Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lost (2004) - ABC

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Smoke said:

spoiler kullanın mümkünse

@hebrew
anne kendini adayı korumaya adamışlardan. keeper of the light, aynen jacob gibi. Adadan kaçmak gibi bir isteği yok. Sadece görevini verecek birini bulunca öldü ve rahatladı.

spo cevap

ben gerçek anneden bahsediyorum, ölenden yani. Ölü anne neden MIB'ye kampı gösterdi? Bildiğimiz üzere BS ölü kılığına girebiliyor, yani maden BS bağımsız bir varlık değil, o anne ne ola ki? Adada mı sıkışmış o da?

sneak peek ile ilgili

Bu arada 1. sneak peek'te küçük Jacob, Hurley'den külleri çaldı, canlanacak mı yoksa aday olan kişiyi ölümsüz yapmak için falan mı kullanacak? Bir de hem neden ölü büyük Jacob ve garip küçük Jacob var?

Sosyal ağlarda paylaş

Hebrew said:

Smoke said:

@hebrew
anne kendini adayı korumaya adamışlardan. keeper of the light, aynen jacob gibi. Adadan kaçmak gibi bir isteği yok. Sadece görevini verecek birini bulunca öldü ve rahatladı.

spo cevap

ben gerçek anneden bahsediyorum, ölenden yani. Ölü anne neden MIB'ye kampı gösterdi? Bildiğimiz üzere BS ölü kılığına girebiliyor, yani maden BS bağımsız bir varlık değil, o anne ne ola ki? Adada mı sıkışmış o da?

adada ölen orda sıkışıyor işte hacı , anneside adada öldü

Sosyal ağlarda paylaş

bu black smoke olayını sadece bu bölüme göre yorumluyorsunuz arkadaşlar. hatırlarsanız çok yakın bölümün birinde o eleman ve jacob sahilde oturup konuşurken, eleman adadan kurtulmanın bir yolunu bulacağını söylüyor. jacob ise buna izin vermeyeceğini filan söylüyor. zaten hatırlarsanız jacob'ı ben'e öldürten de o eleman. yani kendisinin özgür olabilmesi için keeper'ın ölmesi gerekiyor. ve daha bir önceki bölümde bütün candidate'leri denizaltında toplayıp öldürmeye çalışan da kendisi. buradan anlayacağımız şey de, black smoke ile jacob'ın kardeşi alakasız kişiler ve black smoke bir keeper ya da keeper adayı olduğu zaman adadan ayrılamıyor. başka bir teori de; jacob'ın kardeşinin hayat kaynağına girerek sonsuz bir enerjiye ve doğa üstü güçlere sahip olduğu. ve yine bu enerjinin bir bekçisi olduğu için adadan ayrılamıyor. ama bir kaç kopuk nokta da var bu teoride. mesela kardeşinin artık bir bedene ihtiyaç duymaması. sonuçta jacob o bedeni buldu ve annesinin cesedinin yanına bıraktı. bir de annesinin "you're special" demesi. bu special olayı black smoke olması mı yoksa başka bir şey mi bilemedim. birinci teori daha mantıklı gibi ama.

Sosyal ağlarda paylaş

gayipten_gelen_ses said:

Hebrew said:

Smoke said:

@hebrew

spo cevap

SPo

Libby sıkışmadı, hatta Micheal görürsen onu özür dilediğimi söyle dedi, ayrıca o bölümde Libby'de ölüyken hiç gözükmedi, alternatif evrende olanları zaten adada sıkışırken görmüyoruz.

Sosyal ağlarda paylaş

Hebrew said:

gayipten_gelen_ses said:

Hebrew said:

Smoke said:

@hebrew

spo cevap

SPo

Libby sıkışmadı, hatta Micheal görürsen onu özür dilediğimi söyle dedi, ayrıca o bölümde Libby'de ölüyken hiç gözükmedi, alternatif evrende olanları zaten adada sıkışırken görmüyoruz.

sıkışmadığını nerdne biliyorsun sadece hurley henüz görmedi . Adadaki fısıltıların orda sıkışan ruhlar olduğu açıklandı sence hurley hepsini gördü mü ?

Sosyal ağlarda paylaş

moriQ said:

bence ölülerin hepsi bs. çünkü benjamin in gördüğü kızı bs idi.

