Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vodafone Trafik

Arkansis

Öne çıkan mesajlar

Iphone applicationları arasında en uyuz olduğum şey Turkcell in IBB trafik programını tekele alıp. Belediyenin hizmetinden sadece bana para verenler yararlansın mantalitesiyle başka operatörlerin kullanımına açmamasıydı. Ne varki uzun zaman sonra da olsa vodafone bir program yaptı. Turkcell in programı bu programın yanında programlamayı yeni öğrenmiş çocuk yazmış gibi duruyor.

Ne uyuz olurdum Turkcell e. Biz yaptık sadece bizim operatoru kullananlar kullansın belediyenin halka hizmeti ama biz CİNİZ ! (halbuki para vererek bile kullanmaya razıydım trafikte saatlerce boş yere benzin tüketeceğime ve sinir harbi yaşayacağıma)

Vodafone herkezin kullanımına açmış ne güzel.
http://www.iphoneturkey.biz/2009/12/vodafone-ibb-trafik.html
Sosyal ağlarda paylaş

Kusura bakma ama sinirlenmekte haklıyım.

IBB trafik in sitesine girdin mi ? Tam olarak ne gibi bir iyileştirme çalışması içerisinde olabilir turkcell kullanıcıları için ? Aynı siteyi 3 5 satır kodla iphone ekranına koyup birde turkcell super şifreniz yoksa gidin turkcell alın mı iyileştirme ?

Çok güzel bir şekildede ekstra para alabilirdi başka operator kullananlardan. Programı biz yazdık bakın sadece Turkcell kullananlar kullansın tam Türk mantığı. Belediyenin bedava internet sitesinden verdiği benim vergilerimle yapılmış sistemi, 3 5 satır kodla telefona aktarıp sadece ve sadece ben kazanmalıyım.

Vodafone iyileştirme yapamıyor yani ? hani ? herkeze açık vodafone un yazdığı program. Vodafone kullanma saçmalığı yok. Turkcellden zaten kendine müslüman olmayan halkın geneline hizmet beklemezdim , beklenti içerisinde olmam kabahat.
Sosyal ağlarda paylaş

vodafone türkseli her yerde döver.

vodafone kendi reklamlarinda Safak Sezer'i Hakkı Devrim'in yerine koyarak oynatip, kendiyle dalga gecerken, türksel Sahan Gökbakar'a sive bile yaptiramayan bi tiple reklam yapiyor.

Ustelik her sehirlerarasi terminalde bulunabilen telefon sarj aletiyle..

ne kadar rezil bi firmasin sen türksel. Cok yasa emi.
Sosyal ağlarda paylaş

anlamak istiyorum ama gercekten anlayamiyorum.

- ortada bedava bir hizmet var, ama bunu herhangi bir sebeple kullanmiyorsun
- turkcell bu bedava hizmeti bir uygulama haline ceviriyor parasini odeyip
- bunu da kendi uyelerine aciyor
- sen de bu uygulamayi sadece uyelerine actigi icin kiziyorsun
- ama parali olsa cok iyi olurdu, kullanirdim diyorsun

bu degil mi konunun ozeti?

ayni sekilde her operatorden sunduklari hava durumu/mac bilgileri gibi zirzop bilgi hizmetlerini de herkese acmalarini istiyor musun? ve bu hizmetleri bir mecburiyet olarak mi goruyorsun yoksa yoksa operatorler arasinda fark yaratan unsurlardan biri mi onu da merak ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

aynen doğru anlamışsın

en son paragrafına vereceğim cevap hayır ! bu maç özetleri için ben belediyeye vergi falan vermiyorum benide ilgilendirmez haber özet servis hizmetleri vs vs ...

ve iğrenç olan
muhteşem türk zekasını yine muhteşem bir hinliğe kullanıp
resmen ceza verirmiş gibi başka operatör kullanan insanlara
bakın para ile bile izin vermiyoruz , mike mike alacaksınız turkcell diye dayatılması.

muhteşem pazarlama dehalarına ... afedersiniz

ve işin dahada ilginç yanı
ve benim gerçekten midemi bulandıran yanı

uygulamayı wireless üzerinden açtığınız zaman kullanabiliyorsunuz fakat wireless kapalı ise avea veya vodafone 3g veya Edge hizmeti ile bağlanmaya çalıştığınızda hop bilader hattın turkcell değil uyarısı ile karşılaşıyorsun

e nasıl iş şimdi bu ? Ben wireless kullanırken turkcell e para vermiyorum , kendi evimin wirelessından girebiliyorum programa çatır çatır. ama vodafone hattımın internetini kullanırken giremiyorum.

