Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Umutsuz musunuz? Okuyun!

Morgana

Öne çıkan mesajlar

Küçük istavrit yiyecek bir şey sanıp
Hızla atıldı çapariye
Önce müthiş bir acı duydu dudağında
Gümbür gümbür oldu yüreği
Sonra hızla çekildi yukarıya
Aslında hep merak etmişti
Denizlerin üstünü
Neye benzerdi acep gökyüzü

Bir yanda büyük bir merak
Bir yanda ölüm korkusu "dudağı yarıklar" denir,
Şanslıdır onlar hani görüpte gökyüzünü , insanı
Oltadan son anda kurtulanlar

Ne çare ! balıkçının parmakları hoyratça kavradı onu
Küçük istavrit anladı : YOLUN SONU !
Koca denizlere sığmazdı yüreği
Oysa şimdi yüzerken

Küçücüktü yeşil leğende
Cansız uzanıvermiş
Dostlarına değiyordu minik yüzgeci
İnsanlar gelip geçtiler önünden

Bir kedi yalanarak baktı gözünün içine
Yavaşca karardı Dünya başı da dönüyordu
Son kez düşündü derin maviyi
Beyaz mercanı bir de yeşil yosunu
İşte tam o anda eğilip aldım onu
Yürüdüm deniz kenarına
Bir öpücük kondurdum başına
İki damla gözyaşından ibaret

Sade bir törenle saldım denizin sularına
Bir an öylece baka kaldı
Sonra sevinçle dibe daldı
Gitti , tüm kederimi söküp atarak

Teşekkürü de ihmal etmemişti
Bir kaç değerli pulunu elime ,
Avuçlarıma bırakarak
Balıkçı ve kedi şaşkın baktılar yüzüme

Sorar gibiydiler neden yaptın bunu diye
Bir gün dedim bulursam kendimi ,
Yeşil leğendeki kücük istavrit kadar çaresiz ,

Son ana kadar hep bir umudum olsun diye...

(c/p)[signature][hline]W.M.
Sosyal ağlarda paylaş

3 yorum 2 si olumsuz.... çok yazık... bu kadar mı umutsuzsunuz... bu kadar mı umutlarınızı yok ettiniz... bunan inanmak güç... umutları ve hayalleri olmadan kimse yaşayamaz... her zaman yarınla ilgili bir planınız vardır... bu da sizin için bi umuttur zaten...[signature][hline]W.M.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Morgana, 15 Haziran 2004 21:43 tarihinde demiş ki:
Hala yaşıyorsan o ağaca hala çıkabilirsin demektir...

sen diyosan doğrudur inkar eden var mı?
bak yok :)[signature][hline]Bazen hayata bağlar insanı AŞK/Bazense yaşama isteğini alır elinden../En iyisi mi, bırak bu işleri../Boşver ve yaşa bu fani dünyayı../Doyasıya!
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
şiir çok hoş.. keyif aldım okurken ama herşeye bir umut bağlamak saçma bence, o umuttan alacağın güç yerine, gerçrkleri tartıp düşünerek hareket etmek, yapcak bir şey yoksada bunu kabullenmek çok daha güzel bir şey bence.. umut olmalı ama hayatımızı umutlar yönetmemeli..

said:
_-Sturm-_, 15 Haziran 2004 17:41 tarihinde demiş ki:
"Hope is the denial of reality.." - Raistlin Majere
[signature][hline]My poor friend me...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Seperate, 15 Haziran 2004 22:07 tarihinde demiş ki:
said:
Morgana, 15 Haziran 2004 21:43 tarihinde demiş ki:

Azına sağlık daha ne diyem
Bir şey daha İnsanı Kötü bir ölümden güzel bir yaşama getiren umuttur.
AMA İNSANI GÜZEL BİR YAŞAMDAN BERBAT BİR ÖLÜMEDE GÖTÜREN UMUDUN TA KENDİSİDİR HABERİNİZ OLA...
Sosyal ağlarda paylaş

ne kadar çok umarsan o kadar kötü duruma düşersin .

Hayattan ne kadar az şey beklersen vede ne kadar az şey istersen o kadar mutlu olursun her zaman .

Sınavdan geçmek sana yetiyorsa cc aldığında mutlu olursun ama sınavdan AA almayı bekliyorsan cc aldığında hayal kırıklığına uğrarsın.

hayatda bir sınavdır . Onun için içindeki umudu yok edip elindekilerle yetinceksin ki en kötü durumda bile daha az üzül.[signature][hline]Hiç kimse beni anlayamaz ,
Hiç kimse...

Sosyal ağlarda paylaş

Şiir gerçekten çok güzel.
Umut içinse imzama bakınız.
Tabii tüm umutlar boşa çıkar gibi bir şey söylemek yanlış olur.
Yine de...[signature][hline]Az şey ümit edip sonunda az üzülmek; çok şey ümit edip sonunda çok üzülmekten iyidir.
Buna rağmen umutsuzluk hepsinden beterdir.
Daha da kötüsü hayat nadiren bu kadar basittir.