İşte insan ışığa girince kirleniyor ve ölüm enerjisi çıkıyor.Ölüm enerjisini kontrol eden adada cesedi bulunanların şekline girebiliyor.MİBin ruhuda benjamini manipule etmek için kızının kılığına girdi

Sosyal ağlarda paylaş

yalnız başı çok korkunçtu

mib ve jacobın kardeşi

jacobın kardeşi black smoke olmalı çünkü benim annem de deliydi bir zamanlar ben de normal bir insandım falan diyor.. sadece onun bedenini kullanıyor olamaz yani. küçük jacobın ne olduğunu bulan olursa söylesin lütfen valla.

neden

neden jacobın kardeşi specialdı da o keeper olucaktı da son anda jacob oldu? neden? hı?

Sosyal ağlarda paylaş

smash said:

ama

black smoke mib değilse neden benim annem de deliydi bi zamanlar ben de normal bi insandım falan dedi? bence mib black smoke'a dönüştü

kesinlikle olay bu bencede
çünkü sonra lock oldugunda adayı ele geçirirken ben öldürdüm teminki bendem dedi demek adam şekil değiştirmeyide çözmüş
Sosyal ağlarda paylaş

MasterHapLo said:

olayi aslinda acik anlattilar. hamile kadini adaya jacopla mib in uvey anneleri getirdi jacopun richard i adaya getirmesi gibi. ikizler dogunca tam planladigi gibi olmadi ama iclerinden birini secmeye karar verdi. muhtemelen mib i sececekti ki kendi de soyluyor ama son anda jacopin dogru tercih oldugunu anladi ve gorevi teslim etti. gorev ne adayi korumak. isin ilginci hala daha adanin neden korunmasi gerektigini anlatmadilar tahminim bu blacksmoke cok onceleri oraya hapsedildi ve basina da devamli birilerini koydular adadan cikmasin diye. ışık manyetik alan olayi hala muallakta.

devaminda kadinin olmesiyle birlikte jacop kardesine sinirleniyor ve magaraya atiyor. adadan gitmek istemesinden dolayi degil daha cok annesini oldurdugu icin. uvey annelerinin oraya gitmelerini istememesinin bir nedeni de black smoke u magaradan cikarmamak icin olabilir. jacop kardesini yollayinca blacksmoke da serbest kalmis oldu. yillar sonra locke un basina gelen olay mib'e de oldu. oldukten sonra black smoke onun bedenini sekline girebildi. teorimde uymayan 2 nokta var aslinda

birincisi olen oz anneleri bolumun ortalarinda geliyor ve mib e adadaki diger insanlarin kendi insanlari oldugunu soyluyor. bu durumda blacksmoke magara icinde hapis durumda degil cunku annelerinin seklinde gorunuyor.

ikinci olarak da uvey annelerinin diger koyu talan etmesi. bi kac yerde uvey annelerinin black smoke olabilecegi soylenmis ama pek oyle dusunmuyorum. muhtemelen jacop in da henuz gormedigimiz black smoke vari gucleri var.

cark meselesine gelince de mib in soledigine bakilirsa kafasi calisan bi kac kisinin carki kullanarak adadan cikabileceklerini dusunmesi. burasi cok sacma olmus neye dayanarak ya da tecrube etmeden nasil akillarina gelebiliyor. pek mantikli degil.

abi koyu talan edenin uvey anne olup olmadigini bilmiyoruz ki, o genc mib'in inandigi sey sadece. bence black smoke once manipule etti, sonra da koyu talan edip rage'e soktu adami ki keeperi oldursun? tipki ben'i manipule edip jacob'i oldurttugu gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

o zaman sawyer ve desmond nasıl gördü küçük jacob'ı?

küçük jacobın olayı kesinlikle farklı birşey

ancak mib'e gözüken annesi bence bariz black smoke. hatta ona tekerleği tak su ışığa varsın çıakrsın cart curt diyen de black smoke. bunu üvey annesine söleyince kim söledi sana bunu tarzında dumur olmasının sebebi de bu

Sosyal ağlarda paylaş

İki ihtimal var bence

1. MiB=BS. İçi kötülükle dolu insanla ışık karışınca ışık kirlendi, öyle acaip bi forma dönüştü.
2. MiB ile BS aynı şeyler diil. Jacob MiB'i kuyuya atınca gerçekten öldü orda. BS de onun formunu aldı o ölünce.

Eğer 2. durum söz konusuysa köyü yakıp yıkan, MiB'e annesini öldürtüp Jacob'un onu öldürmesine yol açan BS idi. MiB "özel" olduğu için önceden böyle yapmayı planlamış olabilir.

1. durum söz konusu ise de gerçekten anne yakıp yıkmıştır köyü. Tamamen iyi olmadığını biliyoruz, gerçek annelerini öldürüp bebekleri çaldı sonuçta.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...