Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2 saatte Flight Simulator X yüklemek

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

Ya bilmem mouse ile denemedim çünkü mouse ile etrafı seyretmeyi kamerayı döndürmeyi seviyorum. O daha rahat oluyo. Böyle küçük küçük basıp çekince tuşlara ayarlanıyo tabi iyi hassas olmuyo haklısınız ama 3d kokpit yada dışarıdan 3d giteyi seiyorum çünkü oyunungörselliği çok keyifli. E böyle olunca da tabi mouse'a ihtiyacım oluyo. Kokpitteki butonlara da klavye kısayolunu hatırlayamazsam mouse ile basıyorum. Mouse ile uçağın burnunu yada dönüşlerini falan işte kısaca klavyedeki yön tularının işini nasıl yapıyorsunuz ki? =/

Ayrıca cidden uçak kendi kendie uçarken sıkılmıyo musunuz? Hadi co-pilot süper AI olsa onla muhabbet edersin arada hostes gelir bi kaçamak olur falan (:P) ama bunlar da yok tabi oyunda dsfs
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Ya bilmem mouse ile denemedim çünkü mouse ile etrafı seyretmeyi kamerayı döndürmeyi seviyorum. O daha rahat oluyo. Böyle küçük küçük basıp çekince tuşlara ayarlanıyo tabi iyi hassas olmuyo haklısınız ama 3d kokpit yada dışarıdan 3d giteyi seiyorum çünkü oyunungörselliği çok keyifli. E böyle olunca da tabi mouse'a ihtiyacım oluyo. Kokpitteki butonlara da klavye kısayolunu hatırlayamazsam mouse ile basıyorum. Mouse ile uçağın burnunu yada dönüşlerini falan işte kısaca klavyedeki yön tularının işini nasıl yapıyorsunuz ki? =/

abi SPACE + Mause hareketiyle bakabiliyorsun. SPACE'i bırakınca
direksiyona geçiyor mause.

ILS içinde;

Mehmet Arkadaşlar bende tam professionel değilim ama kısaca nasıl indiğimi anlatayım.
İFR(aletli) uçuşta zaten kule sizi sürekli yönlendiriyor ve artık siz havalanına yaklaştınız(inişe 10 dkka kala) radyo bağlantınızda Nav1 yazan yeri iniceğiniz pistin ils frekansına ayarlıyorsunuz.(Bunun için havalanı bilgilerine bakabilirsiniz örn: R34 ils 110.30 yazar yani runaway 34 için ils frekansıdır bu.Radyoda Nav 1 i buna ayarlarsınız ve aktif edersiniz ).Artık iyice havalanına yaklaşınca uçakta sinyal sesleri alırsınız bu sizin ils hattına girdiğinizi gösterir.Tam bu sesleri duyarken APP(aproach tuşuna basarsınız ve uçak belli bir miktar gittikten sonra piste doğru inişe otomatik geçer.).Hızınızı inişte 170 Knot a ayarlayın,flaplar full açın tekerleri açın,auto break 2 ye getirin ve inmeye 5 sn kala oto thurtle ı kapatın.Tekerler yere değmeden önce 3 sn kala motorları durdurun.Uçağınız çook rahat bir şekilde piste inecektir.

iyi anlatmış deniim bi
Sosyal ağlarda paylaş

ils bozuk olunca uçaklar falan düşüyor gerçek hayatta, ils temel iniş sistemidir zaten de sana alçalacağın noktaları ve piste olan mesafeyi ve açıyı söylüyordu sanırım belli noktalardan falan. Yalan olmasın da. Yani ben uçağı yavaşlatarak alçaltamadığım için hiç indiremedim, burnu aşağı verdim mi hızlanıyodu, motor gücünü kessem bile. E burun yukardayken de hızı kesince yavaşça alçalcak şekilde beceremiyodum sanırım, düşüyodu uçak :D
Sosyal ağlarda paylaş

O anlatılanları hangi kısayollarla yapacağımı bilemiyorum işte ben ama zamanla öğrenilir heralde, bi de radyoyu kendi ayarlıyodur umarım.

Ve yine yanlış olmasın ama sanki bende space'e basınca kamerayı sabitliyo muydu öyle bişey oluodu galiba. Neyse ya of gaza getirdiniz yarın gidip almam lazım, umarım bulabilirim d eboşuna çıkmamış olurum evden :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...