Bu neyin çakallığı anlamış değilim. Leş herifler.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bi kere orda kullandığın hizmet belediyenin sağladığı trafik durumu değil. Bunu iphone'a getirme hizmetini sağlıyor Turkcell ve çok da haklı olarak sadece abonelerine açıyo. Vodafone'da Turkcell kadar "hin" olsaymış da onlardan önce akıl etseymiş o programı yapmayı. Wireless üzerinden bağlanınca çalışması niye miğdeni bulandırıyo zaten onu da anlayabilmiş değilim. Adamlar demekki teknik bi yetersizlik yüzünden wireless'dan bağlanınca kontrol edememişler. Herkes senin keyfin istiyo diye her malı, her tarafta satmak zorunda değil...
Sosyal ağlarda paylaş

wireless üzerinden zaten turkcell web şifre soruyor. yani yine turkcell abonesi olduğunun kontrolünü yapıyor bir nevi.
ancak turkcell'in bu hizmeti sadece kendi abonelerine vermesine kızmanı anlayabiliyorum. ama yine de turkcell açısından mantıklı bir hareket bence. kaldı ki vodafone kullanıcılarının hayrına mı yapıyor bunları sanki? yaptıkları tek şey turkcell'in hareketlerini kopyalamak ve ucuza satmak.
Sosyal ağlarda paylaş

Sailor said:

wireless üzerinden zaten turkcell web şifre soruyor. yani yine turkcell abonesi olduğunun kontrolünü yapıyor bir nevi.
ancak turkcell'in bu hizmeti sadece kendi abonelerine vermesine kızmanı anlayabiliyorum. ama yine de turkcell açısından mantıklı bir hareket bence. kaldı ki vodafone kullanıcılarının hayrına mı yapıyor bunları sanki? yaptıkları tek şey turkcell'in hareketlerini kopyalamak ve ucuza satmak.

ya nereye yapıyor abi kontrolü
al başkasının süper şifresini
yaz telefon numarasını çatır çatır giriyorsun
denemesem niye buraya yazayım

ayrıca tam türk pazarlama mantığı
bizden almadıysan belediyenin hizmetini çevirdik onu bile vermeyiz.
ya zaten herkeze açsan yeteri kadar reklamını yapıyorsun turkcellin
avea vodafone bile olsa hattın orada TURKCELL IBB TRAFIK logosunu göreceksin. Reklam reklam reklam ... onlar farklı hinlik peşinde tabi ...
Sosyal ağlarda paylaş

El-Barto said:

Ya bi kere orda kullandığın hizmet belediyenin sağladığı trafik durumu değil. Bunu iphone'a getirme hizmetini sağlıyor Turkcell ve çok da haklı olarak sadece abonelerine açıyo. Vodafone'da Turkcell kadar "hin" olsaymış da onlardan önce akıl etseymiş o programı yapmayı. Wireless üzerinden bağlanınca çalışması niye miğdeni bulandırıyo zaten onu da anlayabilmiş değilim. Adamlar demekki teknik bi yetersizlik yüzünden wireless'dan bağlanınca kontrol edememişler. Herkes senin keyfin istiyo diye her malı, her tarafta satmak zorunda değil...

teknik yetersizlik mi ?
vodafone un ip aralığını , avea nın ip aralığını bil
ama başka internetleri takip edeme
komik =)

adamların muhteşem zekaları son derece iğrenç

vodafone ilk yapsaymış veya yapmasaymış
yapmış ama herkeze açmış oh ne güzel
ama turkcell i kınıyorum

ayrıca bu benim keyfim değil
halk için iyi birşeyler yapmaya çalışmak
Sosyal ağlarda paylaş

Arkansis said:

ayrıca tam türk pazarlama mantığı
bizden almadıysan belediyenin hizmetini çevirdik onu bile vermeyiz.

Türk pazarlama mantığı falan değil bu. Ya sen dünya da hiçbi yere gitmedin Türkiye dışında ve götünden sallıyosun, ya da kısa süreli bi sinirle böyle şeyler saçmaladın. Yani en basitinden iphonelar bile simlocklu satılmıyomu? Herkes normalde akla gelmeyecek şeyler yapıp kendine müşteri çekmeye çalışıyo.

Arkansis said:

ayrıca bu benim keyfim değil
halk için iyi birşeyler yapmaya çalışmak

Turkcell niye halk için iyi birşey yapmaya zorunlu olsun ki? Adamlar kar amaçlı kurulmuş tabi ki kendi müşterisine çalışacak.
Sosyal ağlarda paylaş

olayın cimrilikle ya da turkcell'deki programcılarla alakası yok - ki ben biliyorum süper adamlar var. turkcell kocaman bir şirket olduğu için çok hantal kalıyor. karar alıp uygulamaları vs içeriden işi çıkartmaları çok zor oluyor.
vodafone'da ise zaten böyle bir programı yazabilecek ekip yok. dolayısıyla al pozitron sen bunu yap, ismine de vodafone koy çık diyor. dolayısıyla hızlı hareket edebilen bir şirkete havale etmiş oluyor işi.

