Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tremolo picking

Norton_Antor

Öne çıkan mesajlar

aynı notanın ardarda ço khızlı çalınması

misal;

manoar - black ind fire and steel in başı[signature][hline]Pyr0, 28 Mayıs 2004 23:38 tarihinde demiş ki:
icindeki noktayı bul...o nokta herseyın cozumunu saglayacak olan seyin oldugu nokta...o nokta iç huzurun....

blackchaos, 28 Mayıs 2004 23:39 tarihinde demiş ki:
kodurtma noktaya

martılar
Sosyal ağlarda paylaş

Normal pickingde hareket bilekten yapılırken , tremoloda hız gerektiği için direk olaya kolunda karışıyor yani sanki kolunu sallıyon gibi falan neyse ben bırakıyımda işi bilen bi adamın sitesine link veriyim heh

Şöyle alalım seni[signature][hline]Uzun bir süreden sonra sakallarını kesen sharky, 13 Temmuz 2004 01:53 tarihinde demiş ki:
Eerrm bu daha cok boyle nasi diyim. Limp Bizkit in solisti gibi oldum yau..
No one knows what it`s like diye baslayasim geliyor her aynaya bakisimda.
Jarlaxle, 15 Temmuz 2004 10:51 tarihinde demiş ki:
Markası Asus sa normaldir.İçinde cd olmasa bile bazen efkarlanıp böğürmeye başlıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya normal picking i bileğinle yapıyosun bunu kolunla yapıyosun yani bilek sabit sadece dirsekten hareket ederek çalıyosun..

Amacı ise daha hızlı çalmak.. Tremeleyu hızlandırmak için sana önereceğim şey 60 metronomdan başlayarak sadece üstten vuruş çalışmak.. metronomu 5er olarak arttırırsan kısa sürede iyi hız elde edersin..

Tremelo picking e örnek olarak hmm şunu verim Dream theater - The spirit carries on gitar solosunun sonları..

Tremelo pickingin çok farklı tekniklerlede birleştirildiğini biliyorum.. mesela John petrucci bi solosunda üstten vurup slide yapıyo ondan sonra alttan vurup gene slide yapıyo öyle öyle gidio.. yani adam aslında 16 lık notada tremelo pick yapıyo ama arada slide olduğu için 32 lik gibi oluyo ve farklı notalarda oluyo tek notada değil..

daha bir sürü teknik işte.. bu arada ben gitarist deil bateristim :P[signature][hline]Siamonun Resimleri
Sosyal ağlarda paylaş

bak boş işler treolo felan zor bi teknik varsa oda 6 tel üzerinde sweep picking yapmak :) adam guitar dicipline de bir sweep yapıyor -güya eğitim vidyosu- salyam aktı benim heh[signature][hline]Sphere, 24 Temmuz 2004 14:24 tarihinde demiş ki:
Herkesin yazdigini herkes bilebilir ama geriye kalan herkes bilemez.
Sosyal ağlarda paylaş

Glass prison da ki tüm solo sweep zaten.. keyboard solosu olduğu için ancak sweep pick ile gitara geçirebiliyomuş.. Mike portnoy Ten Degrees of turbulent Drumming DVD sinde şarkı hakkında konuşurken öyle diyodu.. zaten o kadar zorki adam çalarken donuk kalıyo sadece elleri hareket edio[signature][hline]Siamonun Resimleri
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Proxa, 24 Temmuz 2004 23:29 tarihinde demiş ki:
dt diyince korkmasın gözün :)
oda senin benim gibi bi insan
patruçi işte :)

ream theater'dan gözümün korktuğu falan yok sadece yukarıdaki mesajları okursan başkası aynı şarkıyı örnek olarak verdi zaten:)

o kadar abartı olsa zaten kendileri konserde çalacaz diye kaydetmezler.çaylak değilim yani belirteyim:)
Sosyal ağlarda paylaş

Proxa millete laf edion ama sende newbiesin galiba biras bu konularda.. "ister istemez yapmak zorundasın" yoo niye yapmak zorunda? tremelo olmayan ve yinede zor olan o kadar zor şarkılar varki sen ordaki alternate pick ile tremeleyu ayıramıosun heralde.. bunada şak cevap yazmadan önce biras düşünde komik duruma düşme..[signature][hline]Siamonun Resimleri
Sosyal ağlarda paylaş

1. si adam benim yakın arkadaşım şaka yaptım :)
2. si tremolo pickingin ne olduğunu biliyorum kullanmak zorundasın derken "kullanman lazım" anlamında söylediğimi sende anladın işine gelmedi
zaten hiçbi teknik kullanma yine çalarsın bi b.ka benzemez akıcı olmaz tonlamaları vermezsin vb....[signature][hline]Sphere, 24 Temmuz 2004 14:24 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Proxa, 25 Temmuz 2004 20:46 tarihinde demiş ki:
1. si adam benim yakın arkadaşım şaka yaptım :)
2. si tremolo pickingin ne olduğunu biliyorum kullanmak zorundasın derken "kullanman lazım" anlamında söylediğimi sende anladın işine gelmedi
zaten hiçbi teknik kullanma yine çalarsın bi b.ka benzemez akıcı olmaz tonlamaları vermezsin vb....

işime geldiği gibi değil senin yazdığın gibi anladım ve ona göre cevap verdim sen heralde cevabımı anlayamadın.[signature][hline]Siamonun Resimleri
Sosyal ağlarda paylaş

gerçi evet şaibeli olmuş biraz ama o adam anladı(kimim lan ben tanıdınmı :))
benim orda anlatmak istediğim zaten o tekniği bilmesen bile bazı sololarda zaten kullandığın bilmem anlatabiliyomuyum[signature][hline]Sphere, 24 Temmuz 2004 14:24 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Siamon, 25 Temmuz 2004 21:11 tarihinde demiş ki:
said:
Proxa, 25 Temmuz 2004 20:47 tarihinde demiş ki:
ne bu son zamanlardaki gereksiz yere laf sokma çabası ?

o soruyu birde kendine sorsan?
kime laf sokmaya çalıştım ? geldin adamı tanıyıp tanıdığımı bilmeden ona sölediğim lafa burnunu soktun şimdide kendine sor diyosun
sakin sakin konuşurken saçmalamasan olmuyor dimi ?[signature][hline]Sphere, 24 Temmuz 2004 14:24 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...