Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyungezer vs. Level

pekaziz

Öne çıkan mesajlar

Viktor said:

machine said:

Sey olayı guzel bir de, simdi tugbek laf yapıyor iste level oyun verdigi icin satiyor falan filan diye ordan yeni uye olmus 2 postlu biri sanki siz leveldayken oyun vere vere gameshowu kapattırmadınz diye critliyor.

e iyide level surekli oyun vermiyorduki?

bir dönem 99-2001 civarları her ay orijinal oyun verdi, fallout'tan heroes 3'e, freespace'ten alone in the dark'a. 25-30 tane bu eski orijinallerden var evde, bu da gameshow'un 2. kez kapanma zamanlarına denk geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:

Viktor said:

machine said:

Sey olayı guzel bir de, simdi tugbek laf yapıyor iste level oyun verdigi icin satiyor falan filan diye ordan yeni uye olmus 2 postlu biri sanki siz leveldayken oyun vere vere gameshowu kapattırmadınz diye critliyor.

e iyide level surekli oyun vermiyorduki?

bir dönem 99-2001 civarları her ay orijinal oyun verdi, fallout'tan heroes 3'e, freespace'ten alone in the dark'a. 25-30 tane bu eski orijinallerden var evde, bu da gameshow'un 2. kez kapanma zamanlarına denk geliyor.

dogru verdi o donemde o aralar zaten gameshow bitirmisti 4 dergili "bize destek olun!!!111" satislari yapiyordu

cok kral ultima online haritasi cikmisti bunalrdan birinden eheuheue

o degilde bole firatta tipik diktator davranislari var

onemsiz biriyken birden bire derginin basina gecmis, aman ayni yere geri donmiyim rejimim devrilmesin diye yeni aldigi oyuncagina dokunana kafa goz dalicak veletler gibi bole

ayrica simdi dikkat ettimde elifin "soguk ofiste uc otuz paraya gene iyi yapaiyoruz" lafi filan of

turkiyede oyun dergiciligi hicbri zaman yuksek gelirli bir is olmadiki, isnanalr apra akzanmaktan cok hem herturlu oyunumu minumum maliyetle oyniyim hemde karnim doysun diye bu isi yapti

moda dergisi yazarligi ile filan akristirdi heralde bunu, ful lresim bas altina yalan yanlis zirvala ve elestiri gelince "size ne tarzim bu benim"

eyvallah
cok satmalari lazim zaten
levelin kari azalirsa aydin dogan kut diye kapatir kapinin onune koyar bunlari
belkide o yuzden bu kadar agresif ve sinirliler eheuehu
Sosyal ağlarda paylaş

kusura bakmasın da, türkiye'deki tanımıyla oyun dergisi yazarlığı belli bir kültür seviyesi üstünde olup da, oyun kültürü olan bir insanın çok rahat yapabileceği bir ek iş. nedir gelirleri bilmiyorum da, zaten birçoğuna bir oyun verip onu yazdırıyorlar, hem doktora yapıp hem çalışan halimle çok daha iyi yazılar yazarım birçok yazardan.

ki bunların tek işleri yazı yazmak. ne kaar ekmek o kadar köfte demenin anlamı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Piyasa olmadığından öyle oturdu o vaktinde. Oyunlar yerine kendinden, zevklerinden bahseden yazarlara ayrılan sayfalar, önincelemesiz dergiler falan. Ortada bir tüketim alışkanlığı olacak ki adam 50 dolar vermeden önce 5 dolarlık dergiyle ne alacağına karar versin.

Şurada yazı dili iyi olan herkes oyun incelemesi yazabilir. Herkes süper yazabilir mi? Sanmıyorum. Level OGZ falan süper yazıyorlar mı? Bilmem ki ehueh.
Sosyal ağlarda paylaş

çok sık almıyorum ogz, 2-3 oyun bir arada çıktığı için bu ay aldım bide 2-3 saatlik boş zamanım vardı onu değerlendirmek için dışarda :) çok kaliteli kısımlar var, incelemeler çok iyi, sinan ın arkadaki köşesi süper, evlilik ve oyunlarla ilgili felan daha birçok şey donanım sayfası yine öyle, baya kaliteli kısacası 6.5 milyonu hakediyor, dvdde de yine baya içerik assasin's creed ve mgs amatör filmleri felan var
Sosyal ağlarda paylaş

ya elbette surda oyun kültürü ogzdeki leveldaki insanlardan daha zengin kullnıcılar vardır, ama dergicilik karmaşık bi iş bi yandan, o kadar disiplinli yazı yazıp işleri takip edebilirmi bu insanlar bilmiyorum.