ha bu arada vodafone'un iphone uygulaması çıkarmasından en karlı çıkan turkcell'de iphone kısmıyla ilgilenen kesim oldu. çünkü artık rakip uygulama çıkıyor ve üst yönetim daha çok önem vermeye başlayacaktır. önümüzdeki günlerde daha baya bir şey çıkar diye düşünüyorum.

tabi ki rekabet güzel şey :)
Sosyal ağlarda paylaş

El-Barto said:

Türk pazarlama mantığı falan değil bu. Ya sen dünya da hiçbi yere gitmedin Türkiye dışında ve götünden sallıyosun, ya da kısa süreli bi sinirle böyle şeyler saçmaladın. Yani en basitinden iphonelar bile simlocklu satılmıyomu? Herkes normalde akla gelmeyecek şeyler yapıp kendine müşteri çekmeye çalışıyo.

Turkcell niye halk için iyi birşey yapmaya zorunlu olsun ki? Adamlar kar amaçlı kurulmuş tabi ki kendi müşterisine çalışacak.

Bırakıcaksın bu dünya görüşün neymiş laflarıyla bana beni eleştirel yaklaşmayı klavyenin başından alakan olmadan. Şu lafından sonra sana vereceğim son cevap.

ortadaki durum budur
memnun değilim ve anlık sinirli de değilim. Olay 1 günlük değil aylara yayılmıştır.

Yok bıdı bıdı adamlar tabi kar güdecek bıdı bıdı
geçiceksin.
halk için iyi birşey yapma olanağı varken yaptımı ?
yapmadı
bitmiştir !
iyi birşey yapmalarını beklemekte kabahatlimiyim ?
- evet yorumlardan gördüğüm kadarıyla kabahatliymişim.

vodafone un programı güzel mi ? evet güzel. Turkcell ufak oyunlarına devam etsin mi ? evet etsin miş . Bir konu da daha fazla saptırılamazdı. Bırakında programı kullananlar eleştirilerini yazsınlar saçmalıyomu saçmalamıyomu uygulama görelim.

Ben bugün erişemedim mesela ...
Sosyal ağlarda paylaş

turkcell kullanıcısıyım. vodafone un taksi ve etrafımda ne var ? uygulamalarını kullıyorum. çok iyi ikiside. ama ibb tafik çalışmıyor şuanda. ayrıca uygulamanın açıklamasında vodafone kullanıcıları içindir diyor ama millet turkcell kullanıyorum çalışıyor diyor enteresan.

ayrıca turkcell in uygulamalarını kendi müşterilrine yönelik yapmasında ne gibi bir sakınca var onu anlamadım ? başka bir firma başka bi program yapsın, İBB den izin alsın tüm telefon kullanıcılarına sunsun. karışan eden olacağını sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkansis said:

Bırakıcaksın bu dünya görüşün neymiş laflarıyla bana beni eleştirel yaklaşmayı klavyenin başından alakan olmadan. Şu lafından sonra sana vereceğim son cevap.

vodafone un programı güzel mi ? evet güzel. Turkcell ufak oyunlarına devam etsin mi ? evet etsin miş . Bir konu da daha fazla saptırılamazdı.

Heh tabiki klavye başından yorumumu yapıcam, foruma ne için yazıyosun anlamıyorum. Herkes "evet abi çok haklısın, yürü be koçum" desin diyemi yazdın bunları? Konuyu da kesinlikle saptırmadık sen Turkcell'in politikasını eleştirdin bizde haklı bulduğumuzu söyledik. Turkcell'in yaptığı bu rekabet ortamında çok doğal bişey bence, eleştiriceksen sistemi eleştirirsin ama onun da yeri burası değil.
Sosyal ağlarda paylaş

forumdaki insanların gerçek hayatlarında ne olduklarını ve bilgi seviyelerini bilmeden
sen henüz yurt dışınadamı çıkmadın ahbap tarzı müdahaleler hiç hoş değil
ayrıca burası tartışma mekanı , politika tartışmadığım sürece tartışabilirim
konu iyice sapmasın şu turkcell olayını kapatalım artık
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğin gerçeklerle bağdaşmadığı için yurt dışına çıkmamışsındır dedim, ya da bir anlık sinirle yazmışsındır dedim. Yok yurt dışına çıktın da ısrarla yanlış şeyler söylüyosan, orasını bilemiycem.
Ayrıca ben sana tartışma da demedim, tam tersine sen gelip "beni tanımadan beni nasıl eleştirirsin" gibi bi cümle kurdun.
Son olarak hala ben ve forumun çoğunluğu Turkcell'i haklı buluyor gördüğüm kadarıyla ama hala haklı olduğunu yanlış argümanlarla savunmaya çalışıyorsan diyecek bişey yok tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...