Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Domain Hizmeti Vermek

angryman

Öne çıkan mesajlar

ben bir server kurmak istiyorum bunun için bilgisayar topladım özel server için ve uydu bağlantisi yaptım ve redhat linux 9.0 şi kuırdum am şimdi nasıl atıyorum şirketim.com adında bir etki alan adı alcam bu konuda bilgisi olan yazsın ben alfa yayınlarının n
in linux kitabinı aldım ama orda çok karışık anlatılmış..
bu konuda iyi bilgisi olanlar msn e gelsin . bana bilgi verenler ödüllendirilir...
Sosyal ağlarda paylaş

açıkçası bu iş kolay bir iş değil. Kendi siten için yapacaksan yap ki hosting i o şartlarda düşünme bile bence. Önce yapman gereken şey herhangi bir domain satan bir siteden domainini almak(örn;sirketim.com) sonra makinana nameserver kur veya uğraşma hazır yönlendirme yapan yerler var. örn : zoneedit.com . Domaini IP ye yönlendirdikten sonra Nameserver ayarlarını zoneedit in belirttiği gibi yap . Sonra Apache yi kur. PHP fln kurcaksan da kur. IP den artık sana erişilebilecek seviyeye getir bilgisayarını. Sonra domainini yaz enter a bas aaaa siten çıkmış anlatamadım galiba bende vaktiyle sormuştum. Maxiaspde gerekli yanıtı almıştım. Bakınız : http://forum.maxiasp.com/soru.asp?is=oku&fno=1&kno=16&kad=Hosting%20Bölümü&sno=4565&sbaslik=Serverlar+ve+Hosting[signature][hline]Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Ne kadar gereksiz bir olay :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...