[Bu mesaj Eraq tarafından 03 Temmuz 2004 23:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Hayatta umutlarınız hayalleriniz olmadan yaşamanız imkansız... Herkesin hayatında mutlaka küçük mucizeler vardır. Eğer siz bu mucizeleri göremiyorsanız hatayı yaşamda değil kendinizde aramalısınız... Soruyorum size kaçınız yoldan geçerken etraftaki ağaclardan gelen kuş cıvıltılarını duyabiliyo o araba seslerine ramen? Mutluluklar bi yerlerde sakldır... Kuşların ağaç dallarında seslerinin motor seslerinin arasında saklı olduğu gibi... Onu ordan bulup çıkartmakta sizin elinizde...[signature][hline]W.M.
Sosyal ağlarda paylaş

Yine olumsuzluk yine olumsuzluk... Onu niye bulamayasın ki... Sen daha baştan kabulleniyorsun yenilgiyi... Nasılsa bulamicam boşa ümitlenmeyim... Sen kendini sakladıkça, umutsuz oldukça kimse seni anlayamaz... Anlakak da istemez zaten... Merak ediyorum bu kadar karamsar nasıl hala hayatta kalabiliyorsunuz...
Sosyal ağlarda paylaş

karamsarlık değil ki bu hatta sölediğim düşünce zamanında bir çok filozof tarafından benimsenmiş bir düşünce akımıdır.

Sade ana mantık olarak umarak yaşanmaz çünkü umarak yaşamak can yakar ama sen ummazsan ve buna rağmen yaşamaya devam edersen , o zaman hayatda çok daha mutlu olucağını fark ediceksin.

Evden çıkarken yolda birini görmeyi ummak ?
Yada Birinden telefon beklemek ?
Bana Sayısal çıksın ?

3 örnek verdim , 3üde günümüz insanlarının genel manada çoğunun dileklerdiir belkide yansıtır.

Peki telefonu biz mi açıcaz hayır umut edip sonra telefon gelmezse hayal kırıklığına uğramakdansa biz rüzgarı izlesekde telefon gelirse mutlu olsak gelmese daha az üzülsek ?

3 örneğede yukardaki tanımlamayı uyarlayabilitemiz var.

Umutsuz olmak ve Karamsar olmakla , umut etmenin zararlı olduğunu düşünmek arasında ince bir fark var belkide :=)

Felsefenin Tesellisi
gerçekten bu konuda ve daha bir çok konuda hayata farklı bir bakış şansınız olduğunu size hatırlatan süper bir kitaptır.
hayatını nasıl yaşanması gerektiğini ne ilk biz düşündük nede son olarak biz düşünücez...[signature][hline]Hiç kimse beni anlayamaz ,
Hiç kimse...

Sosyal ağlarda paylaş

Ben umulan şey olmadığında üzülün demiyorum zaten... Edison 9999. denemesinde elektiriğin keşfedilemeyeceği bi yol daha keşfettim demiş... ve eğer sen piyango bileti almazsan piyango sana çıkmaz... ne de olsa bana çıkmaz diye piyango bileti de alımaz... kimse seni mutlu etmez sen kendin mutlu olursun... mutluluklar önüne tepside sunulmaz... ayrıca emin ol ağaçtaki kuşun cıvıltısını duyamamak gibi bi şansın yok onlar hep orda ... dinlemeyi bil yeter...[signature][hline]W.M.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte o zaten orda sen umut et etme genede orda sen her koşulda dinlersen o ağaçtaki kuşu duyarsın :=)

Ama umut edersende duyamazsan sorun olur,

Zaten aradaki ince fark şu , Piyango biletini aldıkdan sonra gün gelene kadar şu para bana çıksa off şimdi bir araba alırım bir ev alırım parayı şöle yerim böle yerim , şöle iş kurarım diye hayal kurarsan sana çıkmasını beklersen çıkmadığında karşılaşıcağın mutsuzluk , umut dediğimiz şeyden bin beter belkide...

Fazla şey ummamak yaşamamak değildir kesinlikle.

Kitap yanımda olsa , hangi filozof nasıl savunmuş onuda yazardım bu düşünceyi ama yanımda değil .
İmzanın alındığı yer :=)[signature][hline]Hiç kimse beni anlayamaz ,
Hiç kimse...

Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız bu senin dediğin ummak değil bağlanmak oluyo... Umarım olur ayrı... Olmazsa ben yandım ayrı... Benim dediğim umarım olur,olmazsa başka bişi denemek gerekecek... Ben umutsuzlara kızıyorum... Zaten yazdığım yazı da bu... Son ana kadar bir umut hep vardır...[signature][hline]W.M.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rahan, 06 Temmuz 2004 07:38 tarihinde demiş ki:
öyle yatıp beklemekle umutlu olunmaz, çabalıyorsan uğraşıyorsan, belki kaptan aşağı denize zıplarsın
[signature][hline]Emaleth, 04 Temmuz 2004 21:27 tarihinde demiş ki:
...kaliteli adult forum olacaksın...
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben çabalamaya uğraşmaya üşenir bir adam oldum, sen kendi fikirlerini yaz diyorsun, ohoo kim yazcak şimdi =P
öte yandan boş umutlar besleyip herşeyin önüme tepside getirilmesini beklemeye de yapı müsait değil, bezdim kaldım böyle. noolcak bilmiyorum ehe

yalnız beğendim ben yazıyı morgana, bu notu da düşeyim hemen, olumsuz algılama. ;P[signature][hline]Emaleth, 04 Temmuz 2004 21:27 tarihinde demiş ki:
...kaliteli adult forum olacaksın...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...