Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Netten radyo yayını hakkında

kavel

Öne çıkan mesajlar

şimdi bilgisayarımdan radyo yayını yapabiliyorum o kadarını becerdim. ama bağlanan her kullanıcı için yaklaşık 2-3 kb lık bir upload a ihtiyacım oluyor. e 256k adsl oluncada bu iş pek olmuyor tabi. tek kullanıcı olan bir radyo sahibi olmuş oluyorum. şimdi eminimki bunun bir çözümü var fakat ben bilmiyorum.

bana anlatabilecek yada bilgisayarımdan domainlerimden birini aracı olarak kullanarak uploadımı sabit tutabileceğimi nasıl yapacağımı anlatabilecek biri var mı ?[signature][hline]ICQ#85889898
Doğru yolu bularak okuduğu mal üniversiteyi bırakan kişi. (Ben :P)
sharky, 08 January 2004 00:30 tarihinde demiş ki:
Sakin olalim. Sakin sakin cevap verelim. Zorla sakinlestirilmek icin parmak kaldirmayalim.
Sosyal ağlarda paylaş

benim bahsettiğim başka birşey solonor.
senin yapman gereken modem ayarlarından port forward etmek.

radio yayını yaparken hangi portu kullanıyorsan onu açman lazım. yoksa olmaz.

yapamazsan anlatırım ayrıltılı olarak.[signature][hline]ICQ#85889898
Sakin olalim. Sakin sakin cevap verelim. Zorla sakinlestirilmek icin parmak kaldirmayalim.
Sosyal ağlarda paylaş

bende X4 5551 var
8000 portunu açmayı başardım winamp radyo yayını için
ama yine de dinlenemiyor, hatta shoutcast'in played.html sayfası da görüntülenemiyor[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

mesela benim şu andaki IP (sürekli değişiyor yeniden bağlandıkça doğal olarak) 81.213.252.20 olmasına rağmen aşağıdaki DNAS ekranında farklı bir IP görüyorum, ne gibi bir sorun olduğunu da o ekrandan anlayamadım pek

[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche

Sosyal ağlarda paylaş

benim sorunum o tip birşey değil ya. port açtım dışardan dinleniyor radyo. ip yi verdiğim hemen herkes bağlanabiliyor. buraya kadar herşey güzel. kötü olan ise radyoyu dinlemek için bağlanan her kullanıcı için ayrı ayrı upload gerekmesi.

yani bir kullanıcının beni dinlemesi için 2k upload gerekiyorsa 10 tanesi için 20k gerekiyor. ama benim uploadım max. 8-10 k. bu da teoride. genelde 6 k yı geçmiyor ...

buna bir çözüm arıyorum ben. ben tek upload yapayım ama domainlerimden biri aracılığı ile birçok kişi aynı anda dinleyebilsin. ne yer sorun nede bw. yeterki çözüm olsun.[signature][hline]ICQ#85889898
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun tek cozumu var. Cok bandwith. Paticik radyo 64 listenera ulastigi zamanlarda 2 mbit/sn den fazla yiyor.. Yani ADSL modemle olacak is degil bu :)[signature][hline]Q: How many IBM cpu's does it take to do a logical right shift?
A: 33. 1 to hold the bits and 32 to push the register.
Sosyal ağlarda paylaş

WJ ile alakasi yok ki olayin. WJ zaten 24 kpbs ise upload ediyor sunucuya.. Sunucu da listenerlara dagitiyor 24 kbps den.. Gerci o bilimum ek paketlerle 30 kbps oluyordur.[signature][hline]Q: How many IBM cpu's does it take to do a logical right shift?
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman şöyle sorim
ben kendi bilgisayarımdan açtığım radyoda (sonuçta kendim host etmiş olacam) maksimum 10-15 kullanıcıya falan mı düzgün yayın yapabilecem? 256 upload desek işte 25-30 k falan olsa yani[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

256 kb/sn upstream`i olan bir modem, yuksek ihtimalle 230 larda falan tikanacaktir. Gerci ADSL in politikasi kablo gibiyse de 512 ye yakin bir kalite veriyorsa bilemicem. 25 kB/sn ile upload yapabiliyorsan, demek ki upstream`in 200 kb/sn. Eh bu da 8-9 kisiyi anca kaldiriyor. Hatta sen ona 7-8 de.[signature][hline]Q: How many IBM cpu's does it take to do a logical right shift?
Sosyal ağlarda paylaş

domainlerden birini aracı olarak kullanamazsın
özel bi makine kiralı olması gerekiyor
paticiktede yanılmıyorsa wjler shoutcast serverına gönderiyor verileri utv de ki patinin host edildiği
ordan dinleyiclere dağılıyor veriler
yanılıyormuyum
yok sanmam[signature][hline]Here I'll stand on the firing line
Here I'll walk through the field where I died
I will fight and let the voice ring true
I am the ghost.Standing next to you
Sosyal ağlarda paylaş

tamam biri -mesela sharky- olayı bana tamamen anlatırsa bir server a gerekli şeyleri kurmak için birileirni ikna edebilirim belki. ama kalkıp gidipte hadi radyo kuralım hobala heey şeklinde birşey olmuyor tabi.[signature][hline]ICQ#85889898
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...