Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[bilardo] 30 10 60 tan alırsam sayı olur!?

EagleEye

Öne çıkan mesajlar

o sayıları bilmiyorum ama o masanın yanındaki noktalar çok önemli

belli bi falso ile vurdugunda o noktalardan nereye gidicegini hesap edebilirsin açıları falan ayarlanmıştır yani o noktaların

eger adam sayılarla o noktaları anlatıyosa sanırım arkadaşına bak balına almıyorum sayıyı hesaplayıp atıyorum demek istiyo ehe

[Bu mesaj Popeye tarafından 14 July 2003 15:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 11 ay sonra ...

biraz eskicene bir topic ama geç de olsa diyek bişeyler:)

anlattığın sistem raymond ceulemans'ın icadı olan diamond sistemi. 3 bant oyununda kullanılır. vuruş yaptığın topun doğrultusunun vuruş yaptığın bant üzerindeki skalasından aldığın rakamdan, kendi topunun ilk çarpacağı bant üzerindeki skalasından alacağın rakamı çıkararak kendi topunun 3. ve 4. bantlardaki skala üzerinde nereye düşeceğini bulursun.

buyrun bir örnek:

burada sayının dönüş skalasında 20'de durduğunu görüyoruz. ıstakamızı ilk göreceğimiz bant hizsında tutup çıkış ve ilk çarpma noktalarıyla hesap yaparak aradaki farkla 20'yi bulmaya çalışıyoruz. karşı bantta 30'u isabetlediğimiz zaman ıstakamızın doğrultusu çıkış bandında 50'yi gösteriyor. çıkış-ilkbant formülünden dönüş noktası olarak 20'yi bulmuş oluyoruz. topumuza dikey hizada eksenden sağ falso ile vurduğumuzda topumuz 3. ve 4 bantlarda 20 dönüş noktalarına değecektir.

tabi bu durum masanın ve topların standartlara uygun olduğu durum için geçerlidir. şartların deforme olduğu oranda hesapta şaşmalar olacaktır.

diamond sistemi avni köksal'ın kitaplarında epeyce detaylı anlatılır. merak edenler için türkçe kaynak.[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2004

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...