzun bir saurfang killde 10k küsür dps yapmıştım mesela)

2T10 la shamanistic rage+hyperspeed accelerators, LS, LB, magma totem takip etmek zaten yeterince kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

Dengesiz said:

deadwoll said:

Enhance shaman addonu vardı bi tane, o an neyi kullanman gerektiğini ve bir sonraki kullanacağını gösteriyordu, onu takip edince max dps yapıyorsun. Ama shaman bufflarından sonra update oldu mu bilmiyorum.

shock and awe olması lasım o ama bence onla kesinlikle max dps yapamazsın. O salak pencereye bakıp neye basmanı görene kadar 1 saniye geçiyor. Onun yerine totemtimers'ın süper bir mini barı var enhancement için. Orda SS - ES - LL ve MW cooldownları görüyo. CD bitmeden önce spamlayabiliosun hiç zaman kaybetmemek için. Ayrıca bi tane de Shield için mini bar var.

Yok ismi o değildi, enhance_power gibi birşeydi addonun ismi, hatta benzeri arms_power diye birşeydi ama shaman gibi cd değiş proc takip ettiğinden fail ötesi bir addondu.
Sosyal ağlarda paylaş

Dengesiz said:

Buyse said:

allah aşkına enh shamanda ne addonu yahu. iki dakika dikkatli olsun zaten 3 tuşla dps yapıyor

hehe hiç enhancement shaman oynamadığın ne kadar belli. Atış serbest tabi.
Hayır şurdaki postları okusan göreceksin Priority listde 12 tane ability sıralamışlar

yoo gayet wotlktan itibaren shaman oynadım, toc gelmeden önce sattım karakteri ful end gear ile forumdan bir arkadaşa. sanki uber duper cd falan takip ediyorsunuz da, o listedekilerin %90 nın belli cd ları var, onu action barda bulup basmak tuşa cidden çok zor macro falan yapmışsınız. maelstromu en boktan addonlar bile gösteriyor artık, bilmem kaç dk cd ı olan skili kullanmak için macroya addona falan ihtiyaç duyan adam maldır kusura bakmayın. healbot kullanan druid gibisiniz ha, "ben basıom o atıo aga" atar evet devam böyle
Sosyal ağlarda paylaş

Buyse said:

Dengesiz said:

Buyse said:

allah aşkına enh shamanda ne addonu yahu. iki dakika dikkatli olsun zaten 3 tuşla dps yapıyor

hehe hiç enhancement shaman oynamadığın ne kadar belli. Atış serbest tabi.
Hayır şurdaki postları okusan göreceksin Priority listde 12 tane ability sıralamışlar

yoo gayet wotlktan itibaren shaman oynadım, toc gelmeden önce sattım karakteri ful end gear ile forumdan bir arkadaşa. sanki uber duper cd falan takip ediyorsunuz da, o listedekilerin %90 nın belli cd ları var, onu action barda bulup basmak tuşa cidden çok zor macro falan yapmışsınız. maelstromu en boktan addonlar bile gösteriyor artık, bilmem kaç dk cd ı olan skili kullanmak için macroya addona falan ihtiyaç duyan adam maldır kusura bakmayın. healbot kullanan druid gibisiniz ha, "ben basıom o atıo aga" atar evet devam böyle

Ne fire nova görmüşsün ne de flameshock kullanmışsın kendi zamanında. Tek tuş ile de dps atılır ama ne kadar atılır...
Hastayım böyle bir zamanlar oynamış hala aynı gelio onlara. TBC zamanı bende warlock oynadım, pet patlatıp tek tuş SB. Bende burda sallayayım Warlock tek tuş spam...
Sosyal ağlarda paylaş

hangi yedi tuş

1e ss koy
2 lava lash
3 earthshock
4 lighting bolt

ee sonra?

ha flame shock kullanıyormuşsunuz

tamam bi tuşa e atayın oraya koyun

sonra? totem atacaksanız q atayın ona da

sonra? fire elem için sprit wolf için shamanistik rage için falan da stres yapıosanız zaten hafif ona da bi tuş atayın veya gidin mousela basın nedir yani. çok muhteşem işler yapıyorsunuz sanki ha, gören de muhteşem proluk lazım zannedecek shaman için.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ortalığı velveleye vereceğine elle tutulur bişiler söyle tartışalım bari. Bu shaman tartışma topiği. Amaç zaten teoricraft konuşmak. Böyle konulara ayarsan git başka yerde takıl. Sırf trollemek için mal mal konuşma lütfen. Olmadı git Futbol forumuna de millete "Futbol hakkında konuşanlarada ayar oluyorum felan"
Sosyal ağlarda paylaş

tamam en kral sensin bişey demiyorum :)en zor classta senin oynadığın classtır muhtemelen biz bilemeyiz tabi
lb,ll,es,ss,fs,mt,fn dediğim 7 skill bunlar

onun dışına kim süper proyuz filan demiş ben göremedim gelip buraya ortalığı karıştırıp atar yapıyosun sağa sola
Sosyal ağlarda paylaş

Ok son yazını yazarken gördüm hemen cevap vereyim:

Takip etmen gerek CDleri yazayım
1)Stormstrike
2)Earthshock
3)Mobdaki Flameshock dot: Eğer dot expire olmadan tazelersen dps düşer. DPS artışı istiorsan direk full duration beklemek zorundasın.
4)Lighting Shield
5)Shamanistic Rage (2T10 Bonus %12 DMG artışı): Her şekilde kullanman lasım CD bitince.
6)Maelstorm Weapons: Sonuçta 5 stack olup olmadığını kontrol etmen gerek
7)Magma Totem tazeleme
8)Fire Nova 6 sn CD

