Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Might&Magic 6

Wispy

Öne çıkan mesajlar

8 fena değil. ya iyi aslında da hala aynı grafiklerle ve pek değişiklik olmadan çıktığı için çok eleştirildi ama iyidir yine.

ejderha almazsan oynanır. beş kişisin zaten bu sefer, troll alırsın fazladan.

7 baya güzeldir; hele de heroes 3 oynamış birine. baya kısadır ama.
Sosyal ağlarda paylaş

8 ayni motordu cok sallamadimda 7 den sonra kesmesi imkansiz

parti olayinin gidip tek karakter + elle topladigin adamlar olmasi fena degilde digero yunalrdaki o masaustu FRP oynuyormussun atmosferinin icine etmisti az

hikaye cok bayik hatta bayik otesi, spoiler olucaginida sanmiyorum

elementleri birbirine dusuren eleman var, koca bi tas dikiyor sonra sehir sehir gezip desteklerini alip elementallerle kapisiyoruz, elementlerin plane ine girip essence larini alinca kristale girip icerdeki amcayi kesiyoruz

bu

yardim alicagimiz taraflar gene cok tekduze, necro guildu veya sun guildu, ejderler veya ejderha avcilari (ki sanmiyorum OP ejderleri gordukten sonra gidip ejder avcilarini secicek adam oldugunu)

gene zorluk olarak asiri dengesizdi, mm6 nin neredeyse tamami zordu, 7 daha dengeliydi filan (tek bir yaratiga zarar vermeden kepceyle mob bosaltilmis dungeondan birseyler calmaca ve bunu yapmadan oyuna devam edememece filan, cogu tandigim orda birakmisti oyunu)

8 in basi anlamsiz derecede zordu, solo basliyordun hep ise yaramaz elemanlar vardi ve hikayeye devam etmek icin gecmek zorunda oldugun dungeon asiri zordu cogu class icin (o donem oyniyan arkadaslarin cogu pot kasip suyun icinden ice ice kosturup skiplemisti dungeoni ehehe)

ilk bir darkelf hatun vardi, tam sayiy hatirlamiyorum ama oyunun basinda bizim karakter 18 filan civarindami neyken lvl30 olarak katilip zorlugun icine ediyordu ki ejderhalarin OP olma olayini saymiyorum bile, mm8 oynayip ejder ithilgore u bilmiyen adam yoktur eheh

ama genede guzel oyundu oyanamay deger

9 ise bir faciya, serinin 1 nuamrali ismi van canegham amcam 9 icin "pre-alpha oyun, ben karar mekanizmasinda olsam hayatta bu haliyel piyasaya surdurmezdim" demis
Sosyal ağlarda paylaş

ya fantastik tipleri becerememişlerdi. vampire, minator pek işe yaramıyolardı, ejder abartıydı. bi troll iyiydi. geri kalan yine klasik tipleri alıyodun.(dark elf i thief sayarsak)

ejder almadan oynamak eğlenceli olabilir. konusu dandikti ama zaten m&m lerde konu çok da sallanmıyor.

sen yine 7'yi oyna. kesmezse bakarsın.

7'yi acaip eğlenceli yapmışlardı. iyi, kötü taraf seçip ona göre yükselmek.

behemoth dolu tünelde invisiblity yle tırıs tırıs ilerlemek.

assassin q inde iyilerin uçan şehrine invis. girip, hedefi öldürüp, şehirden aşağı atlamak filan...
Sosyal ağlarda paylaş

MM9 o kadar da kötü değil. İlk başladığımda bana da öyle gelmişti, 15 dakka sonra bırakmıştım hatta silmiştim. Grafik motoru toptan değişmiş, arayüz farklı. Grafikler de çok komik gelmişti bana. Sanki bez bebeklerin üstüne gerçek insan kafası yapıştırmışlar gibi...

Ama bir iki yıl sonra tekrar denemiştim. Biraz sabredip bir kaç saat oynadıktan sonra alışmıştım ve gayet zevkli gelmişti. Bitirmiştim ve tavsiye ederim. MM6 ve MM7'nin yerini asla tutamaz tabii ama bence MM8'den güzel. Oynayacak RPG bulamıyorsanız bir deneyin en azından.
Sosyal ağlarda paylaş

ya mm9 oynamadan boktan demiyorum tabi

hikayesi tirt geldiginden biraktim

timurlenk ve mogollar geliyor hadi bakalim jarllarla konus milleti birlestir
e iyi peki

yok aga valhalla nin ayrdimi lazim sen simde olecen git odin ile konus bakalaim

sonra intehar edip valhalla ya gidiyoruz odin bizden gidip bir tanriyi dovmemizi istiyor (loki degildir heralde de loki gibi kalmis aklimda) sonra valhallada gezip bu tanriyi buluyor 2 saat kitelayip dayak yiyip gameover oluyordum

oyunun hikayeside etkilemediginden attim bir koseye gitti, odine krohmm freyaya freyy mi ne diyordu tabe
Sosyal ağlarda paylaş

Ya deli gibi skill birikti ne yapmam gerektiğine karar veremiyorum.

Knight için
Sword 8 Master şu anda, daha fazla vermeme gerek var mı ?
Bow 8 master'dan sonra vermeme gerek var mı ?
Plate'i masterlayayım mı yoksa gereksiz mi ?

Druid için
Air 12 Master
Earth 8 Expert şu anda. Earth'i masterladıktan sonra Body'mi masterlayayım ?
Staff'ı expertte bırakayım mı ?
Leather veya Chaini expert ya da master yapmama gerek var mı ?

Cleric
Mace'e expertten sonra skill vermek gereksiz mi ?
Body Master 12'den sonra vermeye gerek var mı ? Aynı şeyi Light için de sorayım
Sprit 12 master yeterli sanırım.
Buna da chaini expertlemek/masterlamak gerekir mi ?

Sorcerer:
Şu anda fire 12 master, water 12 master. Firea 3-4 skill vermeden dark'a skill vermeye başlamayayım mı ?
Dagger'ı expertledikten sonra puan vermeye gerek yok di mi

Biraz uzun oldu ama biraz taktik iyi olur : )
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bow dışında diğer silahlar ciddi anlamda önemli değil. Yani ne alırsan ne yaparsan ne kadar kasarsan kas oyun sonunda gene bütün iş magicte biticek. Ha zorlarsan bişeyler yaparsın ama çektiğin eziyete değmez :p

bütün armorları masterlamaya çalış. Recovery pentaltılar çok koyuyor ciddi ciddi. En kötü bir o bir sen vururken oranı 1/2 ye çekebiliyorsun

büyülerden bitek fire ile darkı 12+ yap. Dark iyi güzelde çok absürd mana istiyor. Uzun dungeonlarda hiç akıl karı değil. O yüzden lvl 40 falan olmadan, dark magic 15+ olmadan kullanmak pek mantıklı değil
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...