Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Jazzdan anlayanlar buraya lütfen..

BloodGod

Öne çıkan mesajlar

Şimdi anlıyorum diyemem. Ama severek dinlediğim bir kaç isim var tabi. Louis Armstrong Joe Cocker ve Stan Getz oldukça güzeldir. Tabi başka dinlediklerimde var ama isimleri hakkında hiç bir fikrim yok :)[signature][hline]Ne hasta bekler sabahı,Ne taze ölüyü mezar, Ne de şeytan bir günahı,Seni beklediğim kadar.
Geçti, istemem gelmeni,Yokluğunda buldum seni; Bırak vehmimde gölgeni, Gelme, artık neye yarar?..
Sosyal ağlarda paylaş

Klasik jazz olarak bilemem de
Uri Caine trio yeni keşfettiğim bi grup
Terri Lyne Carrington diye hanım bir bateristimiz var, Jazz is a Spirit diye bi albümü, feci leziz

festival kapsamında (gimliii :P) Charlie Haden Liberation Music Orchestra geldi, onları dinle, saf jazz işte

Sana Horace feci yardımcı olur burda[signature][hline]In Moon I trust
For Moon I live
To Moon I pray
The Moon I love...
Sosyal ağlarda paylaş

ha ilk başlayanlardansan
şu isimler

Gene Krupa
John Coltrane
tabii ki Miles Davis (herkes bunla başlıyo nerdeyse :P)
Buddy Rich (dünyanın görüp görebileceği en iyi baterist bu adam, ben doğmadan ölmüş ama böhü)[signature][hline]In Moon I trust
For Moon I live
To Moon I pray
The Moon I love...
Sosyal ağlarda paylaş

charlie parker
dizzy gillespie
louis armstrong
john coltrane
duke ellington
billie holliday
sarah vaughan
benny goodman
ray charles

gibi isimlere bakmak isteyebilirsin gibi geliyo bana. önce ne istediğini biraz daha iyi anlamam gerekir tabi daha iyi tavsiye verebilmem için.[signature][hline]I can resist everything except temptation
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Volfied, 16 Temmuz 2004 10:20 tarihinde demiş ki:
...Terri Lyne Carrington diye hanım bir bateristimiz var...

Acaba bu hanım ablamızın adı "Terii Lyne Carrington" mu , yoksa "Terri Lyne Carrington" mu?[signature][hline]Gilthoniel A Elbereth!
A Elbereth Gilthoniel
o menel palan-diriel
le nallon si di'nguruthos!
A tiro nin,Fanuilos!
Arian Elwing
Sosyal ağlarda paylaş

typo yapmisim iste, allalaaa :P

BU arada dun Kurt Rosenwinkel ve arkadaslari vardi (bkz. Pink Floyd ve arkadaslari)

Ali Jackson'dan imza aldim, superdi bence, bi de hafif bi yaz yagmuru altinda jazz dinnemis olduk. Tam tamina 5 5 lik bi konser oldu (piyano, kontrbas, elektro, saksafon, bateri) :P[signature][hline]In Moon I trust
For Moon I live
To Moon I pray
The Moon I love...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...