Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tam olmuş lan

Dynun

Öne çıkan mesajlar

Bankamatik ve insan

- Duyarlı insanlar var. Arkasında bekleyen insana empatisi sonsuz. Arkadakinin ayakta dikildiği her saat ona ızdırap veriyor. Ağlamaklı, deli gibi basıyor tuşlara, bi an önce alsın parasını da gitsin arkadaki canlar daha fazla üzülmesin. Bitsin bu ızdırap. İnsanlık onuru bankamatiği yenecek. İkinci bir işlem yapması gerekiyorsa yerin dibine giriyor. Bu terbiyesizliği yapmaktansa sıranın en arkasına geçiyor tekrar bekliyor. Üstelik makbuz da almıyor ki çevreye zarar vermesin. Severim ben onu.

- Dedeler var. Ah o dedeler. Issız dedeler. Tedbirli dedeler. Yaptığı her işlem için önce iptal tuşuna basıyor, sonra kartı çıkarıp tekrar takıyor. Adeta bankamatiğe restart atıyor. Ah o dedeler. Bitmek bilmeyen uzun yaz dedeleri.

- Paranoyaklar var. Arkasındaki kişiden kıllanıyor. Şifresini hızla giriyor. Yan gözle arkayı kesiyor. Arkadaki uğursuz şifresini, bakiyesini görmesin diye kendini siper ediyor ekrana. Bir sağaaa, bir sola hamle ediyor. Böyle olunca arkadakinde rahatsızlık yaratıyor. Mecburen başka yerlere bakıyoruz. Gözlerimizi ufka dikip istikbalimizi düşünür gibi yapıyoruz. Şifreyle ilgilenmiyoruz, yazacağımız yeni romanımızı düşünüyoruz gibi de yapabiliriz. Tek o üzülmesin.

- Roman yazanlar var. Ha bi de bunlar var. Esrarengiz insanlar. Bankamatiğe bir şeyler yazıyorlar bip bi bip bip bip bi bip bip bip bip… Kalın bir roman olacağa benziyor, pörtföy işlemleri hakkında.

- Kalbi kırıklar var. İçleri kıpır kıpır, yüreği ağzında giriyor şifresini. Hesap bakiyesi tuşuna basmadan önce bi an tereddüt ediyor. İşallah diyoruz içimizden biz sıradakiler, işalla yatmıştır bu sefer. Ahhh… Yine yatmamış. Kalbi kırık iptal tuşuna basıyor. Bir an dönüp bize bakıyor ağlamaklı gözlerle. O an sarılıp teselli etmek, çay ısmarlamak istiyoruz ona. Olmuyor.

Böyle.

http://dejenerator.tumblr.com/post/287040750/bankamatik-ve-insan
Sosyal ağlarda paylaş

Dynun said:

- Kalbi kırıklar var. İçleri kıpır kıpır, yüreği ağzında giriyor şifresini. Hesap bakiyesi tuşuna basmadan önce bi an tereddüt ediyor. İşallah diyoruz içimizden biz sıradakiler, işalla yatmıştır bu sefer. Ahhh… Yine yatmamış. Kalbi kırık iptal tuşuna basıyor. Bir an dönüp bize bakıyor ağlamaklı gözlerle. O an sarılıp teselli etmek, çay ısmarlamak istiyoruz ona. Olmuyor.

işte ben 8-)
Sosyal ağlarda paylaş

Bi de arkadaşıyla atm kullanmaktan çekinenler var.
Dışarı çıkmışız, nakit yok üstümde, "Ben bi para çekeyim abi, geliyorum" diyorum, hiçbişi sölemeden tin tin yanımda geliyor. Atm dediğin şeyin ekranı ufak zaten, klavyesi göt kadar, yanaşıyo iyice sağ cenahtan, ittiriyo beni. Sokuyorum kartı, hemen fix espiri: "ehehe şifrene bakayım, hah aklıma yazdım eheheh". Ulan ondan sonrası çok gerilimli:
"Acaba hesapta kaç para vardı? Baksam mı lan bakiyeye? Lan şimdi az bişey vardır fakir konumuna düşeriz. çok olursa da borç ister it. Riski alıp direk para çekme şeysine mi bassam, ulan bakiye yetersizse de rezil oluruz. En iyisi hızlıca bakiyeme bakayım, hangi tuşalara basacam sırayla, bi düşüneyim"
Pis atm yancıları.
Sosyal ağlarda paylaş

Böjeek said:

Btm'den para yatırırken hesabıma, para koyma yuvasına aceleden elini sıkıştıran bir şahsiyet olarak yazını çok acıklı buldum dinan.

ciddi misin ohara
nasıl açıldı peki, çok bi basıç uyguluyor mu ben de parayı sıkıştırmıştım geç yokup bi kez de, öyle kolay kolay açılan bişiy de değil gibi, sensörü de olduğunuz zannetmiyorum birşey sıkışınca açılsın
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...