He bu arada PvE yaptığını varsayarak ekstradan bir de Boss Timerlara bakcaksın..
Sosyal ağlarda paylaş

totemtimera fire nova koymak mümkün mü
birde şu diğer sayfada arkadaşın verdiği macroyu denemek istiyorumda bilmiyorum hiç böyle detaylı bi macro kullanmadım nasıl kullanabilirim onu

@buyse çok sağol bende sana bir site önereyim sende kendini geliştirirsin

http://encyclopediadramatica.com/Forum
Sosyal ağlarda paylaş

Dengesiz said:

1)Stormstrike
2)Earthshock
3)Mobdaki Flameshock dot: Eğer dot expire olmadan tazelersen dps düşer. DPS artışı istiorsan direk full duration beklemek zorundasın.
4)Lighting Shield
5)Shamanistic Rage (2T10 Bonus %12 DMG artışı): Her şekilde kullanman lasım CD bitince.
7)Magma Totem tazeleme
8)Fire Nova 6 sn CD

He bu arada PvE yaptığını varsayarak ekstradan bir de Boss Timerlara bakcaksın..

lighting shield talente verdiysen 7 stack mı neydi, onu takip etmenin bir zorluğu yok, rage 2dk cd dı sanırım 2dk cdlı şeyin takibinin zorluğu yok, mobdaki flameshock dotunu takip etmenin yine bi zorluğu yok kocaman ekranda görüyorsun zaten adam gibi addon kullanıyorsan.

affli lock falan oynayan biri şu topici görse oturur ağlar sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Buyse said:

Dengesiz said:

1)Stormstrike
2)Earthshock
4)Lighting Shield
7)Magma Totem tazeleme
8)Fire Nova 6 sn CD

lighting shield talente verdiysen 7 stack mı neydi, onu takip etmenin bir zorluğu yok, rage 2dk cd dı sanırım 2dk cdlı şeyin takibinin zorluğu yok, mobdaki flameshock dotunu takip etmenin yine bi zorluğu yok kocaman ekranda görüyorsun zaten adam gibi addon kullanıyorsan.

affli lock falan oynayan biri şu topici görse oturur ağlar sanırım.

he arkaşım he. Aynen herşey öyle biz çok ezik oynuyoruz. 2 tuş ile herşeyi yapıyoruz. Napalım bizim skill ancak böyle beleş ve kolay klaslara yetiyor. Time to move on...
Sosyal ağlarda paylaş

Rotasyonu enhance shamandan daha ağır kaç tane spec/class var ki şu oyunda? Saçmalicaksan destekli saçmala. Shadow priest falan oynasan okey dicem.
50 tane 2-3 tuş dps yapan class varken shaman'a bok atmak da enteresan tabi. Baksan ya mage oynuyodur yada rogue ^^
Sosyal ağlarda paylaş

ekranda 3 timer, onlar bittikçe refresh, aralarda shadowbolt spam. çok zor gerçekten :p şaka bir yana, ciddi takip etmeniz gereken 4 timer var; SS, shock, LL ve fire nova. diğer cooldownları ya da lightning shield pek bi zorluk katmıyo olaya.
dediğim macroyu deneyin, normalde yaptığınız dpsten daha az yapmanız gerçekten zor.

macro hakkında soru soran arkadaş için kısaca ; 2 farklı keybind olduğu için macrolar (biri SS/LL macrosu diğeri shock), bu 2 tuşu spamlemek için autohotkey kullanıyorum ben. verdiğim autohotkey macrosu da çok basit, 4e basılı tutuyorsunuz ve koyduğunuz delay kadar aralıklarla 49 tuşlarını spamliyor oyunda. hatta 3 farklı bara SS, LL ve shock macrosu koyup belki 4-5 dk boyunca 1-2 tane LL ekleyebilirsiniz rotationa, ben o kadarına kasmadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Achtel said:

Rotasyonu enhance shamandan daha ağır kaç tane spec/class var ki şu oyunda? Saçmalicaksan destekli saçmala. Shadow priest falan oynasan okey dicem.
50 tane 2-3 tuş dps yapan class varken shaman'a bok atmak da enteresan tabi. Baksan ya mage oynuyodur yada rogue ^^

yoo dk da oynuyorum warlock da, en çok qq yapan shamanı gördüm ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Buyse said:

Achtel said:

yoo dk da oynuyorum warlock da, en çok qq yapan shamanı gördüm ama.

arkadaşım doğru yerde olduğuna emin misin? Yani bizden shaman topiğinde shaman harici ne konuşmamızı bekliyorsun orayı anlamadım.
Yada ne içiyorsan bir zahmet yaz kafası çok güzel görünüyor bizde deneyelim..
Sosyal ağlarda paylaş

o shamanın zor zamanları tbc zamanlarıydı.enhancement oynuyodum ve totem twist yapmak zorundaydım nezamanki patch geldi totem twist kalktı enhancement shaman cok kolaylaştı.shamanın hiçbir specinde macro veya addon gerektirecek çok bişe yok artık.yinede mage veya rogular kadar kolay deil.ayrıca main barında healing wawe olmayan shamanı direk raid kick.raidte dot tarzı dmg yiye yiye ölen enhancement shamana kıl olurum arkadas.Heal gelmediyse maelstrom ile atacan kendine bi heal sanki healerlar bilerek heal atmıyor demekki bişe varki heal gelmiyor sana.Cok doluyum bu konuda
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...