Ama tabiki dergide yazı yazmaya yeltenip gibip sanslarını zorlasalar yazsalar hoş olabilir
Sosyal ağlarda paylaş

cemsanci said:

Geçen gün ofise gittim, baktım bizim Level'cılar, Gökhun, Mahmut, bütün bizim ekip ekranda bir şeyler okuyup gülüyorlar, kahkaha atıyorlar.

"Yine eğlence bulmuşlar kendilerine" diye iç geçirdim, masama yöneldim ki, beni görünce, "Tuğbek süper şeyler yazmış, sana da laf atmış, gel bak çok güleceksin," dediler, cidiiye alamadım o an. Tuğbek ismi bir an boş geldi bana.

"Tuğbek kim lan?", diye düşündüm, birkaç saniye öyle boşlukta kaldım, bulamadım cevabı.

Sonra aklıma geldi, eskiden Level'da yazan çocuk... Sonra ayrıldı falan, kendine dergi kurdu. Hatırladım.

Neyse, oturdum masama, peşinden koşmam gereken bir iki hikaye var, Chip'e süper bir giriş yazısı hazırlıyorum bu ay, şimdi burada isim vermek istemediğim ünlü bazı insanları arayıp, teyit almam lazım falan. Ama bizimkiler de ısrar ediyor.

Şefik, "Cem Allahaşkına bi gel, bak çok komik şeyler yazmış Tubek," deyince, "hadi bi bakayım," dedim lakin bizim Hürriyet binasında Mühittin dediğim bi çaycı arkadaş var, baktım elinde çayla geliyor. "Abi geldiğini gördüm, sabah çayını getirdim," dedi.

Adam müthiş çay yapıyor arkadaşlar. Anlatmam kolay değil. Nasıl bir harmanlama uyguluyor, hangi çayları kullanıyor, sırrını de vermiyor köftehor. Geldi koydu çayı masama, "Afiyet olsun güzel abim," dedi. Çayın kokusunu alır almaz keyfim yerine geldi.

Bir de bu bizim Mühittin'in muhabbeti de süperdir, oturduk onunla muhabbete daldık, Tuğbek muğbek unuttum. Zaten ofistekiler de iki dakika sonra işlerine döndüler, toplantılar, koşturmacalar falan.. herkesin işi var, oturup Tubek'e sayfa sayfa cevap mı yazsınlar. Onalr unutunca, benim de aklımdan çıktı yazıyı okumak. Dürten yok ki "gel yazıyı oku," diye, unuttum.

Sonra, dün ve bugün, yeni çıkan romanım için televizyonlara ve radyo programlarına davetliydim, televizyonda çalışan bir arkadaş, Level okuruymuş, muhabbet oyunlardan açıldı, konu donanım habere kadar geldi, "abi donanım haberde o Tuğbek isimli çocuk neler yazmış öyle ya hakkında," deyince yine hatırladım. "Yok ihlasa geçecekmişmişsinmişmiş, yok tuğbek seni dergiden kovmuşmuşmuş da muş muş falan, gerçek mi bunlar abi?" diye sorunca bu arkadaş, tam da çayımdan yeni yudum almıştım, püskürtmeden gülmekte çok zorlandım.

