Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Messenger Live 'ın zorla yaptığı update 'ini tam anlamıyla yenmek.

Mr_Hand

Öne çıkan mesajlar

aferin, Microsoft zevkinden zorluyor cunku insnalari yeni surume.
Tam tersine, dunyada kullanicilarini yeni surume en nadir zorlayan firma olabilir (ki bence guzel birsey degil bu da, bi gercek yani), hala en cok kullanilan browser IE6.
Bu zorunlu update'in yapilmasinin sebebi bir guvenlik acigi diye belirttiler. 3 gun sonra tum passport hesabinizi lamerler ele gecirdiginde Microsoft'a kufredersiniz ama, is oyle MSN historysi falan da okumak degil, tum passport hesabinin gitmesine kadar varabilir ciddi birseyse (ki xbox live vs. gibi seylerde kredi karti bile olabiliyor live hesabinda). ne derece ciddi bi risk bilmiyorum ama ciddi gorunuyor, gerek yok yani boyle hareketlere.

Eger yeni surumu begenmiyorsaniz baska clientlar kullanin, ne bileyim meebo var mesela online, adium var ben onu kullaniyorum, miranda zart zurt bir suru sey var.
Sosyal ağlarda paylaş

Böjeek said:

bu yolda geçersiz artık.
her yeni oturum açıldığın da program files messenger dosyası içine msn kısayolunu atıyo. versiyonu değiştirme imkanı da böylelikle ortadan kalktı.
hoşgeldi tekrardan yeni msn :(

ehe iş gezisindeydim, messengerla falan ilgilenemedim. dün gece acı bi şekilde böyle olduğunu gördüm. bu kez "hay böyle aşkın ızdırabını..." diyip pes ettim.

Bu "whats new" ve "favorites" vs. nerden kaldırılıyo ya :/ messpatch de yokmuş zaten buna halen -ki yüklemek istemememin en büyük nedeniydi- apatch yaptım ben de allahlı muhammedli sdf. yetemedi apatch.
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:

Tam tersine, dunyada kullanicilarini yeni surume en nadir zorlayan firma olabilir (ki bence guzel birsey degil bu da, bi gercek yani), hala en cok kullanilan browser IE6.
Bu zorunlu update'in yapilmasinin sebebi bir guvenlik acigi diye belirttiler. 3 gun sonra tum passport hesabinizi lamerler ele gecirdiginde Microsoft'a kufredersiniz ama, is oyle MSN historysi falan da okumak degil, tum passport hesabinin gitmesine kadar varabilir ciddi birseyse (ki xbox live vs. gibi seylerde kredi karti bile olabiliyor live hesabinda). ne derece ciddi bi risk bilmiyorum ama ciddi gorunuyor, gerek yok yani boyle hareketlere.

ya ilke bi de yazılımcı olucaksın yani ne diyim ki sana...winamp 3 kullanıyor hala insanlar mesela normalde kaç oldu 5 mi 6 mı..ben live 2009'un getirdiklerini sevmiyorum kardeşim bu bir tercih değil mi? 8.5 kullanmak istiyorum güvenlik açığı varsa eğer kapatırsın olur biter nedir yani bu kadar kritik olan? 2 kişi 2 gün otursa kapatır o açığı... yıllarca kapısı açık kasa misali kullandık windows'u ie 6/7 sayesinde hala insanların ie'yi kullanmasına izin veriyor microsoft neden acaba?

neden 8.5 istediğimin hiç bir önemi yok bana zorla update ettirmemeli bir ürünü ve bunu savunuyor olman saçmalık..ve ben bi yazılımın alakasız basit bir özelliğinin yeni versiyonunda kaldırılışına daha önce şahit olmadım..istediğimi bulduğum anda silicem msni hotmail adresimi de kapıyorum...

evet çok umurlarındaydı sanki bnm hesabımı kapamam ama yapabileceğim başka bişi yok:)
Sosyal ağlarda paylaş

Scheriff said:

Penthesilea said:

ya ilke bi de yazılımcı olucaksın yani ne diyim ki sana...winamp 3 kullanıyor hala insanlar mesela normalde kaç oldu 5 mi 6 mı..ben live 2009'un getirdiklerini sevmiyorum kardeşim bu bir tercih değil mi? 8.5 kullanmak istiyorum güvenlik açığı varsa eğer kapatırsın olur biter nedir yani bu kadar kritik olan? 2 kişi 2 gün otursa kapatır o açığı... yıllarca kapısı açık kasa misali kullandık windows'u ie 6/7 sayesinde hala insanların ie'yi kullanmasına izin veriyor microsoft neden acaba?

neden 8.5 istediğimin hiç bir önemi yok bana zorla update ettirmemeli bir ürünü ve bunu savunuyor olman saçmalık..ve ben bi yazılımın alakasız basit bir özelliğinin yeni versiyonunda kaldırılışına daha önce şahit olmadım..istediğimi bulduğum anda silicem msni hotmail adresimi de kapıyorum...

evet çok umurlarındaydı sanki bnm hesabımı kapamam ama yapabileceğim başka bişi yok:)

bence öyle basitçe kapanacak bir açık olsaydı zaten kaparlardı gibime geliyor...
Sosyal ağlarda paylaş

http://forum.paticik.com/thumbnails/736/30b/59c/b5b/a72/128/d0f/d8e/23b/361/24_450xNULL.jpg
şu gibi yazılarda ne dediğini çözemiyoum bir türlü. hani sınavda sorsalar kompozisyon yaz şunun üzerine deseler "türk halkının tabanında kullanılan deyişlerin saçmalığı hakkında" başlıklı bir yazı yazar, neden anlamadığımı sorgular ve türk halkının avam tabakasını yerin dibine falan sokarım herhalde..

gerçi bu da serdar turgut gibi bir yazı oldu..

oha! adam haklıymış bazı konularda. bariz aydınlanma yaşadım halk yapısı ile ilgili! kralsın serdar!
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada, bende masaüstünde zorla yükletti yenisini. anlamadığım şey notebookumda daaynı sürüm var, onda hiçbişeye ellemedim çalışıyo halen. bi ara onda da yenisini yükle ulan yoksa girmem dedi, o sırada msne bağlanmaktan vazgeçmiştim. sdf anlamadım. bi süre online olduktan sonra bi dahaki loginde mi yapacak nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...