Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dijital fotoğraf makinası

Archangel_

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar arattım, 4 ay kadar önce bununla ilgili bir konu vardı, uplamak yerine yeni konu açmayı uygun gördüm, mod arkadaş gerekirse oraya taşıyabilir, oradan devam edebilirim...
şimdi şöyleki sağda solda arkadaş arasında fotoğraf çekmek için kullanacağım, sanatsal boyutuna hiç girmeyeceğim maksimum 300-350 tl aralığında bir dijital fotoğraf makinası almayı düşünüyorum. konuyla ilgili tek bilgim de nikon kodak sony iyidir den ibaret :P
istediğim bu basit kriterlerde en iyi fotoğrafları elde edebileceğim makina tavsiyelerinizi beklerim....teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

400 civarına çık fuji s1500 al ben henüz alamamış olsamda çok iyi makine. yarı profesyonel ve özellikle makro çekimde harika.

400 civarı nereden bulabilirim o makineyi, kabaca bi baktım 500 üzerinde hep :/ yorumlar hoş ama genelde...
@dasaa; inceliyicem o serileri de teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

sektor lideri?

burada soyledigin seyi kendin de aciklamissin zaten... SENCE Cok kotu.

OP rahat rahat gunluk ortamda cepten kolayca cikarip sipsak foto cekecegi bir makina istiyor. Sahsen Kullandigim Sony Cybershotlar bu alanda benim gordugum en rahat makinalar. Zaten pro, sanatsal fotoya girmicem demis, bence gayet caizdir.

Casio Exilim de deneyebilirsin, daha onceki modellerini kullanmistim, fena degildi.
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai said:

sektor lideri?

OP rahat rahat gunluk ortamda cepten kolayca cikarip sipsak foto cekecegi bir makina istiyor. Sahsen Kullandigim Sony Cybershotlar bu alanda benim gordugum en rahat makinalar. Zaten pro, sanatsal fotoya girmicem demis, bence gayet caizdir.

Casio Exilim de deneyebilirsin, daha onceki modellerini kullanmistim, fena degildi.

Alıcak arkadaş en uygun fiyata en iyisini alsın istiyorum. Yoksa kişisel görüşlerimi niye burda yazma gereği duyayım ? Fuji sektör lideri evet , bir çok firmanın taklit ettiği , kullandığı teknolijileri kendi markaları için geliştirip geliştirip pazarladığı bir firma. Genelde Fujiler fiyat-performans iyi cihazlardır. Burda zaten sanatsal kritik yapmıyorum , iyi ve ucuz olanı öne çıkartmaya çalışıyorum. Sony - Nikon gibi markalar vaad ettikleri kalitenin çok altında iş çıkarıyorlar benim denediğim , gördüğüm cihazlarında ama Canon ve Fuji özellikle en alt seviye modellerinde bile çıtayı çok düşürmüyorlar kalite anlamında. Misal Nikon ve Sony'nin şu an ülkemizde satılan bütün ürünleri çin üretimi. Bir araştırsanıza kaç tane çin üretimi Canon bulabileceksiniz Türkiye piyasasında. Canon'un powershot serisi dışında bütün serileri direk japonya üretimi olarak geliyor , bu da kaliteye etki ediyor bence.
Exilimlerin genelde batarya problemleri çıkarttıklarına şahit oldum , yine kalite olarak vasatın üstünde değiller zatn. Samsung- schneider cihazlar da değerlendirilebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Katharsis said:

Azmodai said:

sektor lideri?

Alıcak arkadaş en uygun fiyata en iyisini alsın istiyorum. Yoksa kişisel görüşlerimi niye burda yazma gereği duyayım ? Fuji sektör lideri evet , bir çok firmanın taklit ettiği , kullandığı teknolijileri kendi markaları için geliştirip geliştirip pazarladığı bir firma. Genelde Fujiler fiyat-performans iyi cihazlardır. Burda zaten sanatsal kritik yapmıyorum , iyi ve ucuz olanı öne çıkartmaya çalışıyorum. Sony - Nikon gibi markalar vaad ettikleri kalitenin çok altında iş çıkarıyorlar benim denediğim , gördüğüm cihazlarında ama Canon ve Fuji özellikle en alt seviye modellerinde bile çıtayı çok düşürmüyorlar kalite anlamında. Misal Nikon ve Sony'nin şu an ülkemizde satılan bütün ürünleri çin üretimi. Bir araştırsanıza kaç tane çin üretimi Canon bulabileceksiniz Türkiye piyasasında. Canon'un powershot serisi dışında bütün serileri direk japonya üretimi olarak geliyor , bu da kaliteye etki ediyor bence.
Exilimlerin genelde batarya problemleri çıkarttıklarına şahit oldum , yine kalite olarak vasatın üstünde değiller zatn. Samsung- schneider cihazlar da değerlendirilebilir.

Babam fotografci oldugundan ve studyosu oldugu icin burda her gun elimize yeni makinalar geciyor her markadan ve turden, hem pro makina olaraktan (daha gecen hafta Nikon D3s geldi mesela) ve bizim gorevimiz de bunlari deneyip performanslarini kendimizce degerlendirip burda bu islerden sorumlu bir adama bildirmek.

Kanimca Nikon ve Sony kullanim / fiyat acisindan en rahat makinalar. Burda fanboyluk soz konusu degil, hersey geciyor elimizden. Sahsen son 2 ayda degerlendirdigim onlarca makinaya dayanaraktan konusuyorum.

Benim fikrim tabi bunlar ama cok fazla makina kullanma sansimiz oldu... bir yerden sonra kisisel marka tercihine donuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...