Neyse eve geldim bugün, nihayet fırsat buldum, açtım okudum tubekin yazdıklarını. Tebrik ederim güzel çocuğum. Müthiş bir yazı. Level'da yazdığın yıllarda açıp dergiyi okumayı bırakmıştım, Alodus Huxley'in Cesur Yeni Dünyası'ndan başka alıntı yapacak kitap bilmeyen kısır bir genel kültür, kısır bir hayal gücü, de-da-ki-mi ek ve bağlaçlarını bile doğru yazamayan kısır bir dilbilgisiyle Vogel'de hiçbir editörün merak edip okumadığı, redaktörerin yazılarını düzeltmek için ter dökmekten maaşlarına zam istediği bir eski çalışma arkadaşımız olarak, hayal gücüyle metin kaleme alma yeteneğinde yaşadığın bu güzel gelilmeler beni çok mutlu etti tubekçiim.

Bu forum tartışmasının linkini sık kullanılanlarıma kaydettim. Vakit buldukça girip gelişmeleri takip edeceğim. Tubek'ten yeni denemeler bekliyorum ama, onsuz tadı olmaz.

Arada bizim ofise uğra da çay içelim Tubek. Ne hayırsız çıktın. hem, bize dilbilgisinde ve paragraf kurma yeteneğinde yaşadığın gelişmelerin öyküsünü de anlatrısın. Gerçekten çok şaşırdım.

Tekrar tebrikler.[/quate]
Sosyal ağlarda paylaş

Yine aynı isimdeki şahıs, daha önce gösterdiği laubali ve uygunsuz tavırları nedeniyle (Birtakım özel sitelerden bana gönderilen mesajlar ve aşağıda link'i bulunan mail gibi.) böyle bir tepki ile karşılaşmıştır. Bu konuyla ilgili verecek hesabımız yok.

Yukardaki mailde laubali ve uygunsuz birşey gören oldu mu:S?
Sosyal ağlarda paylaş

seviyorum ben OGZ tayfasini

arkalarinda hicbir dev sirket yok buna ragmen turkiyede oyunculukla ilgili cok ciddi isler yapiyorlar

varmidir baska e3 e gamescom a TGS ye filan giden devlerle konusan turk basinindan baska kisi?

senelerdir elinizi surmediginiz icin dergileri biraktiginiz yerlerde saniyorsunuz ehuehu
inceleme var boole hap kadar SS li mektup var iki kultur sanat ciziktirmesi al sana dergi

artik oyle degil
ben OGZ nin yaptigi islerden, okuyucusu ile tek vucut olup dunyaya sesini duyurmaya calismasindan filan memnunum

yurtdisinda bile okuyucularini alip crytek e yerli kardeslerle acik sohbet ve oyun yapim surecini gostermeye goturen baska dergi yok

hatta e3 e filan gidip devoloperlarla roportaj yapip tamamini iki ay DVD ye basan oldugunuda sanmiyorum

iyi birseyler yapmaya, turkieyde oyunculugu sirtlamaya calisiyorlar arkalarinde ciddi mali destek olmadan tek baslarina boylarindan cok buyuk isler yapiyorlar gameshow un (CD veremedik battik, CD verdik CD masrafindan battik geyiklerinden sonra hele)
Sosyal ağlarda paylaş

Toplamda kaç tane burada yazılan oyun dergisi var ki? Cidden bilmediğimden soruyorum. Böyle sanki 2 tane dergi varmış da sadece biri E3'e adam yolluyormuş gibi anladım. E3'e adam yollamayan oyun dergisi gibi bir konsept mi var? İlginçmiş. Hardwareciler bir fuardan çıkar, öbürüne girer. Yani böyle minimum requirement gibi bişey olmalı E3. Tabii ben bunların bütçesi nedir bilmiyorum ama lak laka ayıracak sayfaları, orj oyun verecek bütçeleri varsa E3'e 2 kişi yollamanın bütçeyi sarsmaması lazım. Bence de oyunculukla ilgili çok iyi şeyler yapıyorlar hatta sırf böyle pozitif bir düşünce olması + ufak girişimler bile yeter ama burada yazılanları okudukça bana okuyucu beklentisi çok düşük gibi geliyor. Mesela e-oyun olmuştu bir kere, muhtemelen bu bahsi geçen şahısların emeğidir hatta Sinan Tuğbek falan ben gözümle görmüştüm oradaydılar, o epik, gogogo Türkiye oyunculuğu bir organizasyondu işte. E3'e adam yollamak değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...