Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Günümüzde, işgal altında bulunan tek Türk yurdu : DOĞU TÜRKİSTAN

mawiman

Öne çıkan mesajlar

arkadaşım baskı yok ama ozaman ben yurt dışına kurban gönderebilen bir iki tane türk dernekleri başkanları ile konuş onlar türk dünyasının bir kaç ülkesine girmiş olabilirler...

Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneğine gitmeni öneririm sana belki bir kaç video ve foto gösteririler...

Bursa kırım tatarları derneginden biliyorum kırım'da kurban kesimlerini engellemek için rusyadan çok çinliler baskı yapıldı kurban kesilmesin diye...

çin politikası gereği çevresinde ve içinde kendisinden başka millet veya topluluk istemiyor .
Sosyal ağlarda paylaş

mawiman said:

arkadaşım ... sen neden olayı kürtistana çekiyorsun kürk halkına siyaset, eğitim, sağlık, zorunlu iskan, gibi basklılar mı var kürkler çok ürüyor diye zorla kürtaj mı var ... kürkler eylem yapıyor diye üzerlerine ateş mi açılıyor ....

türkiye cumhuriyetini bir tutuğun duruma bak...

Çin'in uygurlara yaptığını TÜrkiye Kürtlere yapsaydı, şu an kürtüm diye gezen pek insan kalmazdı.
Ki 88-89'da Saddam'ın Türkiye sınırına yığıp, toplu olarak imha etmek istediği milyonlarca kürdü sınırını açıp kurtaran gene Türkiye olmuştur.

O kürtlerin çoğunun PKK desteklemesi, ve Türkiye vatandaşı olan kürtlerinde PKKnın safına itmeleride ayrı bir ironidir...
Sosyal ağlarda paylaş

mawiman said:

çin politikası gereği çevresinde ve içinde kendisinden başka millet veya topluluk istemiyor .

1950den 2010a kadar, %70 olan Uygur popülasyonun %35lere düşmesi de ayrı bir noktadır. Uygurların öğretmen veya bilim adamı olmalarının çok zor olması, olanlarında 4-5 yıl içinde hapislere atılması, hapistekilerinde onlara "özel" uygulanan beslenme rejimleri dolayısıyla 2-3 yıl içinde ölmesi ayrı bir konudur..

Pekaziz yoldaş kabul etmez, zira nede olsa Çin komünisttir, her zaman haklıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...