Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

skyrunner'da download limiti dolunca...

BlackRose

Öne çıkan mesajlar

işte böyle bir download hızı çıktı karşıma;

hatta 1.54 mbit bile gördüm ama çok kısa süre, yani büyük ihtimalle şu sıralarda olduğu gibi az kullanıldığı saatlerde, limitinizi doldurmuş olsanız bile iyi hızlar elde edebiliyorsunuz, hiç yoktan denemek için az önce 7 mblık son AO patchini indirdim manuel olarak, peşine 18 mblık eve trailer indirdim şimdi de AO'nun 11.0-14.3 patchini indiriyorum (68mb) ve bu hızları elde ettim

hız limitini doldurduktan sonra hızın direk 56k ya düşüp düşmediğini merak edenlere duyrulur...[hline]Myles `Kwama` Peak, -drunken- retired martial artiz of rubi-ka 1 clans
Demarcus `Soth` Cradddock, -drunken- retired engineer of rubi-ka 1 clans
CLANS: YOUR FUTURE, YOU DECIDE ( o)(o )

Sosyal ağlarda paylaş

evet
ondan dolayıdır ki UL kısmı sıfır gözüküyor bendeki dl/ul metrede

UO veya diğer oyunlar için hiçbir getirisi yok gibi ama yine de AO ve DAOC'taki denemelerimde benim dialup a göre az da olsa lagin düştüğüne şahit oluyorum[hline]Myles `Kwama` Peak, -drunken- retired martial artiz of rubi-ka 1 clans
Sosyal ağlarda paylaş

hatta peşine de az önce forumda gördüğüm crimsonland isimli oyunu indirdim, DAP ile aldığım görüntü de böyle;

tabi DAP falan gibi programlar için proxy ayarı yapmak gerekiyor, eğer bu tip ayar yapılamayan bir uygulama çalıştırıyorsanız [mesela oynadığımız oyunlar gibi] o zaman hiçbir şey indirmeniz veya yararlanmanız mümkün değil[hline]Myles `Kwama` Peak, -drunken- retired martial artiz of rubi-ka 1 clans

Sosyal ağlarda paylaş

ya size bisi soolim o rezalet bisi bece cunku onun dowload hizi 512k upload hizi 56k gibi bisi.. Mesela onna Counter fln oynayamaasin 56k gibi oynarsin counteri yani karsilikli bisi yaptigin oyunlarda fln uo gibi oyunayamiosn o kdr farkli diil dial-uptan...[hline]Oh,My God,You killed Kenny!
You Bastard!
Sosyal ağlarda paylaş

oyunlar açısından rezil olduğunu zaten söyledim yukarıda
ama bu 1.54mbit ile download yapmamı değiştirmedi olay da orada ;)

neyse bu bir fikir verdi bana, 1 ay sonra iptal ettirip net iletişimin iki yönlü uydu sistemine kesin geçiyorum[hline]Myles `Kwama` Peak, -drunken- retired martial artiz of rubi-ka 1 clans
Sosyal ağlarda paylaş

hmm supermi$ aylik ne kadar bu olay?

download hizina bakmaz online oyun oynamak, ping'e bakar, uydu'da kar$idan yollanan datanin sana ula$ma suresi 500ms civarindadir, yarim saniye yani

download'da sorun olmaz bu, cunku ilk yollanmaya ba$ladigi anda 500ms beklersiniz, ondan sonra surekli data aki$I olur

ama oyunlarda, data yollandigi anda almaniz gerekir ki tam aninda gorun olaylari, o yuzden uydudan oyun oynanmaz zaten

ne kadardi ama aylik? :p[hline]wastiee
Sosyal ağlarda paylaş

evet aynen öyle
normalde 512kbit vaadediyorlar yani 64k ile çekmek gerekiyodu saniyede, ama gelen servis elemanının da söylediği ve benim sonradan da gözlemlediğim 150k/sn lere bile çıkabildiği

fiyat 400 mblık paket için ayda 69.000.000+kdv[hline]Myles `Kwama` Peak, -drunken- retired martial artiz of rubi-ka 1 clans
Sosyal ağlarda paylaş

evet surf yaptıktan sonra kontrol ettim sürekli o limiti doldurmuyor, istersen saatlerce surf yap farketmiyor ama mesela DAP gibi programları kullanarak veya direk explorerın save için gelen ekranından indirerek bişeler DL et o ekleniyor[hline]Myles `Kwama` Peak, -drunken- retired martial artiz of rubi-ka 1 clans
Sosyal ağlarda paylaş

bir de az önce net iletişimin sistemi [ihlasın duyurduğu] ile ilgili görüştüğüm kişi daha önce yasal engellerin olduğunu ama bir süredir bunun üzerinde çalışıldığını ve telekomla ilgili artık bu engellerin kalktığını söyledi

yani çift yönlü uydu sistemleri ile ilgili daha önce söyleyegeldiğimiz yasaklar artık yokmuş, öyle yasa masa dinlemeden bodoslamasına bir şey yapmıyorlarmış yani benim tahmin ettiğim gibi [bunu da aynen böyle sordum valla]

neyse geçenlerde burada da yazılmıştı fiyatları ama bir de ben sordum, iki tane paket var ikincisi zaten bizden uzak olsun da [2mbit ve aylık 400 dolar] birincisinin kurulum ücreti 2300 dolar olacakmış, 1mbit hız sağlayacak ve aylığı da 150 dolar olacakmış

can sıkıcı bir şey de bu birinci seçeneğin limitsiz olmasına rağmen bazı sorunlardan dolayı belki limitli hale getirilebileceği [skyrunner gibi yani], ikinci pakette bu limit kesin olmayacakmış ama hiç de gerek yok zaten ona, 40-50 bilgisayar bağlamak için tavsiye ediyorlar ikincisini

birinci pakette de sisteme 5 bilgisayara kadar bağlayabiliyorsunuz, neyse işte sonuçta bunlar bence küçük veya orta ölçekli şirketler için falan uygun şeyler, yoksa ben kalkıp da 2300 dolar verdikten sonra uzaya kendim gider datamı alır gelirim nedir yani ;)

bir de dexarın 600 dolar kurulum ücreti biçtiği sistemi araştıracam, hoş yukarda yazdıklarımdan sonra onun da illa ki limitli olacağına eminim ama yine de sormak lazım, anlaşılan bu limit olayı gerçekten de adamları maddi olarak zorlayan bir şey ki böyle karşımıza çıkacak her sistemde...[hline]Myles `Kwama` Peak, -drunken- retired martial artiz of rubi-ka 1 clans
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...